Autor Téma: FastReport nastavenie MemoView.Visible podľa aktuálneho obsahu MemoView  (Přečteno 452 krát)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
Dookola bojujem stále s tým istým problémom. Nech použijem ktorúkoľvek udalosť (OnAfterData, OnAfterPrint a OnBeforePrint), tak sa nemôžem dostať k požadovanému.
Miesto popisu problému viď obrázok. Mám zapnutú voľbu SuppressRepeated. Jedná sa o jeden TfrxMasterData. Chcem, aby som nad textom 004 mal čiaru. Aby som mal súvisiace údaje spolu pekne v jednom rámčeku.

Pri dynamickej úprave vzhľadu zostavy vždy narážam na tie isté problémy a neviem to dať dokopy:
  • Pomocou podmienky nastavím MemoView.Visible := Podmienka; Potom to platí natvrdo až do konca - Visible = False
  • Pracuje s predchádzajúcou hodnotou MemoView.Value/MemoView.Text
Je to vôbec možné? Nepomáha ani DoublePass. Ja som už nadobudol presvedčenie, že nie :( 
« Poslední změna: 23-09-2017, 12:54:04 od Stanislav Hruška »
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
Dostal som upozornenie na demo na verziu 6. Ja som si myslel, že rieši môj problém. Ale nie :'(  No sú tam veľmi zaujímavé novinky.
« Poslední změna: 01-11-2017, 20:02:33 od Stanislav Hruška »
Delphi XE7, FireBird

Online Delfin

• Hrdina
  • SW konzultant
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo
    • Ibi Yoyo :)
Jen jsem nenasel na jejich webu odkaz na trial. Jen na demo. Tady je tedy link na FastReport 6 Trial:

https://www.fast-report.com/public_download/fr6.vcl/fr6_all_trl.exe
A co chudinky ovce? Koupíš jim snad plovací vesty? Nebo jim nasadíš chůdy? Ještě lepší, kdybys je zkřížil s delfíny na ovce hopkavé!

Online Delfin

• Hrdina
  • SW konzultant
Poor
Rated 2 times
Co se tyce dotazu, zkousel jsi nastavit property Duplicates (napr. na volbu dmMerge)?
« Poslední změna: 02-11-2017, 03:44:50 od Delfin »
A co chudinky ovce? Koupíš jim snad plovací vesty? Nebo jim nasadíš chůdy? Ještě lepší, kdybys je zkřížil s delfíny na ovce hopkavé!

Offline Marek Weyda

• Plnoletý
    • Verze Delphi: Delphi 2007, 10.1 Berlin
Stano, mně osobně se osvědčilo Fast Reportí fórum na všechny dotazy ohledně tohoto skvělého nástroje. Zkus to ještě tam. Odpovídal tam (a snad ještě odpovídá) Gordon Knight (Gord K.) - machr myslím přímo od firmy Fast Reports, Inc. Cokoliv bylo potřeba zjistit - napsal a velice ochotně a rychle.

Online Delfin

• Hrdina
  • SW konzultant
Poor
Rated 2 times
Stano, mně osobně se osvědčilo Fast Reportí fórum na všechny dotazy ohledně tohoto skvělého nástroje. Zkus to ještě tam. Odpovídal tam (a snad ještě odpovídá) Gordon Knight (Gord K.) - machr myslím přímo od firmy Fast Reports, Inc. Cokoliv bylo potřeba zjistit - napsal a velice ochotně a rychle.

Dalsi story. Dalsi absolutne bezcenny post se zaslepenym hodnocenim predchoziho postu kvuli mozne frustraci z detstvi nebo soucasne situace. Kontrola nad duplikaty byla pridana do verze 6 a mergem duplikatu dosahne tazatel pozadovaneho vysledku. Mel bys se sebou Marku neco delat. Na spisovatele to nejspis nedotahnes, protoze tve story nemaji tu spravnou zapletku a jsou celkove plytke. Abys s takovou neskoncil jako osamely zahorkly duchodce..
« Poslední změna: 03-11-2017, 09:27:00 od Delfin »

Offline Marek Weyda

• Plnoletý
Dalsi story. Dalsi absolutne bezcenny post se zaslepenym hodnocenim predchoziho postu kvuli mozne frustraci z detstvi nebo soucasne situace. Kontrola nad duplikaty byla pridana do verze 6 a mergem duplikatu dosahne tazatel pozadovaneho vysledku. Mel bys se sebou Marku neco delat. Na spisovatele to nejspis nedotahnes, protoze tve story nemaji tu spravnou zapletku a jsou celkove plytke. Abys s takovou neskoncil jako osamely zahorkly duchodce..

Tak myslím, že toto opravdu nemá cenu komentovat.

Podle mého názoru příspěvky uživatele Delfín jsou již jednoznačně za hranou a porušují dle mého názoru pravidla tohoto fóra.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
Hm, Delfin, teraz si to posral. Aj som sa Ťa zastal :'(   Pre mňa asi bude veľký prepych kúpiť si ver. 6. Ale ja som blbec, tak kto vie.
Ja som na ich stránkach bol, ale totálne mi nesedia. Neviem sa v nich zorientovať a už vôbec nie vyhľadávať. Aj vďaka mojej neangličtine.
« Poslední změna: 03-11-2017, 10:05:02 od Stanislav Hruška »
Delphi XE7, FireBird

Offline Marek Weyda

• Plnoletý
Hm, Delfin, teraz si to posral. Aj som sa Ťa zastal ;D  Pre mňa asi bude veľký prepych kúpiť si ver. 6. Ale ja som blbec, tak kto vie.
Ja som na ich stránkach bol, ale totálne mi nesedia. Neviem sa v nich zorientovať a už vôbec nie vyhľadávať. Aj vďaka mojej neangličtine.

Stano, já myslím, že tím svým příspěvkem Delfín odhalil vše. Už na něj nebudu nijak reagovat, protože to je opravdu totálně mimo pravidla tohoto fóra i slušného chování.

Ještě k tématu - je pravda, že to Fast Report forum může být na první pohled trochu nepřehledné, nenech se ale odradit. Ty odpovědi tam jsou opravdu odborné a k věci a hlavně to opravdu řeší, nenechají to být a bez odpovědi. Je pravda, že asi bez angličtiny to nepůjde. Možná ruština (založil to Alexander Tzyganenko), jak jsi na tom ? :)

Online Delfin

• Hrdina
  • SW konzultant
Hm, Delfin, teraz si to posral. Aj som sa Ťa zastal ;D  Pre mňa asi bude veľký prepych kúpiť si ver. 6. Ale ja som blbec, tak kto vie.

Diky ;) Ale uz me to tu neba, takze koncim. Mam lepsi veci na praci nez se dohadovat se spisovatelem bezduchych pribehu (namisto praktickych, konkretnich odpovedi) nebo sklizet kritiku za upozorneni nepresnosti technickeho terminu (takovy chirurg si to nastesti dovolit nemuze). Mas na me mail, takze kdyby neco, nevahej se zeptat (pokud budu vedet a mail si prectu, urcite odpovim) ;)

Online Delfin

• Hrdina
  • SW konzultant
Stano, já myslím, že tím svým příspěvkem Delfín odhalil vše. Už na něj nebudu nijak reagovat, protože to je opravdu totálně mimo pravidla tohoto fóra i slušného chování.

Co konkretne te Marku urazilo? Me jsi nazval trollem. Pripada ti to v poradku? Prispevky hodnotis evidentne bez znalosti tematu. Tady na foru ses zmohl na serii pribehu bez praktickeho vyuziti. Ja se naopak snazil odpovidat. Ano, jsem kriticky. Ano, nemam rad nepresnou terminologii. Ale ocekavam diskuzi na urovni. Nebudu psat ze je pro me super pokud nekdo roztristi flat interface do nekolika unit natoz ze nekdo jiny ma radost ze to vse dostal do jedne ci dvou. Neni to ale trolleni ani nic osobniho. Napsal bych to pod jakykoli prispevek. Za tvoji vztahovacnost nemuzu. S tou se poper sam ;)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
Citace
Co se tyce dotazu, zkousel jsi nastavit propertDuplicates (napr. na volbu dmMerge)?
To moja verzia 5.1.12 nepozná.
Delphi XE7, FireBird

Online Delfin

• Hrdina
  • SW konzultant
Citace
Co se tyce dotazu, zkousel jsi nastavit propertDuplicates (napr. na volbu dmMerge)?
To moja verzia 5.1.12 nepozná.

Bohuzel nezna. Ja se jen pridal k tomu s cim jsi prisel :-[

Dostal som upozornenie na demo na verziu 6. Ja som si myslel, že rieši môj problém. Ale nie :'(
Co se tyce dotazu, zkousel jsi nastavit property Duplicates (napr. na volbu dmMerge)?
...Kontrola nad duplikaty byla pridana do verze 6...

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
To Delfin: Ako Ťa oslovil FR6? Predpokladám, že si skúšal ten trial. Keď si ho už hľadal.
Delphi XE7, FireBird

Online Delfin

• Hrdina
  • SW konzultant
To Delfin: Ako Ťa oslovil FR6? Predpokladám, že si skúšal ten trial. Keď si ho už hľadal.

Zkousel, ale ja na reporty moc nejsem takze jsem se dival spis na nove komponenty:

- nevim jak moc maji vyuzitelnost "meraky" jakozto ukazatele hodnot (graf je graf a temer kazdy manazer ma radost kdyz "roste"; muzou se ale hodit treba do laboratori)
- mapa, proc ne, ale tady bych se sveril spis aplikaci nez stavel report s interaktivni mapou (osobne bych preferoval praci s mapou v aplikaci a po nastaveni parametru sestavil report, nedelal bych vse v reportu; zalezi na typu aplikace, ale uzivatele by taky mohlo docela zklamat ze ma v reportu mapu a aplikace ji nema)
- tabulka, ok, ale nejak nechapu, zda ma slouzit jako nahrada subreportu nebo proc vlastne existuje (te jsem se ale skoro vubec nevenoval, takze jsem nestacil objevit jeji kouzlo)

Jinak jsem v minulosti pouzival FR5 a pro dany ucel mi bohate stacil. Porad jde o reporty, a me popravde staci jen vygenerovat dokument urceny k tisku. Neportebuju interaktivni komponenty, k tomu je aplikace ktera FR hostuje. Ale je to muj osobni pohled na vec, nekdo si v tom sve urcite najde.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
Citace
nevim jak moc maji vyuzitelnost "meraky"
  • V jednom deme pomocou merača menili zobrazovanú hodnotu. Toto by sa dalo využiť na získanie hodnoty parametra. Ináč sú len na parádu :)
  • O tabuľke som čosi zbežne čítal, ale nejako som to nepochopil a tým pádom to aj zabudol :D [size=78%] [/size]A v deme som nepozeral o čo ide.
Citace
Neportebuju interaktivni komponenty
To ani ja. Oni sa chvália prepracovaným jadrom a značne uľahčenou prácou s komponentami. Uvidíme. Už som rozhodnutý, že ho kúpim. Okrem iného aj kvôli Duplicates.
Delphi XE7, FireBird

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Datový typ v Delphi, který má True a False: