Autor Téma: Lazarus vs Deplhi XE7....  (Přečteno 3833 krát)

Offline Ondřej Pokorný

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
Re:Lazarus vs Deplhi XE7....
« Odpověď #15 kdy: 11-08-2016, 14:48:57 »
Excellent
Rated 1 time
Teď jsem se dostal k většímu projektu na Delphi (používáme aktuální 10.1 Berlin) a mám podobné problémy s IDE jako má Stefan - akorát naopak :) Dva roky jsem v tom nepsal a z Lazaru jsem si zvyknul na fungující automatickou definici proměnných, fungující našeptávač, aktualizaci implementation podle změn interface a pod a pod. Prostě těch věcí, co v Delphi sice jsou, ale nic moc nefungují, je taky pěkná řada  8)

Compiler je v Delphi zato rychlejší. Debugger mě v Lazaru neotravuje a dokované IDE nepotřebuju.
Embarcadero Technology Partner, juj. Člen Lazarus týmu, oj.

Offline našinec

• Hrdina
« Odpověď #16 kdy: 11-08-2016, 15:44:15 »
Nad diskuzemi podobného druhu jen kroutím hlavou a očima. Přijde mi to jako kdyby se někdo zeptal:"Mám použít žlutou nebo modrou?Co je lepší?" Někomu se líbí žlutá, někomu zase modrá. Jenže k vybarvení slunce se zrovna modrá moc nehodí, stejně jako žlutá k vybarvení pozemského nebe.  ;)
Takže otázka by měla znít:"Jaký nástroj bych měl spíše použít na ....?"
Jinak, pokud se někdo učil ve škole pracovat v Delphi, tak pochybuji, že by okamžitě dokázal pracovat v Lazarusu.

Offline Ondřej Pokorný

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
« Odpověď #17 kdy: 11-08-2016, 16:05:34 »
"Mám použít žlutou nebo modrou?Co je lepší?"

Jseš vedle, nejlepší je červená  ;D  ;D  ;D  ;D (Kdybys to nepochopil, tak s tebou souhlasím.)
Embarcadero Technology Partner, juj. Člen Lazarus týmu, oj.

Offline raul

• Plnoletý
    • Verze Delphi: FPC :D
« Odpověď #18 kdy: 12-08-2016, 08:55:19 »
Excellent
Rated 1 time
Zdar a silu,
napsal jsem delsi text, ale v realu jsem ho zkratil na  - presel jsem na Lazarus (diky oxo za rady) a jsem spokojen az nadsen.

Ma sve mouchy, ma sve nedostatky.
Bugu bych rekl mene nez delphi, novinek bych rekl mene nez delphi (function watches,object watches :( fnuk), rozsirene RTTI a dalsi.

Na druhou stranu - ma funkcni crosskompilaci (pouzivam Linux/64, Linux/arm, Win/64, Win/32), je celkove sviznejsi, ma funkcni doplnovani kodu, funkcni naseptavac, kompiler nekonci vecne na ruznych internich chybach sebe sama.

Takze za me - at si kazdej vybere, ale Lazarus je velmi pouzitelny i tam, kde treba Delphi neni ale zase naopak - pokud chcete nove vymozenosti Object Pascalu, kouknete po Delphi.
Lazarus 1.6.3:), FPC, Intel/Arm, Windows/Linux

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Křestní jméno zpěváka Gotta: