Autor Téma: Divne chovanie TMemo.  (Přečteno 80 krát)

Offline AlexB

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: DX Seatlle
Divne chovanie TMemo.
« kdy: 06-11-2017, 12:49:11 »
Zdravim, robim v Delphi Seattle update1. Urobil som android aplikaciu v ktorej mam aj komponentu TMemo. Po spusteni na androide vsetko funguje ako ma, az na to ze ked napisem par riadkov zacne blbnut kurzor a po odentrovani na dalsi riadok, kurzor skoci uplne na prvy znak v TMemo, ale fyzicky vidim ze pisem pismena tam kde som skoncil, napr. v 3tom riadku.  To je prva chyba. Dalsi zmatok nastane ked sa dotknem riadku a samozrejme kurzor tam neskoci, je niekde inde, ale ked napr. odentrujem, tak vidim ze to odskocilo ako som chcel. Dalsia chyba, ak odentrujem napr. druhy riadok, tak ten skoci na treti ale ak v tom tretom nieco bolo napisane tak to tam zostane neprekreslene (dva riadky na sebe) - no proste bordel. Myslim ze tolko staci aby ste si vedeli urobit obraz ako to 'nefunguje'.

OT.1:Ak niekto vie poradit co s tym, budem vdacny za kazdy napad. Samo ze som to hladal na webe, nieco som nasiel k starsim verziam Delphi ako mam ja, takze nic.

Este doplnim,  lebo to mam fyzicky testnute, TMemo funguje celkom dobre na Android 5.0.1, tieto psie kusy nerobi, ale na 7.0 a 7.1.1, tam sa s tym neda pracovat.
V Android tools som dal nainstalovat vsetko :) , kedze chcem podporu na co najviac zariadeni.  Ale v Delphi-Options-SDK Manager mam v SDK versions: Android SDK 24.3.3. 32bit.

OT.2:Takze tato vec mi nie je jasna co tam mam mat aby mi aplikacia fungovala korektne na vsetkom co je android. Aby som touto otazkou neurobil vlnu dalsich otazok tak dajme tomu ze appka nebude robit nic len bude mat na sebe jedno TMemo do ktoreho sa bude dat korektne pisat. To by mal zvladnut kazdy Android.

Dakujem.     

Offline AlexB

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: DX Seatlle
Re:Divne chovanie TMemo.
« Odpověď #1 kdy: 18-11-2017, 19:35:33 »
Excellent
Rated 1 time
Ten kto ma podobny problem moze pouzit tento postup.

https://quality.embarcadero.com/browse/RSP-16935

Nie je to origo navod od Embarcadera (tam zdochol pes) ale od jedneho nadsenca z fora a konecne mi to funguje normalne.
Postup opravy je celkom jednoduchy. Trvanie cca 10min.

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Kolik je šest plus čtyři (slovem):