Autor Téma: Potřebuji zpomalit odezvy DB - MS SQL 2012  (Přečteno 1003 krát)

Hugo

• Host
Potřebuji zpomalit odezvy DB - MS SQL 2012
« kdy: 06-02-2015, 17:50:38 »
Dobrý den, u zákazníka provozuji DB (MS SQL server 2012) a v jeho firemní síti je výrazně pomalejší než u mne na lokále. Při vývoji bych potřeboval nějak inteligentně zpomalit lokální MS SQL server. Dokáži to zatím jen tak, že spustím několik programů, které DB vytěžují. Problém je ten, že mi pak noťas jede na 100% logicky se zpomalí i vývojové prostředí a jinak tichý ventilátor jede na plné otáčky a to třeba 10 hodin denně. Jistě by se dala aktivita 10ti spuštěných programů vytěžujících DB nějak ovládat a spouštět je jen v požadovaných chvílích, ale tuto cestu chci nějak opustit, protože je stejně neúčinná a DB dokáži zpomalit cca 10x, ale potřeboval bych zpomalení ještě 10x. Lokální PC s nainstalovanou DB také není řešení, někdy jsem s noťasem mimo síť a potřebuji DB server stejně.

Jak tedy výrazně zpomalit odezvy MS SQL serveru (nyní trvá zpracování transakce do 20ms) potřeboval bych (1000 ms)?

Offline Mi.Chal.

• Guru
Re:Potřebuji zpomalit odezvy DB - MS SQL 2012
« Odpověď #1 kdy: 06-02-2015, 18:33:25 »
Nevím, proč to konkrétně potřebuješ, ale co třeba obalit db volání a dát tam nějaké čekání? Pak se to bude chovat podobně jako kdyby to brzdila ta db.

Hugo

• Host
Re:Potřebuji zpomalit odezvy DB - MS SQL 2012
« Odpověď #2 kdy: 06-02-2015, 18:51:31 »
U zákazníka to běží prostě na hodně vytíženém serveru. Každá transakce není zpožděná, jde o ty první odezvy, pak to už přijde docela rychle. Proč mne to trápí příklad:

Vytvořil jsem pro zákazníka zlepšení, otevře okno pro nový záznam a do rozbalovacích voleb (ComboBox) se na horní (prvních 5) pozice zapíší nejčastěji dávané volby (aby se nemusely v dlouhých seznamech hledat). Docela to pomáhá, ale u zákazníka někdy člověk vyplní polovinu záznamů a teprve potom se doplní ty seznamy.

Jde i o automatické vyhledávání záznamů již během psaní klíčových slov. Mám napsáno deset písmen a teprve se vrací hledání pro 3 písmena v tu chvíli úplně nepoužitelné.

Chtěl bych prostě nasimulovat stav hodně vytíženého SQL serveru ale bez jeho zbytečného zatěžování.

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Kolik je šest plus čtyři (slovem):