Autor Téma: Výzva pro IT Superhrdinu | Brno  (Přečteno 704 krát)

IT-MAN

• Host
Výzva pro IT Superhrdinu | Brno
« kdy: 27-02-2017, 07:48:18 »
Poor
Rated 1 time
V Brně se rodí novodobá legenda. Desítky projektů s nadějí čekají, až je objeví...

Hrdina s nervy z oceli a zápěstím z pryže, který neváhá použít ostrý jazyk java, python, C# či PHP a vzít to klávesovou zkratkou tam, kde ho je nejvíc potřeba.

Poznáváte se v něm nebo v některém z jeho parťáků?

[size=100%]Hrdinou se můžete stát i Vy, stačí jen najít správné místo pro Vaše superschopnosti. Napište svůj nový příběh s námi![/size]

Offline našinec

• Hrdina
Re:Výzva pro IT Superhrdinu | Brno
« Odpověď #1 kdy: 27-02-2017, 10:20:20 »

neváhá použít ostrý jazyk java, python, C# či PHP a vzít to klávesovou zkratkou tam, kde ho je nejvíc potřeba.

Nepochybuji, že mnoho programátorů pracuje ve více jazycích. Přesto mne poněkud zaráží, že tuto reklamu - pracovní nabídku čtu na specializovaném fóru k Delphi a Pascalu.   ???

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #2 kdy: 27-02-2017, 11:25:21 »
Přesto mne poněkud zaráží, že tuto reklamu - pracovní nabídku čtu na specializovaném fóru k Delphi a Pascalu.   ???
Treba jako last call, ze je nejvyssi cas zmenit platformu  ;)

IT-MAN

• Host
« Odpověď #3 kdy: 01-03-2017, 22:03:42 »

Nepochybuji, že mnoho programátorů pracuje ve více jazycích. Přesto mne poněkud zaráží, že tuto reklamu - pracovní nabídku čtu na specializovaném fóru k Delphi a Pascalu.   ???

Díky, berte to prosím trochu s nadsázkou, snad je  zřejmé, že nejde o konkrétní nabídku, navíc jsou zde témata z mnohých platforem, obdobně i u nás pozice pro většinu platforem (delphi nevyjímaje) i neprogramátorské IT pozice. Na fóru snad je místo i pro fórky.

Offline Marek Weyda

• Plnoletý
    • Verze Delphi: Delphi 2007, 10.1 Berlin
« Odpověď #4 kdy: 06-03-2017, 14:01:36 »
Tak já myslím, že pan kolega, co založil toto vlákno, nám předvedl ten nejnázornější příklad úpadku IT oboru - hlavně programování.

Pokud již IQ programátorů kleslo natolik, že musí být oslovováni těmito s prominutím debilními inzeráty - potěš nás pán Bůh.

Ale to, co vidím kolem sebe a nazývá se to programátory - to se ani nedivím, že odpovídá na něco podobného.

Když vidím zdrojový kód po těchto "hrdinech", které v inzerátu dotyčný láká, tak se mi chce fakt doslova zvracet.

Obávám se, že náš ERP už opravdu nebude komu předat, aby to po naší generaci někdo programoval a zákazníkům to fungovalo. Ale když mluvím s lidmi z jiných firem, ať už se tam programuje v čemkoliv, je to všude stejné. Hlavní je, že personalista dostane tučnou provizi za to, že uloví "superhrdinu"  >:(

Offline oxo

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
« Odpověď #5 kdy: 06-03-2017, 17:34:28 »
Já bych to neviděl tak špatně. Asi jen neumíte hledat programátory nebo je neumíte zaplatit. Natáhněte si absolventy z ČVUT/MatFyzu a nemáte problém.
Embarcadero Technology Partner, juj. Člen Lazarus týmu, oj.

Offline Daniel_Andrascik

• Hrdina
    • Verze Delphi: D2007, XE3
« Odpověď #6 kdy: 07-03-2017, 13:28:41 »
Priklaniam sa tiez k nazoru ze zohnat slusnych programatorov je stale vacsi a vacsi problem. Alebo len ich je proste podstatne menej nez trh potrebuje a tych dobrych programatorov proste rozoberu spolocnosti ktore su schopne im zaplatit ovela vacsie peniazi aj napriek tomu ze ponukate viac nez len priemerne ohodnotenie. A u mna v obore priemyselnych programatorov to zacina byt priam tragicke. Absolvent programator sa totiz tesi na pracu v teplej kancelarii s mnozstvom benefitov ala Google. V priemysle sa ale programator zaspini, nezriedka musi programovat priamo na linkach pri zamastenych, zaolejovanych stoloch v chladnych halach. To sa samozrejme ITckarom vobec nepaci, takze je nas dobrych priemyselnych programatoroch velmi velmi malo. Ale niekedy je pre mna celkom zabavne sledovat ten hlad ktory po nas je...

Offline Marek Weyda

• Plnoletý
« Odpověď #7 kdy: 07-03-2017, 14:53:35 »
Já bych to neviděl tak špatně. Asi jen neumíte hledat programátory nebo je neumíte zaplatit. Natáhněte si absolventy z ČVUT/MatFyzu a nemáte problém.

Oxo, ono to bohužel není tak jednoduché. Za opravdu kvalitního programátora - ať už absolventa ČVUT/MatFyz nebo kohokoliv jiného, jsme ochotný zaplatit. Ale kdyby jsi se zúčastňoval těch pohovorů, co musím absolvovat, tak myslím, že by jsi mi dal za pravdu. Ono programování našeho ERP vyžaduje spoustu dovedností - nejenom kvalitně programovat na úrovni aplikace, ale i databáze, mít přehled v rozličné problematice, co to obnáší - tady se fakt dělá strašně moc různorodých věcí. A pak musí to být člověk schopný komunikovat a to nejenom v rámci týmu, ale občas prostě něco i se zákazníkem je potřeba vykomunikovat, když je nejhůře. Ne, že by kvalitní lidi nebyli, ale je jich málo a nikdy nevíš, odkud dostanou lepší nabídku. A některým nabídkám samozřejmě konkurovat nemůžeš. Navíc spoustu lidí prostě rádo rozjíždí nové projekty a ERP není něco, co se může každý rok zahodit a začít dělat znovu. Kvalitní lidi jsou, ale je jich málo. Zato těch "superhrdinů", co hledají ty přiblblé inzeráty, těch je mraky. Když jim zadáš první úkol, hroutí se ... toť moje zkušenost. Možná máš lepší, pak Ti samozřejmě závidím. Vždyť vidíš i tady na fóru občas, co je tady někdy za "superhrdiny". Já na to nervy nemám. Ale naštěstí náš ERP samozřejmě stále vyvíjíme, zlepšujeme, pořád je co dělat a zákazníci jsou a rozrůstají se. Jenom prostě by nebylo špatné občas někoho schopného do týmu přibrat. Zvládá se to, ale každý kvalitní člověk je velké plus. Hlavní ale je, že to jede, že to šlape.

Offline Marek Weyda

• Plnoletý
« Odpověď #8 kdy: 07-03-2017, 15:00:08 »
Priklaniam sa tiez k nazoru ze zohnat slusnych programatorov je stale vacsi a vacsi problem...

Danieli, popsal jsi to fakt suprově. Ale jak už jsem Ti psal, v oblasti ERP je to hodně podobné, jak to popisuješ ze svého pohledu průmyslového programátora, takže to, co jsi napsal, můžu hned podepsat :) Ale musíme být pozitivní, nic jiného nám nezbývá  :) Hele, máme práci, slušné peníze, rodinu uživíme, sice občas si člověk řekne, kdyby měl dobrého parťáka, má více volného času, ale zase ... buďme rádi, že je práce, co nás baví a programování je naštěstí v naší republice - a předpokládám, že i na Slovensku - stále dobře placená věc. Akorát ten IT obor by se podle mě měl zase trochu pročistit, chtělo by to nějakou krizi zase, aby se to srovnalo. Je děsné potkávat v praxi lidi, kteří o sobě tvrdí, že jsou programátoři a pak jenom čumíš, za co dostávají zaplaceno ...

Offline oxo

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
« Odpověď #9 kdy: 07-03-2017, 15:31:58 »
Teď jsem dostal za úkol dát dokupy software z dob Delphi 5 a ten kód je děs běs. Takže dřív to nebylo lepší  ::) Vždycky byli velkohubí hobíci i introvertní profíci.
Embarcadero Technology Partner, juj. Člen Lazarus týmu, oj.

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Křestní jméno zpěváka Gotta: