Autor Téma: Chyba při kompilaci  (Přečteno 1332 krát)

Offline chaloup

• Mladík
  • **
    • Verze Delphi: Delphi 10.2
Chyba při kompilaci
« kdy: 28-06-2015, 12:33:27 »
Po instalaci XE8 upd1 mi ide začalo hlásit při kompilaci následující hlášku:
Kód: [Vybrat]
[DCC Error] E2597 C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\16.0\PlatformSDKs\android-ndk-r9c\toolchains\arm-linux-androideabi-4.6\prebuilt\windows\bin\arm-linux-androideabi-ld.exe: error: cannot open L: No such file or directory
[DCC Fatal Error] F2588 Linker error code: 1 ($00000001)
resp. ono je to trochu složitější, první kompilace proběhne, ale dokud jsou soubory v adresáři Android/Debug tak žádná další neproběhne, stačí smazat a kompilace opět bezchybně proběhne...
moje konfigurace je Mac + Parallels desktop 10, vývojový adresář je uložený na "síťovém disku"
co jsem našel tak je k tomuto problému založen ticket http://qc.embarcadero.com/wc/qcmain.aspx?d=127579 a tady se to řeší na německých fórech http://www.delphipraxis.net/181747-linker-error-code-1-%5Bxe7%5D.html
bohužel jediné řešení je uložit projekt na lokální disk C: a potom to funguje, to z mnoha důvodů nechci a je to pro mě složitě řešitelné

s mobilním vývojem pracuju od verze XE4, nikdy mi to nedělalo, vždycky jsem měl projekty uložené na "Parallels Shared Folderu" co jsem se díval, tak tento problém hlásí lidi napříč verzema XE
nemá někdo nápad co s tím?

Offline Ondřej Pokorný

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
Re:Chyba při kompilaci
« Odpověď #1 kdy: 28-06-2015, 23:19:29 »
Když jsem si pročetl to vlákno na DelphiPraxis, tak v předposledním postu tam je řešení, o kterém poslední post potvrzuje, že funguje:

"Ich habe jetzt eine echte Netzwerkfreigabe (nicht über psf) auf dem Mac eingerichtet, diese Freigabe benutze ich für meine Delphi-Projekte - es gibt diese Linker-Fehlermeldung nicht mehr, und TimeMachine sichert wirklich nur die geänderten Daten."
Embarcadero Technology Partner, juj. Člen Lazarus týmu, oj.

Offline chaloup

• Mladík
  • **
    • Verze Delphi: Delphi 10.2
« Odpověď #2 kdy: 29-06-2015, 09:03:19 »
Německy neumím, jsem to četl přes google-translate, jestli to dobře chápu, tak ten sdílenej adresář nemá namapovanej jako psf ale jako normální síťovej disk?

Offline Ondřej Pokorný

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
« Odpověď #3 kdy: 29-06-2015, 12:48:57 »
Německy neumím, jsem to četl přes google-translate, jestli to dobře chápu, tak ten sdílenej adresář nemá namapovanej jako psf ale jako normální síťovej disk?

Ano. S tou informací, že mapování přes síťový disk je ale bohužel pomalejší. Proto tamní borec "Dabei-seit-Turbo-Pascal-2" doporučuje psf na desktopové projekty (tam funguje) a síťový disk pouze na mobilní projekty.

Mac OSX ale nepoužívám, jenom tlumočím...
Embarcadero Technology Partner, juj. Člen Lazarus týmu, oj.

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Kolik je šest plus čtyři (slovem):