Autor Téma: Lazarus 1.6 RC1  (Přečteno 2008 krát)

Offline oxo

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
Lazarus 1.6 RC1
« kdy: 10-12-2015, 17:45:17 »
Vyšel Lazarus 1.6 RC1: http://forum.lazarus.freepascal.org/index.php/topic,30663.0.html
Podle mně velký krok kupředu hlavně ohledně IDE. Docked environment (Delphi 2005+) je sice podporován bez nutnosti stahovat externí balíčky, ale ještě není úplně bez chyb. To bude práce do příští verze 1.8, kde by podle všeho měly být nainstalovány už standardně.
Pro docked se musí nainstalovat AnchorDocking, AnchorDockingDsgn a sparta_dockedformeditor.
Embarcadero Technology Partner, juj. Člen Lazarus týmu, oj.

Offline raul

• Plnoletý
    • Verze Delphi: FPC :D
Re:Lazarus 1.6 RC1
« Odpověď #1 kdy: 10-12-2015, 18:40:20 »
Blbe se zeptam, kdyz dam svn update  a puvodni svn co jsem mel na trunk, tak v trunk jsou probezne testovaci i rc i final ? V tomhle plavu, nebot se svn moc nedelam.
Lazarus 1.6.3:), FPC, Intel/Arm, Windows/Linux

Offline oxo

• Guru
    • Kluug.net
« Odpověď #2 kdy: 10-12-2015, 19:59:04 »
Blbe se zeptam, kdyz dam svn update  a puvodni svn co jsem mel na trunk, tak v trunk jsou probezne testovaci i rc i final ? V tomhle plavu, nebot se svn moc nedelam.

trunk je pracovní verze. Z ní se odštěpuje "fixes" větev, která postupně přechází z RC do final. Do "fixes" větve se posílají pouze opravy chyb, žádné nové vlastnosti.

Fixes větev je tu: http://svn.freepascal.org/svn/lazarus/branches/fixes_1_6/, tam je teď RC1, za nějaký měsíc se nazve RC2 a pak (jaro/březen?) se prohlásí za final. Všechno v rámci fixes_1_6.

T.j. pokud chceš nejstabilnější verzi, používej vždycky poslední "fixes" větev. Každá sudá je fixes, lichá je pouze jako trunk a stále se aktualizuje.
« Poslední změna: 10-12-2015, 20:11:53 od oxo »

Offline vt

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: 10-12-2015, 22:07:36 »
Zkusil jsem nainstalovat na Win XP 32.
Instalator poustim jako English, vse dobehne ok.
Uvodni nastavovaci okno Lazu je v cestine ;-) ... vse hlasi ok, ovsem po 'Spustit IDE' skoncim na:

Unable to create file "C:\Documents and Settings\vt\Local Settings\Data aplikac\lazarus\environmentoptions.xml".
Stiskněte OK k ignorování a riskování poškození dat.
Stiskněte Zrušit k zabití programu.

Mozna chybi jen 'í' v aplikaci ;-)

Offline oxo

• Guru
    • Kluug.net
« Odpověď #4 kdy: 10-12-2015, 23:32:52 »
Zkusil jsem nainstalovat na Win XP 32.
Instalator poustim jako English, vse dobehne ok.
Uvodni nastavovaci okno Lazu je v cestine ;-) ... vse hlasi ok, ovsem po 'Spustit IDE' skoncim na:

Unable to create file "C:\Documents and Settings\vt\Local Settings\Data aplikac\lazarus\environmentoptions.xml".
Stiskněte OK k ignorování a riskování poškození dat.
Stiskněte Zrušit k zabití programu.

Mozna chybi jen 'í' v aplikaci ;-)

Viz http://forum.lazarus.freepascal.org/index.php/topic,30663.msg195372.html#msg195372, http://mantis.freepascal.org/view.php?id=29157. Už opraveno ve fixes r50716/r50718. Bude to i v RC2.

Offline raul

• Plnoletý
« Odpověď #5 kdy: 06-01-2016, 21:42:28 »
Prosim,
jak zjistim, jestli nejaky soubor neni opraven v trunk (pouzivam fixes_1.6 a fpc fixes_3_0_0) instalovano pres fpcup. Nasel jsem asi chybu s hlaskou incompatible ppu, ktera se vypisuje v souboru etfpcmsgparser.pas. Nikde jsem nevygooglil co by mela konkretne znamenat, krom toho, ze prelozim balicek, nainstaluji balicek, prelozim lazarus, dam zkompilovat projekt vyuzivajici balicek a okamzite hlaska incompatible ppu. Zkusil jsem reinstal vseho (fpc i lazarus i cros), reinstal bez cross, ale porad totez.

Offline oxo

• Guru
    • Kluug.net
« Odpověď #6 kdy: 07-01-2016, 09:16:59 »
podle mě máš někde dublovaný etfpcmsgparser.pas

Offline raul

• Plnoletý
« Odpověď #7 kdy: 07-01-2016, 09:57:42 »
Nemam, hledal jsem na celym disku ve vsech souborech tu hlasku.

Nicmene jsem zjistil, ze hlasky v lazarusu nejsou uplne stejne jako pri rucnim spusteni fpc. (Mimoto, ze v laz primo i kdyz dam v nastaveni projektu zobrazuj vse pri kompilaci, nebo zobraz hledane soubory apod, stejne vypisuje jen zaklad). Pri rucnim spusteni mi pekne ukazal jake soubory chtel a vtipne bylo, ze fpc ten dotycne nekompatibilni ppu nevidel, lazarus jo. Takze jsem pridal ten balicek do projektu, naslo to cesty, a uz to jelo. (Jak rikam s balicky zapasim a ta chybka me uvedla v omyl nekompatibility, ne chybejicicho file, takze me cesty nenapadly).

Zaroven kompilace zacla hlasit undefined refenrece na *@GLIB_PRIVATE, ovsem ze souboru librt.so, takze relativne zbytecne. pridanim parametru k linkeru
--unresolved-symbols=ignore-in-shared-libs se problem vyresil. Tohle bych mozna ale navrhl jako zaklad. Preci jen, kdyz nejaka knihovna chce nejakou referenci - byt neni pouzita v projektu - je asi zbytecne na linkovani pak selhat.

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Kolik je šest plus čtyři (slovem):