Autor Téma: OT- doporučte křeslo  (Přečteno 616 krát)

Offline Morrison

• Plnoletý
    • Verze Delphi: D5, XE2
OT- doporučte křeslo
« kdy: 05-11-2017, 17:20:21 »
Prosím o tipy na pohodlné ergonomické křeslo (není to vlastně oxymoron?) pro nás, kteří sedíme u počítače více než 8 hodin denně.
nil

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: XE7 professional
Re:OT- doporučte křeslo
« Odpověď #1 kdy: 05-11-2017, 17:46:01 »
Pred časom som čosi zháňal aj ja. Nakoniec som skončil pri http://www.spinalis-stolicky.sk/ . Tá čo je na fotke s tou vysokou opierkou. V každom prípade odporúčam ísť do ich obchodu a tam si to osobne vyskúšať. Každý typ je úplne iný a na iný účel. Ja som na to doplatil, ale boli veľmi ústretový a vymenili mi ich. Nie sú lacné. Každý kto ich má si ich chváli. Aj ja :)
Delphi XE7, FireBird
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline Delfin

• Hrdina
  • SW konzultant
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo
« Odpověď #2 kdy: 05-11-2017, 17:54:36 »
Mam gaming zidli. Je tak mekka a hebka ;D Je pro me pohodlnejsi nez jakakoli kancelarska kterou jsem zkusil. Navstivil bych specializovany obchod a zidle si vyzkousel. Po vyberu s "dovolim se u manzelky" odesel a vybrany kus si objednal treba z Amazonu. Tak resim nakupy podobnych veci 8)
« Poslední změna: 05-11-2017, 18:19:07 od Delfin »
A co chudinky ovce? Koupíš jim snad plovací vesty? Nebo jim nasadíš chůdy? Ještě lepší, kdybys je zkřížil s delfíny na ovce hopkavé!

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #3 kdy: 05-11-2017, 18:37:18 »
Prosím o tipy na pohodlné ergonomické křeslo (není to vlastně oxymoron?) pro nás, kteří sedíme u počítače více než 8 hodin denně.
Ja mam ted tusim neco takoveho https://www.asko-nabytek.cz/1005670.0-kancelarske-kreslo-fl0085, ale ono mi to nikdy nevydrzi moc dlouho, jednak mam metrak, dvak tomu operadlo rozkouse papousek. Ale vzdycky kupuju kozenkovou masivni zidli s bederni operkou a vysokym operadlem, zpravidla v teto cenove hladine, ale vzdycky si jdu do prodejny do toho sednout
« Poslední změna: 05-11-2017, 18:48:30 od pf1957 »

Offline Ondřej Pokorný

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
« Odpověď #4 kdy: 05-11-2017, 21:31:28 »
Já jsem patriot a kupuju zásadně dřevěné židle od Tonu. Svoje pracovní křeslo už mám tak 20 let :) Koupili mi ho rodiče v Tonu v ČB, když jsem byl ještě na nižším stupni gymnázia. Akorát mi ho taťka nedávno přečalounil, jinak je původní :D
Bláboly o ergonomii jsou dobrý akorát tak do prospektu 8)

Konzumní přístup "nevydrzi moc dlouho" se mi z celého srdce příčí (při vší úctě k pf :) ). Rodiče mají kuchyňské židle ještě z první republiky...
« Poslední změna: 05-11-2017, 21:48:35 od Ondřej Pokorný »
Embarcadero Technology Partner, juj. Člen Lazarus týmu, oj.

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #5 kdy: 06-11-2017, 07:12:42 »
Konzumní přístup "nevydrzi moc dlouho" se mi z celého srdce příčí (při vší úctě k pf :) ). Rodiče mají kuchyňské židle ještě z první republiky...
Asi se na nich nikdo nehoupal :-)

Offline martinnr

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 7,2009,XE7
« Odpověď #6 kdy: 06-11-2017, 08:37:00 »
osobne som naposledy vyberal tak, aby malo vysoku opierku lebo si rad tak nejak trochu lahnem dozadu (pri rozmýšlaní/rozjímaní  8) ) a aby som mal hlavu položenú, potom tiež s dlhším podsedákom, aby mi nohy neprevísali moc, ale aby som mal čo najviac podopreté stehná (mal som stoličku s kratším a bolo mi to nepríjemné, keď v polovici stehien mi končilo podopretie), tiež opierky rúk som zisitl, že sú celkom podstatné pre mňa, aby boli pohodlné. a nosnosť tiež samozrejme, keďže mám okolo stofky.
takže pre každého podľa toho, čo je pre neho dôležité...

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #7 kdy: 06-11-2017, 08:59:23 »
Citace
Rodiče mají kuchyňské židle ještě z první republiky...
Ale vtedy sa ešte robili kvalitné veci :)  Teraz ide všetko na spotrebu. Ja som mal ergonomickú, naozaj kvalitnú stoličku. Ale molitan v sedáku po rokoch zmäkol a stolička skončila. Narušila sa ergonometria. Okrem toho všetko na nej funguje. Stále vyzerá ako nová. Ale ako píše martinnr. Každý má iné požiadavky.
Ale základ je stoličku si v obchode vyskúšať. Ja som cez internet postupne kúpil dve stoličky. V cenách 300 - 350€ a obe sú mi na nič >:(  Nedá sa nich sedieť. Darujem ich. Aj tú s vysedeným sedákom. Síce mi ho vymenili, ale nedali tam dostatočne tvrdý molitan. Inému to nemusí vadiť. Žiaľ, nedali si povedať.
Delphi XE7, FireBird

Offline Ondřej Pokorný

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
« Odpověď #8 kdy: 06-11-2017, 10:00:18 »
Citace
Rodiče mají kuchyňské židle ještě z první republiky...
Ale vtedy sa ešte robili kvalitné veci :)  Teraz ide všetko na spotrebu.

Není to tak hrozné. Kvalitní výrobky se dají najít od všeho. Jen člověk nesmí jít do řetězců a musí být ochoten si připlatit. A jako bonus ho hřeje, že podporuje místní lidi a ne otrokáře >:(
Embarcadero Technology Partner, juj. Člen Lazarus týmu, oj.

Offline mmt

• Nováček
  • *
« Odpověď #9 kdy: 06-11-2017, 10:08:15 »
Mám SpinaliS a jsem velmi spokojen. V Brně mi židli na pár dní půjčili na vyzkoušení.

Offline Slappy

• Mladík
  • **
  • Slappy
    • Verze Delphi: 10.2 Tokyo + Vsetky :)
    • unSigned
« Odpověď #10 kdy: 06-11-2017, 14:28:00 »
Mam gaming zidli. Je tak mekka a hebka ;D Je pro me pohodlnejsi nez jakakoli kancelarska kterou jsem zkusil. Navstivil bych specializovany obchod a zidle si vyzkousel. Po vyberu s "dovolim se u manzelky" odesel a vybrany kus si objednal treba z Amazonu. Tak resim nakupy podobnych veci 8)

Toto je cesta do pekla. Je potrebne podporovat male a stredne podniky, inak vsetko ovladnu giganti a monopoly!

Urobil by som to naopak: objednal z Amazonu, vyskusal 14 dni, vratil a potom zakupil v malej predajni a podporil lokalny trh.
Moje projekty: http://www.unsigned.sk Tvorba cool dizajnovych instalatorov v NSIS a Inno Setup. Rozsirenie pre Visual Studio a RAD Studio pre tvorbu NSIS a Inno Setup instalatorov.

Offline Delfin

• Hrdina
  • SW konzultant
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo
« Odpověď #11 kdy: 06-11-2017, 15:48:49 »

Toto je cesta do pekla. Je potrebne podporovat male a stredne podniky, inak vsetko ovladnu giganti a monopoly!

Urobil by som to naopak: objednal z Amazonu, vyskusal 14 dni, vratil a potom zakupil v malej predajni a podporil lokalny trh.

Gaming zidli ti truhlar nevyrobi ;D Nebo nejspis ano, na zakazku, za dost velky ranec. Osobne si cenim poctivych vyrobcu, ne vsak prodejcu. Vyrobce si muze zaridit i prodej pres Amazon. Napr. posledni objednavka byl vyrobek male holandske spolecnosti vyrabejici kuchynske spotrebice (tlakovy hrnec). Perfektni kvalita (vyrobeno v EU, naprosto precizni zpracovani), excelentni zakaznicka podpora. Cena za stejny vyrobek na Amazonu mnohem nizsi nez od kamenneho preprodejce. Ten lokalni preprodejce tou cenou v podstate znevyhodnuje daneho vyrobce na ukor jinych.

Jinak proc bych mel z moralniho donuceni kupovat kreslo ktere je sice precizne zpracovane lokalnim vyrobcem, avsak pro dany ucel se mi na nem sedi spatne? Nebo kupovat vhodne od lokalniho prodejce za premrstenou cenu? Narozdil od vystreleni profesne nepotrebnych jedincu (napr. uredniku nebo odborniku na genderovou rovnopravnost) do vesmiru je tohle svobodna volba vsech zucastnenych.

Rad si ale zajdu napr. na mistni trh pro kvalitni ovoce a zeleninu vypestovanou mistnimi zemedelci :P
A co chudinky ovce? Koupíš jim snad plovací vesty? Nebo jim nasadíš chůdy? Ještě lepší, kdybys je zkřížil s delfíny na ovce hopkavé!

Offline Morrison

• Plnoletý
    • Verze Delphi: D5, XE2
« Odpověď #12 kdy: 07-11-2017, 08:59:45 »
Děkuji všem za tipy. Spinalis je dost drahá záležitost a nedovedu si moc představit, jak se sedí na pružině - nějak to na mě působí tak, že balanční míč za stovku by udělal prakticky stejnou službu. Ale neseděl jsem v tom, takže nemůžu hodnotit. Stanislav Hruška a mmt z vlastní zkušenosti říkají, že je to dobré sezení, tak jim budu věřit.
Obecně k ostatním křeslům: mívám problém s tím, že co se mi zdá pohodlné v obchodě, se po pár hodinách sezení doma už zase tak moc pohodlně nejeví.
nil

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #13 kdy: 07-11-2017, 10:08:25 »
Citace
Spinalis je dost drahá záležitost a nedovedu si moc představit, jak se sedí na pružině - nějak to na mě působí tak, že balanční míč za stovku by udělal prakticky stejnou službu.
Áno je drahá. Na to som upozorňoval. To sa s balansnou loptou nedá porovnať. Ten balans je malý a nie je prudký. Keď sa dobre stabilizuješ, tak žiaden nie je. Základ je ten, že na tej stoličke musíš byť aktívny a tým pádom chrbtica (páteř) nestuhne. Okrem iného Ťa núti sedieť rovno.
Ja som si ju skúšal u známeho. Stále ho boleli kríže. Má ju 5 rokov a tak dlho nevie čo to je bolesť krížov. Ja to potvrdzujem. A že mám dobre dosratú chrbticu :(
Delphi XE7, FireBird

Offline našinec

• Hrdina
« Odpověď #14 kdy: 07-11-2017, 11:32:09 »
Mám pocit, jestli jsme už na toto téma zde v minulosti nediskutovali. Jinak, každému vyhovuje něco jiného. Pro mne je práce na PC zábava a mám rád pohodu. Jsem tudíž rozvalený ve 'vladkovce', mám bezdrát a velkou obrazovku.  ;)  ;D

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Datový typ v Delphi, který má True a False: