Autor Téma: pripojeni MySQL k DELPHI XE2  (Přečteno 2819 krát)

Offline IMH

pripojeni MySQL k DELPHI XE2
« kdy: 16-07-2012, 11:26:52 »
Nedari se mi pripojit k MySQL v DELPHI XE2 PROFESSIONAL pomoci Data Exploreru, pritom ten samy postup v RAD PHP XE2 funguje na prvni pokus.

Hlasi to nasledujici chybu:
Borland.Data.TDBXError: DBX Error:  Driver could not be properly initialized.  Client library may be missing, not installed properly, of the wrong version, or the driver may be missing from the system path.

Zkousel jsem snad vsechny reseni co jsem nasel na netu, ale bez uspechu.
Zkousel jsem MySQL verze 5.5.25, 5.1.63 a 5.0.27, verze 64 i 32 bit pokud jsou k dispozici.
Zkousel jsem odinstalovat i nainstalovat delphi, zkousel jsem i trial verzi a nefunguje to. Negunguje to ani v balicku s C++Builder.

konfigurace:
WIN7 PROF, DELPHI XE2 PROF

mate s tim nekdo zkusenosti, funguje vam to??

Offline mics

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: XE, 10.1 Berlin
Re:pripojeni MySQL k DELPHI XE2
« Odpověď #1 kdy: 16-07-2012, 16:32:56 »
Musíš si zkopírovat DLL knihovny z MySQL do stejné složky, konkrétně dbxmys.dll a libmysql.dll - jak jsem pochopil, tak to je omezení Pro verze.
Tento postup mi funguje na Delphi XE Pro.

Offline IMH

« Odpověď #2 kdy: 18-07-2012, 10:00:25 »
Diky za radu, ale v MySQL zadny dbxmys.dll neni, tahle knihovna je soucasti Delphi v bin adresari.
kdyz se prekopiruje libmysql.dll od MySQL do bin Delphi, tak to stejne nefunguje.
Nakonec pomohlo nahradit obe knihovny z bin RAD PHP do bin Delphi a funguje to, nevim ale jak u verze pro 64bit, ale to me ted netrapi.
Zkousel jsem i odinstalovat verzi PRO a nastalovat trial ARCHITECT a nefungovalo to stejne, pomohlo vyse uvedene zkopirovani.
Zkousel jsem to pro verze MySQL 5.0.27 - ktera mela udajne bez problemu fungovat jen z prehranim libmysql.dll, ale nefungovala, tak s nejnovejsi 5.5.25 - po vyse uvedenem zkopirovani funguje.
Diky za nasmerovani, o vikendu jsem s tim stravil celej den ...

hlucheucho

• Host
« Odpověď #3 kdy: 18-07-2012, 10:06:08 »
pokud nehlásí vyjímku, že nemůže nějakou dll najít, tak v chybějících dll problém není. Podle zkušeností ty .dll musí být bud v adresáři exe souboru nebo v system32 adresáři a to i v PC na kterém tvá aplikace poběží.

hu

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Kolik je šest plus čtyři (slovem):