Autor Téma: Chyba Delphi při instalaci AndroidSDKTools  (Přečteno 502 krát)

Offline age.new

• Mladík
  • **
Chyba Delphi při instalaci AndroidSDKTools
« kdy: 29-05-2017, 18:40:37 »
Dobrý den,

třeba to někdo řešil (Google bohužel nepomohl a oficiální forum je velmi pomalé na nějaké hledání). Mám Delphi XE2 a aplikace vytvořená pro Android fungovala. Vyzkoušel jsem si nainstalovat novou verzi Delphi, abych se podíval, co se změnilo a bohužel při snaze spustit aplikaci pro Android mi to zahlásí chybějící AndroidSDK a při dalším kroku chybu (viz. obrázek). Na počítači mám však vše nainstalované. Patrně se to bije mezi verzemi Delphi.

Nevíte někdo co s tím?
Děkuji.

Offline chaloup

• Mladík
  • **
    • Verze Delphi: Delphi 10.1
Re:Chyba Delphi při instalaci AndroidSDKTools
« Odpověď #1 kdy: 30-05-2017, 09:11:22 »
XE2 umí dělat aplikace pro android? V čem je ta aplikace pro android vytvořená? Co ti tu chybu hlásí?

Offline age.new

• Mladík
  • **
« Odpověď #2 kdy: 30-05-2017, 21:02:37 »
Ta Android aplikace byla vytvořená podle složky ve Studiu 12 což by měla být XE5. XE2 Android neumí. XE5 už je odinstalovaná (byla to zkušební verze), zůstali mi jen složky v dokumentech. "Android ADV Manager" mi vytvoří emulaci zařízení a "Android Tools" mi ukazuje, že Android SDK tools je nainstalováno spolu s nejnovějším build-tools (předpokládám, že instalovat starší verze je zbytečné). Původně jsem vše vytvářel krok za krokem podle helpu k Delphi a vše fungovalo. Teď mi to ale při buildu skončí s chybou a nelze pokračovat / nějak to obejít. Momentálně se snažím vytvořit Android aplikaci v Berlin 10.1. (opět zkušební verze).

Offline age.new

• Mladík
  • **
« Odpověď #4 kdy: 06-06-2017, 17:08:55 »
Tak ty odkazy mi pomohly. Našel jsem chybu v cestě (Options->Environment Options->SDK Manager). To odstranilo chybu. Projekt se ale nikdy nezkompiluje. Zůstane zobrazené Compile okno a jediné co mohu je stisknout tlačítko Cancel.

Nebudu to řešit. U Delphi nefunguje mnoho věcí. Naposledy jsem řešil Bluetooth. Píšou, že to Delphi podporuje, ale nejde se s tím připojit k cca 50% zařízení. Pak z nich vypadne, že podporují jen nějaké chipsety atp. Mají to nedodělané... třeba to jednou dotáhnout do konce.

Offline age.new

• Mladík
  • **
« Odpověď #5 kdy: 12-06-2017, 07:42:18 »
Tak problém je v nekompatibilitě Berlin verze s Android AVD emulátorem. Na internetu jsem našel i další uživatele, kteří mají právě s touto verzí stejné problémy. Po připojení mobilu s Android lze projekt zkompilovat a pustit.

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Křestní jméno zpěváka Gotta: