Autor Téma: Delphi + EET  (Přečteno 54145 krát)

Offline perverez

• Nováček
  • *
Delphi + EET
« kdy: 03-06-2016, 16:52:48 »
Ahoj, v souvislosti s nadcházející nutností odesílání tržeb do EET se chci zeptat, jaké máte zkušenosti s podepisováním řezězců, SOAP, případně XML souborů. Podle dokumentace dostupné na http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/EET_popis_rozhrani_v1.0.pdf bude nutné v každé SOAP zprávě vytvářet PPK (podpisový kód poplatníka) a každou zprávu bude nutné podepisovat certifikátem. A teď to hlavní: hledal jsem na internetu, jaké komponenty v Delphi (RAD2007) použít, a dopátral jsem se pouze k SecureBlackBox jako jediné variantě, která splňuje definovaná pravidla podle kapitoly 6.2. Poradí mi někdo nějakou jinou (a hlavně levnější) variantu pro podepisování? Děkuji.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
Re:Delphi + EET
« Odpověď #1 kdy: 04-06-2016, 01:04:44 »
Kdyby doslo na lamani chleba, myslim ze jsem slysel, ze bude nejaka referencni implementace v C#, kdyz tak si muzes udelat malou assembly, ktera ti to podopise a vrati - z Delphi jsem volani .NET assembly popisoval na delphi.cz
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline oxo

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
« Odpověď #2 kdy: 04-06-2016, 09:45:04 »
Sorry za OT:

Nějak nechápu MFČR a jeho posedlost certifikáty a podepisováním. V Rakousku veškerá komunikace s úřady funguje přes HTTPS portál a normální autentizaci přes jméno/heslo. Jednoduchý jak facka.

Fakt nevidím výhody certifikátu oproti HTTPS/jméno/heslo. Když se mi někdo nabourá do počítače, tak se k certifikátu dostane stejně jako k uloženému heslu.
Embarcadero Technology Partner, juj. Člen Lazarus týmu, oj.

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #3 kdy: 04-06-2016, 12:16:41 »
Nějak nechápu MFČR a jeho posedlost certifikáty a podepisováním. V Rakousku veškerá komunikace s úřady funguje přes HTTPS portál a normální autentizaci přes jméno/heslo. Jednoduchý jak facka.
Podepisovani je jedna vec, ale ses si jistej, ze to spojeni pres HTTPS nema zadny certifikat? Protoze co jsem videl v enterprise svete a nejen v cesku, ale treba v oblasti ASEAN, tak standard byl bud IPsec nebo HTTPS s certifikatem. Ten certifikat se pouziva proti MITM utokum a stejne tak ho pouziva ten IPsec tunel.

Offline vandrovnik

• Hrdina
    • Verze Delphi: 10.2
« Odpověď #4 kdy: 04-06-2016, 12:25:56 »
EET mne také nemine programovat, už teď se na certifikáty a vše kolem netěším. Každá dobrá duše, která o tom už něco ví a informaci zde utrousí, bude mít mé vřelé díky :-)

Offline oxo

• Guru
    • Kluug.net
« Odpověď #5 kdy: 04-06-2016, 14:27:27 »
Podepisovani je jedna vec, ale ses si jistej, ze to spojeni pres HTTPS nema zadny certifikat? Protoze co jsem videl v enterprise svete a nejen v cesku, ale treba v oblasti ASEAN, tak standard byl bud IPsec nebo HTTPS s certifikatem. Ten certifikat se pouziva proti MITM utokum a stejne tak ho pouziva ten IPsec tunel.

Přes HTTPS to myslíš certifikát na straně klienta? Zatím jsem ještě neprogramoval žádnou automatiku pro spojení s rakouskými úřady. Posílání všech hlášení (DPH, příjmy, MOSS, ...) jsem dělal vždycky ručně přes jejich portál https://finanzonline.bmf.gv.at/fon/. Zadáš ID/PIN a jedeš. Nic víc tam nemají.

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #6 kdy: 04-06-2016, 16:23:04 »
Přes HTTPS to myslíš certifikát na straně klienta? Zatím jsem ještě neprogramoval žádnou automatiku pro spojení s rakouskými úřady. Posílání všech hlášení (DPH, příjmy, MOSS, ...) jsem dělal vždycky ručně přes jejich portál https://finanzonline.bmf.gv.at/fon/. Zadáš ID/PIN a jedeš. Nic víc tam nemají.
Ano, certifilat na strane klienta. Ale je pravda, ze ja jsem prisel do styku se systemy, kde byl s danou komunikaci potencialne nejaky presun penez a kdyz tak o tom premitam, tak jsem ani s zadnym "beznym" systemem neprisel do styku.

A jak maji v Rakousku udelany enrolment tj. jak poznaji ze jsi to ty? To ses sel nejak zaregistrovat na urad nebo ti poslali login do vlastich rukou nebo jak?

Offline zj

• Nováček
  • *
« Odpověď #7 kdy: 04-06-2016, 18:06:56 »
Na https://sourceforge.net/projects/libxml2-pas/?source=navbar je wrapper pro libxml2 a související projekty - zajímavý je libxmlsec https://www.aleksey.com/xmlsec/api/xmlsec-notes-sign-encrypt.html. To bude cesta kterou chci zkusit.

zj

Offline oxo

• Guru
    • Kluug.net
« Odpověď #8 kdy: 04-06-2016, 19:20:42 »
Ano, certifilat na strane klienta.

Certifikát na straně klienta není.

A jak maji v Rakousku udelany enrolment tj. jak poznaji ze jsi to ty? To ses sel nejak zaregistrovat na urad nebo ti poslali login do vlastich rukou nebo jak?

Na živnostenský úřad jsem samozřejmě musel osobně se zaregistrovat, login pak poslali v normálním psaní, moc se s tím neštvou ;)

Offline Petr P.

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: Turbo Delphi 2006
« Odpověď #9 kdy: 04-06-2016, 20:25:53 »
Možná by to mohl umět TurboPower LockBox.
https://sourceforge.net/projects/tplockbox/
« Poslední změna: 04-06-2016, 20:29:17 od Petr P. »

Offline < z >

• Administrátoři
  • Guru
    • Verze Delphi: 7, 2010
« Odpověď #10 kdy: 05-06-2016, 09:18:11 »
s LockBox (3) bych byl opatrný, protože jejich implementace neni kompatibilni s OpenSSL

Offline pepak

• Guru
    • Pepak.net
« Odpověď #11 kdy: 05-06-2016, 17:31:48 »
Až to bude akutní, zkusím to s libxmlsec. Zatím mi pro komunikaci se státní správou funguje, takže by se teoreticky mohlo stát, že si z toho MF vezme příklad.

Offline Marek Weyda

• Plnoletý
    • Verze Delphi: Delphi 2007, 10.1 Berlin
Re: Delphi + EET
« Odpověď #12 kdy: 07-06-2016, 08:32:14 »
To jsem docela rád, že s tím EET nejsem sám, koho to čeká a moc se mu do toho nechce :-) Až to bude aktuální, tak doufám, že se na toto téma tady na diskuzi podpoříme. Jinak se s ohledem na zkušenosti z předchozích implementací různých legislativních hovadin obávám, že to nebude procházka růžovým sadem.

Offline KarelHorky

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 7, XE6
« Odpověď #13 kdy: 23-06-2016, 10:47:23 »
Mám Delphi XE6. Použil jsem WSDL importer pro vytvoření wrapperu pro vytváření XML souboru. Výsledná unita ale neobsahuje pořádnou definici pro několik typů, konkrétně:
Kód: Delphi [Vybrat]
  1.   OdpovedChybaType = TXMLData;      { "http://fs.mfcr.cz/eet/schema/v2"[GblCplxMxd] }
  2.   BkpElementType  = TXMLData;       { "http://fs.mfcr.cz/eet/schema/v2"[GblCplxMxd] }
  3.   PkpElementType  = TXMLData;       { "http://fs.mfcr.cz/eet/schema/v2"[GblCplxMxd] }
Mám někde něco špatně nastaveno nebo musím unitu ručně upravit?
Nebo je na to potřeba jít z úplně jiné strany?
Díky za vaše názory a zkušenosti, myslím, že toto téma se dotýká hodně programátorů.

Offline karel.kral

• Nováček
  • *
« Odpověď #14 kdy: 26-06-2016, 21:34:33 »
Pánové, kdyby někdo doufal v součinnost GFŘ, tak tady je jejich odpověď:

Předmět:    RE: Dotaz z kontaktního formuláře
Datum:    Sun, 26 Jun 2016 17:51:30 +0200
Od:    ePodpora (GFŘ) <epodpora@fs.mfcr.cz>
Komu:    Král Karel

Dobrý den,
 o zveřejnění vámi požadovaných „příkladů/šablon zpracování EET v různých vývojových jazycích“ v současné době Finanční správa neuvažuje.

S pozdravem

Radek Korčák
Generální finanční ředitelství
Technická podpora aplikací
Daňového portálu www.daneelektronicky.cz
E-mail: epodpora@fs.mfcr.cz

Od:
Odesláno: 25. června 2016 21:49
Komu: ePodpora (GFŘ)
Předmět: Dotaz z kontaktního formuláře

Údaje odeslané z kontaktního formuláře:
Checkboxy: Technický dotaz
Jméno: Karel
Příjmení: Král

E-mail:

Dotaz: Dobrý den, nebylo by možné z vaší strany připravit nějaké šablony pro komunikaci s EET systémem v nejběžnějších programovacích nástrojích? Stačí jednoduché příklady, ušetřilo by to tisíce hodin práce. Vámi zvolené řešení nepoužívá zrovna jednoduché postupy co se týká podpisování zpráv. Doporučil bych příklady pro C# Microsoft .NET a Java.

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Křestní jméno zpěváka Gotta: