Autor Téma: Elevate web builder -Pascalovsky RAD pre web  (Přečteno 1304 krát)

Offline dee

• Plnoletý
    • Verze Delphi: D7, XE7
Elevate web builder -Pascalovsky RAD pre web
« kdy: 13-06-2016, 17:02:25 »
zdar,

narazil som na nastroj Elevate Web Builder. V podstate ma ist o Pascalovsky IDE pre tvorbu webaplikacii. Aky mate na to nazor ? Mne sa ta myslienka paci, ale ma zmysel ist vobec do toho ? Je to pouzitelne ?

nieco o nom tu
http://community.embarcadero.com/blogs/entry/embarcadero-technology-partner-spotlight-elevate-software-elevate-web-builder-rad-for-web-applications
« Poslední změna: 14-06-2016, 11:50:39 od < z > »

Offline dee

• Plnoletý
Re:Elevate web builder -Pascalovsky RAD pre web
« Odpověď #1 kdy: 15-06-2016, 20:39:04 »
pripadne existuje nejake ine lsvedcene riesenie pre tvorbu webaplikacii ?

samozrejme viem o IntraWebe, je fajn ale prakticky neexistuje (free alebo skutocne cenovo dostupny) hosting pre IW aplikacie.

Preco sa o to zaujimam ? Delphi, RAD a event driven development mi plne vyhovuje, pre PHP som nic podobneho nenasiel a naviac pascal a jeho features narozdiel od php ako tak poznam. Bohuzial majstri z Embaracadera sa touto cestou zatial nevydali.

Offline mics

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: XE, 10.1 Berlin
« Odpověď #2 kdy: 17-06-2016, 10:00:01 »
Také mě to zaujalo, chystám se to trošku prostudovat, zatím se ale nedostává času. Zatím nikdo jiný nekomentoval, tak nevím, jestli je to tak nezajímavé?
Pokud bys to zkoušel/studoval, prosím napiš tvůj pohled, zda je to použitelné atd.

Offline dee

• Plnoletý
« Odpověď #3 kdy: 17-06-2016, 12:03:33 »
moj pohlad je zatial taky ze trialverzia neumoznuje deploynut projekt a teda ho skusit nasadit na realny webserver. v zasade by to malo prekladat pascal do html/js len v takom pripade si neviem predstavit bezpecnu pracu z databazou no verim ze autori projektu ano :)

na nete o tomto nastroji je toho totalne minimum no zjavne sa vyvija. inak sa mi ta myslienka do istej miery pozdava.

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #4 kdy: 17-06-2016, 15:10:37 »
narozdiel od php ako tak poznam. Bohuzial majstri z Embaracadera sa touto cestou zatial nevydali.
Ja se jim ani nedivim...

Elevate neznam, neminim ho zkoumat, ale o vyvoji webu IMHO obecne plati:

zalezi k cemu to chces: jestli to ma byt "siditko" kterym potrebujes vyprasit neco, co bude pripominat web a jedna se v podstate o nejakou bokovku, aby se nereklo, tak budiz. Ale k tomu uz leta existuje siroko daleko nejlepsi siditko: Microsoft WebForms v ramci ASP.NET s velkym mnozstvim komponent, radou z nich zdarma.

Nicmene, pokud je cilem psat a udrzovat webovou aplikaci, ktera ma byt plnohodnotnym produktem a ma byt "in" v neustale se menicim webu, tak to IMHO vyzaduje na siditka zapomenout a pouzit architekturu, ktera je testovatelna (rada firem s ohledem na bourlivy vyvoj pouziva test driven prostredi), skalovatelna a ktera dava programatorovi plnou kontrolu nad tim, co dela... Dneska je to pomerne jasne: nejaky framework na bazi MVC architektury.

Ale architektura je jen pulka problemu, druha jsou tendence webu k high responsive aplikacim. A tam to IMHO nejde bez solidni znalosti DOM na strane browseru, CSS, Ajaxu, Java Scriptu, jQuery atd. Tady musim konstatovat,. ze pro mne, ktery vetsinu zivota programoval v jazykach se silnou typovou kontrolou, je JavaScript osinou v zadku - delam v tom hodne chyb a blbe se mi hledaji. Z toho pohledu docela rozumim tem, co pouzivaji na vlastni vyvoj webu taky nejaky skriptovaci jazyk jako treba Python - kdyz si vypestuji potrebne navyky a zvyknou si, ze za ne prekladac nic nezkontroluje, tak se jim to bude delat asi lip.

Jinak VS2015 s moznosti ladit web jako v podstate beznou desktopovku a Razor jako renderovaci jazyk patri k tomu nejlepsimu, co jsem videl.
Kdo to sleduje, tak urcite zaznamenal vyznamny presun firem od siditka siditek k ASP.MVC

Kdyz pominu nejake embedded weby v Delphi na bazi Synapse, tak jsem delal za posledni roky web v Python+Django, JavaEE+Wicket a ted delam C#+ASP.MVC, ale psat web v Delphi, s tim co pro to nabizi, by me nikdy nenapadlo (nekdy pred ~20 lety jsem si to zkusil a nezachytil jsem, ze v tom neco podstatneho udelal - teda snad nabizeli nejaky Delphi pro PHP ale buhvi, kde je tomu konec a jak to vlastne vypadalo).

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Křestní jméno zpěváka Gotta: