Autor Téma: SQLite + FireDAC + UDF nevracajú nadefinovaný dátový typ v rámci SELECT  (Přečteno 550 krát)

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
Access engina už roky dovolí čarovať z názvami polí v zmysle tohoto obrázku:
Dneska skoro kazdy unikodifikovany RDMBS by mel umoznit zapsat jako identifikator kde co, jen se to musi podle SQL standardu uzavirat do uvozovek, u MS mezi [ ... ], u MySQL mezi ` ... ` a mozna nejaci creativci vymysleli nejakou dalsi pic*vinu... SQLite podporuje tusim vsechny syntaxe (ale uz jsem s tim roky nic nedelal)

Offline Delfin

• Guru
  • SW konzultant
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo

Radost pohledet ;D Urcite bych nezapomnel pridat "zero width space" kde se da :)

Offline Miroslav Baláž

• Plnoletý
    • Verze Delphi: D1,2,3,4,7,2005,2009, XE8,S,B,T10.2.2 Pro
Delfin, ak zvážiš, že
1. vstupy sa môžu preberať aj z excelu. Od x rôznych zdrojov, na ktorých autorov nie je dosah a
2. Výstupy z db enginy spravidla (cca 17-20 rokov), smerujem do Excelu (vrátane orámovania tabuliek, podfarbených buniek, fontov.. Je to teda finalizovaný výstup. Prípadne doplnený grafmi.
Potom možnosť kvalitného popisu stĺpcov a hárkov, prestáva byť až tak divný..
3. Ešte k Access engine - má zaujímavé a nie moc známe finty:
a/ SELECT * FROM [Excel 12.0;Database=FullXlsName].[$SheetName]
b/ SELECT * INTO [Excel 12.0;Database=FullXlsName].[NewSheetName] from myTable
Takže v tom prípade ak nechcem premenovávať stovky polí, čo iného mám na výber, než akceptovať tie, čo v ms excel už niekto vytvoril..
Ak mám externé dáta v databáze, tam si ich už môžem vhodne premenovať. To je to najmenej.

Radost pohledet ;D Urcite bych nezapomnel pridat "zero width space" kde se da :)
Je zrejme chápané, že si sťažujem prácu. Ale ja v tomto robím už roky. Nevyplatilo by sa mi prácu si sťažovať zbytočne. Len sa to zrejme ťažšie vysvetľuje.

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Datový typ v Delphi, který má True a False: