Autor Téma: RAD Studio 10.2 Tokyo PREVIEW  (Přečteno 360 krát)

Offline JaroB

• Guru
    • Verze Delphi: D2007, XE2, XE6
RAD Studio 10.2 Tokyo PREVIEW
« kdy: 12-03-2017, 11:17:01 »
Ahoj
byl jste někdo na prezentaci, příp. jaké dojmy to zanechalo?
Já to bohužel musel letos vynechat :(

Offline pepak

• Guru
    • Pepak.net
Re:RAD Studio 10.2 Tokyo PREVIEW
« Odpověď #1 kdy: 13-03-2017, 07:27:12 »
Excellent
Rated 1 time
Hodně potěšilo, že Linuxová podpora bude zřejmě kompletní až na GUI. Nejsem moc nadšený licenčními požadavky (nejméně Enterprise) a striktním použitím ARC (které ve své naivitě čtu jako "sice jde pro různé platformy použít stejný kód, ale nebude to fungovat").

Líbilo se mi Quick Design Form, ale nedostal jsem definitivní odpověď, jestli si to půjde konfigurovat a nebo jestli to půjde použít jen na předem připravené sady komponent (to by samozřejmě bylo k ničemu).

Zjevně je mnoho úsilí věnováno podpoře pro publikaci ve Windows Store. Pro mě nezajímavé, ale pro jiné třeba ano.

Nepotěšilo, že class helpery zůstanou zmrzačené jako v 10.1 Berlin a neplánuje se změna.

Celkově jsem si odnesl dojem, že jde o další mírný pokrok v mezích zákona, podobně jako u posledních X verzí. Major změnou je z mého pohledu podpora Linuxu a díky ní by se upgrade tentokrát možná vyplatil i v případě, že bych si ho platil sám, ale 1) ne na edici Enterprise, a 2) neviděl jsem žádnou naději na změnu v přístupu k chybám, Embarcadero nadále drží taktiku "chyby opravujeme, ale jen za peníze a v rámci nové verze, tzn. pokud chcete opravu, budete si muset zaplatit i všechny third-party komponenty a vyřešit migraci".

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Kolik je šest plus čtyři (slovem):