Autor Téma: Delphi + EET  (Přečteno 54179 krát)

Offline Marek Weyda

• Plnoletý
    • Verze Delphi: Delphi 2007, 10.1 Berlin
Re:Delphi + EET
« Odpověď #390 kdy: 03-04-2017, 16:07:35 »
Nemáte někdo zkušenost s tím, že na terminálových serverech 2008 R2 při prvním spojení někdy zamrzne program.

S 2008 R2 mám problém v jednom případě a tam to neustále padalo při vzdáleném spuštění OdeslaniTrzby a jakože to fakt řachlo Windowsovskou hláškou na nějaké DLL knihovně jádra Windows. Na jiných 2008 R2 to nedělalo a to jich z minulosti máme.

Veškeré aktualizace a další věci ničemu nepomohly, normálně jsme si na tom vylámali zuby, příčinu jsme neodhalili. Takže nyní tam už nemají 2008 R2, ale tuším, že 2016  ;)

Jinak na dalších 2008 R2 to běhá naprosto bez problémů.

Ale to asi byl jiný problém než ten Váš, protože tady na tom jednom terminálu to neodeslalo nikdy. Kdežto Vy píšete, že někdy jo.

Offline Peťo

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: 7, 5, 4
« Odpověď #391 kdy: 04-04-2017, 08:48:06 »
Nemáte někdo zkušenost s tím, že na terminálových serverech 2008 R2 při prvním spojení někdy zamrzne program. Většinou po restartu programu a novém spuštění již komunikace většinou běží bez problémů. Tedy nejčastěji problém prvního dokladu daného dne určité stanice. Dělají to ale jen některé připojení, ostatní běží normálně. V některém dni to proběhne bez problémů, ...
Používám D10.1 update 2
Stretávam sa presne s týmto malým problémom u niektorých zákazníkov. Prvý doklad v dni a program spadne, potom už bez problémov. Robí to len niektorým a nie vždy, všetci majú Windows 10. Keď som chcel chybu vyvolať u seba, tak sa mi to žiadnym spôsobom nepodarilo, ani na Windows 10, ani na Windows 7. Používam Mirusove DelphiEET a Delphi 7, mal som podozrenie na starú verziu Delphi, ale vidím, že to nie je chyba v Delphi.

Vidím to na chybu niekde v komunikácii Delphi SOAP - WinINet, alebo ešte ak sa do toho zapojí niekto tretí. Nemám istotu, ale zdá sa mi, že všetci, čo majú problém, majú aj Avast, a ten vie celkom nečakane zablokovať spustenie exe alebo dll. Najskôr ho spustí nejako do sandboxu, a až o 15 sekúnd normálne. Keď sa takto správa aj k dll, tak by som sa nečudoval ničomu.

Offline doonio

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: 7
« Odpověď #392 kdy: 09-05-2017, 09:35:32 »
Ahoj vespolek všem, dostal jsem za úkol naprogramovat u nás ve firmě EET, sice až teď ale ještě se nás netýká zatím povinná evidence. Nějak se mi pořadilo vygenerovat podepsané XML, vypočte se mi otisk  <ds:DigestValue> i samotný podpis <ds:SignatureValue>, ale všechny tagy, kde má být nějaké ID jsou prázdné <ds:Signature Id= ""> nebo <ds:KeyInfo Id="">, atd. K podpisu používám knihovnu xmlsec (https://www.aleksey.com/xmlsec/). A můj dotaz zní, jestli ty jednotlivý identifikátory si volím libovolně já, nebo by to měla generovat ta podpisová knihovna (např. v oficiálním příkladu od E-tržeb je zase uvedeno <ds:Signature Id="SIG-AB79979F3364F5119A14761286404065">). Tak jsem z toho mírně v nesnázích, protože když já vygeneruji podpisové XML, tak tag Signature Id je prázdny. Díky za tip

Offline RadimHoly

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: 2009, 10.1
« Odpověď #393 kdy: 09-05-2017, 12:54:03 »
Nemáte někdo zkušenost s tím, že na terminálových serverech 2008 R2 při prvním spojení někdy zamrzne program. Většinou po restartu programu a novém spuštění již komunikace většinou běží bez problémů. Tedy nejčastěji problém prvního dokladu daného dne určité stanice. Dělají to ale jen některé připojení, ostatní běží normálně. V některém dni to proběhne bez problémů, ...
Používám D10.1 update 2
Stretávam sa presne s týmto malým problémom u niektorých zákazníkov. Prvý doklad v dni a program spadne, potom už bez problémov. Robí to len niektorým a nie vždy, všetci majú Windows 10. Keď som chcel chybu vyvolať u seba, tak sa mi to žiadnym spôsobom nepodarilo, ani na Windows 10, ani na Windows 7. Používam Mirusove DelphiEET a Delphi 7, mal som podozrenie na starú verziu Delphi, ale vidím, že to nie je chyba v Delphi.

Vidím to na chybu niekde v komunikácii Delphi SOAP - WinINet, alebo ešte ak sa do toho zapojí niekto tretí. Nemám istotu, ale zdá sa mi, že všetci, čo majú problém, majú aj Avast, a ten vie celkom nečakane zablokovať spustenie exe alebo dll. Najskôr ho spustí nejako do sandboxu, a až o 15 sekúnd normálne. Keď sa takto správa aj k dll, tak by som sa nečudoval ničomu.

Několikerým nastavováním jednotlivých možností komunikace se zdá, že jsem tento problém vyřešil. Použil jsem nakonec direktivu USE_DIRECTINDY a volám tedy komunikaci pomocí OdeslaniTrzbyDirectIndy. U firem, kde to dosud padalo jsem zatím nezaznamenal žádný problém.

Offline thcom

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: 10.1 Berlin
« Odpověď #394 kdy: 16-06-2017, 19:50:35 »
ahoj, kdo tady pouziva JADU EET
stahnul jsem posledni verzi a nejak nedokazu vycist jak se ted jmenuje trida, predtim to bylo teet ale ted jsem to nejak nepojal

omlouvam se za stupidni dotaz, ale zamrzl jsem v programatorskem umu v dobach borlandpascalu :)

diky moc TH

Offline Daniel_Andrascik

• Hrdina
    • Verze Delphi: D2007, XE3
« Odpověď #395 kdy: 17-06-2017, 11:49:05 »
Rated 2 times
Pre "zamzrnuteho" programatora je celkom odvaha pustat sa rovno do EET. Neviem neviem, nechcem cokolvek namietat proti tvojim schopnostiam, ale ja by som to v takomto pripade radsej nechal na niekoho ostrielaneho. S certy nejsou zerty a financna sprava je cele klbko certov...

Offline oxo

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
« Odpověď #396 kdy: 17-06-2017, 14:41:08 »
Excellent
Rated 2 times
Pre "zamzrnuteho" programatora je celkom odvaha pustat sa rovno do EET. Neviem neviem, nechcem cokolvek namietat proti tvojim schopnostiam, ale ja by som to v takomto pripade radsej nechal na niekoho ostrielaneho. S certy nejsou zerty a financna sprava je cele klbko certov...

On EET nedělá, jen chce použít externí DLL knihovnu.
Embarcadero Technology Partner, juj. Člen Lazarus týmu, oj.

Tomáš Holý

• Host
« Odpověď #397 kdy: 03-07-2017, 18:34:30 »
ahoj, muzete me prosim nakopnout, kdyz se trba neodesle, dojde k timeoutu, jak se to presne posila znova, neni nekde nejaky pokec v pdf, nejak to nemuzu najit, uz tu dnes asi sedim moc dlouho :(
jde mi o to zda mam udelt nove uuud nebo stejne, diky TH

Offline vandrovnik

• Hrdina
    • Verze Delphi: 10.2
« Odpověď #398 kdy: 03-07-2017, 19:09:34 »
Excellent
Rated 1 time
ahoj, muzete me prosim nakopnout, kdyz se trba neodesle, dojde k timeoutu, jak se to presne posila znova, neni nekde nejaky pokec v pdf, nejak to nemuzu najit, uz tu dnes asi sedim moc dlouho :(
jde mi o to zda mam udelt nove uuud nebo stejne, diky TH

Nové, je to v tom EET_popis_rozhrani_v3.1.1.pdf na etrzby.cz:
Jde o univerzální jedinečný identifikátor v hlavičce datové zprávy evidované tržby, který je generován pokladním zařízením poplatníka. Jednoznačně identifikuje datovou zprávu (nikoli e-tržbu). I při opakovaném zaslání datové zprávy má být vytvořeno nové UUID zprávy.

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Datový typ v Delphi, který má True a False: