Autor Téma: MSSQL link do INFORMIX  (Přečteno 1071 krát)

Offline ble

• Mladík
  • **
MSSQL link do INFORMIX
« kdy: 28-08-2015, 09:45:34 »
Nazdárek

Snažím se v MSSQL vytvořit link do INFORMIX.

Nejprve přes OLEDB, ale stále mi to hlásí: The OLE DB provider "Ifxoledbc.2" has not been registered. Registrace je OK, několikrát jsem to ověřil. Google nabízí hodně odkazů, ale většinou se opakuji a řešení v podstatě žádné. Jediné, co jsem nakonec zjistil, že je potřeba na straně Informixu spustit dva scripty: doledbp.sql a coledbp.sql a potom snad link by měl fungovat. Problém je, že k dtb Informix nemám přístup a kompetentní osoba bude až za 14 dnů. Máte s tímto někdo zkušenost, zda opravdu spuštění výše uvedených dvou scriptů pomůže ??

Druhou možností je přes ODBC. Tož jsem vytvořil systémové dsn (test na něm hlásí vše ok), ale opět problém - když vytvořím linka a otestuju funkčnost, tak stále hlásí:
Citace
The test connection to the linked server failed.
An exception occurred while executing a Transact-SQL statement or batch. (Microsoft.SqlServer.ConnectionInfo)
Named Pipes Provider: Could not open a connection to SQL Server [53].
OLE DB provider "SQLNCLI11" for linked server "AAA" returned message "Login timeout expired".
OLE DB provider "SQLNCLI11" for linked server "AAA" returned message "A network-related or instance-specific error has occurred while establishing a connection to SQL Server. Server is not found or not accessible. Check if instance name is correct and if SQL Server is configured to allow remote connections. For more information see SQL Server Books Online.".
OLE DB provider "SQLNCLI11" for linked server "AAA" returned message "Invalid connection string attribute". (Microsoft SQL Server, Error: 53)
a tu jsem trochu v koncích, poradíte mi, prosím, jak na to ?
Link do informixu vytvářím takto:
Kód: [Vybrat]
EXEC master.dbo.sp_addlinkedserver
  @server = N'AAA',
  @srvproduct=N'dsn_informix',
  @provider=N'SQLNCLI11',
  @datasrc=N'dsn_informix',
  @provstr=N'DSN=''dsn_informix'';Driver={INFORMIX 3.30 32 BIT};Host=ip adresa serveru s informixem;Service=1525;Protocol=olsoctcp;Database=nejaka dtb;Uid=uzivatel;Pwd=heslo;'

Díky
« Poslední změna: 28-08-2015, 09:59:25 od ble »

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Kolik je šest plus čtyři (slovem):