Autor Téma: Skiny v Delphi  (Přečteno 945 krát)

Offline Viktor Marek

• Mladík
  • **
    • Verze Delphi: Delphi 5
Skiny v Delphi
« kdy: 21-09-2017, 14:44:55 »
Vytvořím aplikaci v Delphi 5 na OS Windows 7. Po spuštění na Windows 10 je aplikace vybledlá, což je asi nový trend Microsoftu - tedy přesněji řečeno od vydání WIN 10.

Poradí někdo nějaký VCL skin do Delphi 5, který bude pracovat i na Windows 10?
Koukal jsem na stránku Link Rank a jejich VCLSkin a uvádějí  Windows 95, 98, ME, NT, 2000, XP

Offline Delfin

• Hrdina
  • SW konzultant
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo
Re:Skiny v Delphi
« Odpověď #1 kdy: 21-09-2017, 15:06:21 »
VCL skin? Nechybi ti "jen" aplikacni manifest (pro Delphi 5 podle vseho nestaci jen manifest) aby se aplikace zobrazovala ve stylu systemu?

Pokud chces opravdu skiny, pak muzu doporucit moc pekne AlphaControls.
« Poslední změna: 21-09-2017, 15:09:40 od Delfin »
A co chudinky ovce? Koupíš jim snad plovací vesty? Nebo jim nasadíš chůdy? Ještě lepší, kdybys je zkřížil s delfíny na ovce hopkavé!

Offline Viktor Marek

• Mladík
  • **
« Odpověď #2 kdy: 21-09-2017, 15:10:34 »
>Nechybi ti jen aplikacni manifest
Co tím prosím myslíš?

Na AlphaControls se podívám

Offline Delfin

• Hrdina
  • SW konzultant
« Odpověď #3 kdy: 21-09-2017, 16:08:00 »
K aplikaci se pribali XML soubor ktery o aplikaci proklamuje s jakou verzi Windows je kompatibilni (mimo jine). A Windows se pak na cilovem systemu podle takove proklamace k aplikaci chova. Na XP napr. s chybejicim tzv. "XP manifestem" Windows zobrazovaly aplikaci ve stylu Windows 2k.

S tak starymi verzemi Delphi uz nepracuju. Podle odpovedi ze StackOverflow kterou jsem prilinkoval v predchozim postu ale pro Delphi 5 pridani manifestu udajne nestaci.

Porad jsem ale nezjistil co je mysleno v tomto dotazu skinem. Ujasneme si pojmy. Existuje styl (ten je podle nastaveni Windows) a skin, ten je kresleny aplikaci a muze vypadat uplne jinak nez zbytek aplikaci stylovanych Windows. Co z toho je tady mysleno?
« Poslední změna: 21-09-2017, 16:29:16 od Delfin »
A co chudinky ovce? Koupíš jim snad plovací vesty? Nebo jim nasadíš chůdy? Ještě lepší, kdybys je zkřížil s delfíny na ovce hopkavé!

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #4 kdy: 21-09-2017, 16:16:51 »
Pozor: některé prvky v Delphi 5 s manifestem nepočítají, např. TListView v modu report (musíš patchnout VCL). Nebo TBitbtn atd.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Slappy

• Mladík
  • **
  • Slappy
    • Verze Delphi: 10.2 Tokyo + Vsetky :)
    • unSigned
« Odpověď #5 kdy: 22-09-2017, 05:40:11 »
Nemozes prejst aspon na Delphi XE? Tam Embt pridalo podporu Styles a mas to vsetko spolu v jednom IDE.

Hladat nejake komponenty, ktore funguju pre tak stare IDE a zaroven najnovsi OS je dost problem...
Moje projekty: http://www.unsigned.sk Tvorba cool dizajnovych instalatorov v NSIS a Inno Setup. Rozsirenie pre Visual Studio a RAD Studio pre tvorbu NSIS a Inno Setup instalatorov.

Offline Sender

• Plnoletý
    • Verze Delphi: Delphi 7 Prof.
« Odpověď #6 kdy: 22-09-2017, 23:31:02 »
Starší AlphaControls ve free verzi jsem zkoušel (Delphi 7).Zdálo se to OK.Skiny se dají načítat jak z adresáře,tak i z exe.
Má někdo odzkoušeno jak fungují AlphaControls pod  W8 ,W10 ?

Offline Delfin

• Hrdina
  • SW konzultant
« Odpověď #7 kdy: 23-09-2017, 17:17:47 »
Starší AlphaControls ve free verzi jsem zkoušel (Delphi 7).Zdálo se to OK.Skiny se dají načítat jak z adresáře,tak i z exe.
Má někdo odzkoušeno jak fungují AlphaControls pod  W8 ,W10 ?

Proc? S Windows nemaji nic spolecneho. Windows vyptavaji vykreslovani oken zpusobem vytvorenym pred Windows 2k. A vzhled komponent AlphaControls kresli samy.

Offline Sender

• Plnoletý
« Odpověď #8 kdy: 23-09-2017, 18:57:34 »
Protože některý grafický komponenty se chovají v různých verzích Windows jinak.

Offline Viktor Marek

• Mladík
  • **
« Odpověď #9 kdy: 23-09-2017, 20:03:43 »
Vzhledem k tomu, že programuji už jen pro radost a abych uplně vzhledem k věku nezblbnul, nevyplatí se mi kupovat novější verzi Delphi. Svůj problém jsem vyřešil zakoupením VCSkin http://www.link-rank.com/order.htm.

Offline Delfin

• Hrdina
  • SW konzultant
« Odpověď #10 kdy: 23-09-2017, 20:45:07 »
Protože některý grafický komponenty se chovají v různých verzích Windows jinak.

Co je to graficka komponenta? Windows komponenty by mely byt kresleny ciste AlphaControls knihovnou. Stejne jako podstatna vetsina VCL komponent.

Offline Sender

• Plnoletý
« Odpověď #11 kdy: 23-09-2017, 20:54:07 »
Ok
Rated 1 time
Na VCSkin jsem koukal.Nemůžu si zvyknout na nepříjemný problikávání při přejetí myší u  tlačítek,Checkboxů a dalšího.Jsou tam i chyby při vykreslování formuláře.(co jsem zatím zjistil)
Balík AlphaControls mi připadá lépe vypracován (zatím to nemám dostatečně otestovaný).

Offline Delfin

• Hrdina
  • SW konzultant
« Odpověď #12 kdy: 23-09-2017, 23:13:49 »
Co je to graficka komponenta? Windows komponenty by mely byt kresleny ciste AlphaControls knihovnou. Stejne jako podstatna vetsina VCL komponent.

Dekuju za odpoved :) Btw. VCLSkin ma posledni update 2014, AlphaControls se drzi za podobny peniz aktualni. Je na OP jak se rozhodne ::) Skinovaci komponenty by mely byt nezavisle na verzi Windows a kreslit po svem (od toho taky existuji) ;)

Offline Slappy

• Mladík
  • **
  • Slappy
    • Verze Delphi: 10.2 Tokyo + Vsetky :)
    • unSigned
« Odpověď #13 kdy: 24-09-2017, 08:46:57 »
Vzhledem k tomu, že programuji už jen pro radost a abych uplně vzhledem k věku nezblbnul, nevyplatí se mi kupovat novější verzi Delphi. Svůj problém jsem vyřešil zakoupením VCSkin http://www.link-rank.com/order.htm.

Prave k tomu su urcene verzie Starter. Daju sa v nich bastlit jednoduche app, pre sukromne ucely. Starter podporuje Win32 co je ideal, samozrejme maju nejake obmedzenia, ale je to zdarma (este donedavna stal stovky $$$).

Cize stiahnes Starter pre najnovsie IDE (10.2 Tokyo) a mozes pouzit novsie kniznice, to VCSkin vyzera fajn, ale daju sa zohnat aj lepsie.
Moje projekty: http://www.unsigned.sk Tvorba cool dizajnovych instalatorov v NSIS a Inno Setup. Rozsirenie pre Visual Studio a RAD Studio pre tvorbu NSIS a Inno Setup instalatorov.

Offline Daniel_Andrascik

• Hrdina
    • Verze Delphi: D2007, XE3
« Odpověď #14 kdy: 08-10-2017, 14:33:03 »
Zaujimave produkty v tejto sfere tiez ponukaju Almediadev http://www.almdev.com/. Zvazujem kupu niektoreho z ich balikov.

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Kolik je šest plus čtyři (slovem):