Autor Téma: TRegister.DeleteKey ve win10  (Přečteno 388 krát)

Offline našinec

• Hrdina
TRegister.DeleteKey ve win10
« kdy: 28-06-2017, 21:20:35 »
     Na svém PC na win10 - anniversary jsem schopen přidat programově klíč do registrů, ale již nejsem schopen ho odstranit. Ve win7 bez problémů. Použil jsem DX 10.1, D7, Lazarus 1.2.6. Používám v Delphi i v Lazarusu knihovnu Registry.

Můj dotaz: Unikla mi nějaká změna? Jaký kód případně na odtraňování klíče z registrů ve win10 používáte Vy? Podělte se prosím o zkušenosti.

Offline Delfin

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo
Re:TRegister.DeleteKey ve win10
« Odpověď #1 kdy: 29-06-2017, 01:02:14 »
Můj dotaz: Unikla mi nějaká změna? Jaký kód případně na odtraňování klíče z registrů ve win10 používáte Vy? Podělte se prosím o zkušenosti.

Ne, prava zustaly beze zmeny. WinAPI funkce beze zmen. Je klic ve spravne vetvi (32-bit, 64-bit podle aplikace)? Je mazany registry klic kez podklicu (to zni tak srandovne v cestine :) )?

Mozna nekdo prijde se "zkusenostmi", nicmene nic se pro Windows 10 ve funkcich pro mazani klicu nezmenilo (od dob kdy nastala virtualizace rootu). Btw. mel by to byt instalator, kdo se stara o tyto zmeny ;)
« Poslední změna: 29-06-2017, 01:08:41 od Delfin »
A co chudinky ovce? Koupíš jim snad plovací vesty? Nebo jim nasadíš chůdy? Ještě lepší, kdybys je zkřížil s delfíny na ovce hopkavé!

Offline našinec

• Hrdina
« Odpověď #2 kdy: 29-06-2017, 14:57:48 »
Delfine, děkuji za reakci. Co se týče klasických příkazů v kořenových registrech, tak to skončilo s win7. Nezkoušel jsem win8.0. Předpokládám, že kvůli bezpečnosti(stabilitě) systému. 

Offline Delfin

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo
« Odpověď #3 kdy: 29-06-2017, 16:43:11 »
Delfine, děkuji za reakci. Co se týče klasických příkazů v kořenových registrech, tak to skončilo s win7. Nezkoušel jsem win8.0. Předpokládám, že kvůli bezpečnosti(stabilitě) systému.

Neskoncilo, od Windows Vista jen nastala restrikce v podobe nutnosti admin elevace v pripade zapisu do systemovych soucasti. Proto jsem taky pridal, ze by to mel instalator kdo bude ty upravy provadet. Ty maji bezet elevovane a maji se starat o podobny uklid (napr. od-instalator nebo jak to rict cesky by mohl resp. mel uklidit registry a vse co po appce zbylo s volbou zachovani user konfigurace). A nejde o samotne funkce operujici s registry, jen o ty, ktere klice oteviraji nebo vytvari (tam se specifikuji pristupova prava a pro ne je treba mit dostatecna prava).
« Poslední změna: 29-06-2017, 16:46:13 od Delfin »
A co chudinky ovce? Koupíš jim snad plovací vesty? Nebo jim nasadíš chůdy? Ještě lepší, kdybys je zkřížil s delfíny na ovce hopkavé!

Offline našinec

• Hrdina
« Odpověď #4 kdy: 30-06-2017, 15:18:55 »
Delfine, Instalátor a odinstalátor sice určité řešení je, ale hodně nekomfortní. Řešení je úplně banální, tak jako vždy.  ;) :D

Citace:
Class registration and file name extension information is stored under both the HKEY_LOCAL_MACHINE and HKEY_CURRENT_USER keys. The HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes key contains default settings that can apply to all users on the local computer. The HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes key contains settings that apply only to the interactive user. The HKEY_CLASSES_ROOT key provides a view of the registry that merges the information from these two sources. HKEY_CLASSES_ROOT also provides this merged view for applications designed for previous versions of Windows.

....

If you write keys to a key under HKEY_CLASSES_ROOT, the system stores the information under HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes. If you write values to a key under HKEY_CLASSES_ROOT, and the key already exists under HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes, the system will store the information there instead of under HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes.

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Datový typ v Delphi, který má True a False: