Autor Téma: Delphi + EET  (Přečteno 54014 krát)

Offline Marek Weyda

• Plnoletý
    • Verze Delphi: Delphi 2007, 10.1 Berlin
Re:Delphi + EET
« Odpověď #360 kdy: 13-02-2017, 14:05:34 »
Jen takové drobné 2 centy k výše proběhlým diskusím o tom které řešení je to nejlepší: doporučení nepoužívat INDY bohužel užijí jen ti, kteří nemusí podporovat EET  z XP mašin :-) Pokud XP podporujete, nic jiného než Indy nezbývá. Jinak mně všechno běží OK, mám vlastní řešení typu Indy + původní SOAP VCL z XE5 s direktivou  použít Indy + OpenSSL kvůli TLS pro Indy +  EldoS Secure BlackBox pro XML security. Šlape to bez problémů.

Tak to je samozřejmé, já jsem určitě řešení bez Indy - použít WinInet - propagoval, ale vždy jsem psal, že to není pro ty, co musí podporovat XP - a upřímně řečeno tyto lituji. XP je mrtvé a budou s tím jenom problémy.

Jinak k tomu, co tady zaznělo - aby se tato diskuze nějak rozložila, jsem pro. Já osobně bych byl pro jedno vlákno pro uživatele řešení od Mirus, kteří tady řeší problémy s tím jeho projektem a pak ty obecně se týkající EET nejenom jednoho řešení.

Ale pravdu má také pepak, že EET už nebude aktuální. Předpokládám, že všichni už mají svůj soft odladěný, kyž druhá vlna je na spadnutí.

Osobně jsem rád, že teď ve firmě už EET neřeším, ale zažívají si lidi v přímém kontaktu se zákazníky, i když jsme na to měli extra školení. Řeší se fakt téměř na 100 procent kraviny, které se týkají toho, že nepochopili certifikáty, mají špatná hesla, špatně nastavené parametry a podobně. Předpokládám, že jste na tom ostatní podobně.

Offline zdenek

• Plnoletý
« Odpověď #361 kdy: 14-02-2017, 13:53:36 »
Kdyby XP, ale hodně mají 2003 servery což je totéž a ještě proxy s NTLM. Jinak nemusím nic víc psát, Marek Weyda to napsal přesně.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #362 kdy: 20-02-2017, 13:09:34 »
Evidentně už máte všichni podporu EET vyšperkovanou, tak mi třeba někdo poradí s urceno_cerp_zuct (Celková částka plateb určená k následnému čerpání nebo zúčtování) a cerp_zuct (Celková částka plateb, které jsou následným čerpáním nebo zúčtováním platby) protože zákazník si to žádá doplnit i když jsem s tím původně nepočítal.

Četl jsem specifikaci a nejsem si 100% jist vykladem hlavně v případě b)

a) nakupuji zboží za 200 s DPH 21% a kupuji voucher za 100.

tj. na EET půjde celková částka (celk_trzba) = 200 + 21% DPH + 100 (bez DPH, tj. zakl_nepodl_dph) = 342, a do urceno_cerp_zuct se dá 100.

b) nakupuji zboží za 200 s DPH 21% a PLATIM předchozím voucherem za 100

tj. na EET půjde celková tržba (celk_trzba)  200 + 21% DPH - 100 = 142, přičemž
bude uvedeno v zakl_nepodl_dph = - 100  (tj. minus 100) a v cerp_zuct = 100 ?

nebo

na EET půjde celková tržba (celk_trzba)  200 + 21% DPH = 242 a v cerp_zuct = 100 ?

díky Radek

Embarcadero MVP - Czech republic

Offline rames.iii

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: RAD Studio 10.1 Berlin
« Odpověď #363 kdy: 20-02-2017, 13:38:33 »
Já to mám takto:
Při prodeji je celk_trzba úhrada, tedy včetně voucher (342), tam je to asi jasné.
Pokud voucher čerpám (a nepodléhá DPH), celk_trzba je včetně voucheru (242 - tolik je platba), zakl_nepodl_dph=0 (voucher je platební metoda, pokud nepodléhá DPH) a cerp_zust=100.

Offline KarelHorky

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 7, XE6
« Odpověď #364 kdy: 20-02-2017, 15:01:50 »

Toto je správně, pokud přijmeme, že voucher je osvobozen od DPH. Ale podle mně je voucher v základní sazbě DPH, pokud se s ním dá "platit" zboží v základní sazbě.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #365 kdy: 20-02-2017, 15:15:56 »

Toto je správně, pokud přijmeme, že voucher je osvobozen od DPH. Ale podle mně je voucher v základní sazbě DPH, pokud se s ním dá "platit" zboží v základní sazbě.

Díval jsem se do manuálu pro účetnictví Pohoda a tam je uvedeno, že pro EET se vouchery musí nastavit 0% DPH - http://delphi.cz/temp/pohoda.jpg.

Bavil jsem se o tom s účetní, a ta to připustila, že pro EET je to možné.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline vandrovnik

• Hrdina
    • Verze Delphi: 10.2
« Odpověď #366 kdy: 20-02-2017, 15:17:15 »
Asi podobně jako dárkové poukázky - poukázka stojí 500 Kč, ale předem se neví, v jaké sazbě bude zboží, které si pak zákazník vybere.

Offline KarelHorky

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 7, XE6
« Odpověď #367 kdy: 20-02-2017, 15:42:58 »
Je prostě nutné vědět, o jaký voucher se jedná a co se za něj bude "nakupovat". Nejlíp se poradit s daňovým poradcem. My používáme zákaznické karty, kde si zákazník může zůstatek předplatit a pak s ním platí útratu v restauraci, zde je dobíjení a čerpání zůstatku v základní sazbě. Pak je druhý případ, kdy zákazník nejdřív platí zákaznickou kartou (v podstatě mu půjčuji) a následně mi to zákazník vrátí. Pak je to osvobozeno.

Offline rames.iii

• Nováček
  • *
« Odpověď #368 kdy: 20-02-2017, 17:09:00 »
Jestli voucher podléhá DPH, nebo ne, to je opravdu složitější (různí daňový poradci různých zákazníků mají různý názor;) ).
Z různých názorů a svých znalostí jsem pro sebe vyvodil, že pokud je voucher na peníze s možností čerpat cokoliv, nepodléhá DPH (něco jako stravenky), pokud naopak zní na konkrétní produkt (zboží, služba, ...), případně skupinu produktů, tak podléhá DPH. Oboje umíme a evidujeme do EET.

Offline rames.iii

• Nováček
  • *
« Odpověď #369 kdy: 20-02-2017, 17:19:51 »

Rozlišoval bych "osvobození od DPH" (zjednodušeně podléhá DPH, ale s nulovou sazbou) a "není předmětem DPH". Voucher podle mě osvobozen být nemůže. Buď je předmětem DPH, nebo není (ale už je to opravdu dlouho, co jsem dělal zkoušku z daní). Pak platí:
"Do celkové částky tržby se uvádějí všechny částky, které je poplatník povinen evidovat. To znamená i částky, které jsou určené k následnému čerpání nebo zúčtování; i částky, které jsou následným čerpáním nebo zúčtováním; zahrnuje se i DPH." zdroj http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Popis_polozek_datove_zpravy_v3.1.pdf

Offline Peťo

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: 7, 5, 4
« Odpověď #370 kdy: 21-02-2017, 00:23:31 »
Rozlišoval bych "osvobození od DPH" (zjednodušeně podléhá DPH, ale s nulovou sazbou) a "není předmětem DPH". Voucher podle mě osvobozen být nemůže. Buď je předmětem DPH, nebo není.
Na položku EET zakl_nepodl_dph som takto narazil aj ja. Dal by som si na ňu veľký pozor, lebo máločo do nej bude podľa mňa spadať. Určite nie zakúpenie a čerpanie poukážok alebo záloh, a rovnako nie napríklad zaokrúhlenie faktúr, ak sa eviduje bez DPH (čo som tam plánoval zahrnúť). Podľa pokynov Popis_polozek_datove_zpravy_v3.1.pdf do zakl_nepodl_dph patrí:
Jedná se o všechna plnění osvobozená od daně s nárokem na odpočet, ostatní plnění vstupující do údaje na ř. 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 (kromě zvláštních režimů podle § 89 a § 90 zákona o DPH) přiznání k DPH a plnění osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně vstupující do údaje na ř. 50 přiznání k DPH.
Z toho mi vychádza, že tam bude napríklad predaj tovaru do zahraničia a špeciálne služby typu poisťovacie, zdravotnícke, poštové listové zásielky a ešte pár činností, s ktorými sa v EET stretneme málokedy. Čerpanie voucheru by sa tam malo ocitnúť len vtedy, ak pôjde o nejakú z tých služieb alebo predaj do zahraničia.

Offline anec

• Mladík
  • **
« Odpověď #371 kdy: 22-02-2017, 12:49:04 »
2Peťo: no a kam tedy dáváš to zaorkrouhelní, nebo neuvádíš vůbec?

Offline Peťo

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: 7, 5, 4
« Odpověď #372 kdy: 22-02-2017, 15:20:13 »
2Peťo: no a kam tedy dáváš to zaorkrouhelní, nebo neuvádíš vůbec?
Nedávam ho nikam a celk_trzba je zaokrúhlená suma na celé Kč. Ako sa tu už spomínalo, aj podľa vyjadrenia GFŘ, súčet položiek nemusí byť rovný celk_trzba.

Podobne nebude súčet rovný aj v prípade, že je v doklade odpočítaná záloha, ktorá bola prevzatá už skôr a bez zaúčtovania DPH.

Offline Jirka

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: XE2
« Odpověď #373 kdy: 22-02-2017, 19:20:08 »
Nevím jestli jsem něco někde nepřehlédl  ale na testovacím serveru se  mi response vrací v <soapenv:Envelope></soapenv:Envelope>
a z ostrého <soap:Envelope></soap:Envelope>
Může mi to někdo prosím objasnit   
Děkuji

Offline anec

• Mladík
  • **
« Odpověď #374 kdy: 23-02-2017, 17:33:04 »
kdyby někoho zajímalo:

Byl zveřejněn dokument s příklady, jak u různých typů tržeb správně naplnit položky datové zprávy. Obsahuje 22 různých situací a jim odpovídající vzory.

http://www.etrzby.cz/cs/novinky_Priklady-naplneni-polozek-datove-zpravy

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Kolik je šest plus čtyři (slovem):