Autor Téma: Utilita ADDFMChanger.exe  (Přečteno 186 krát)

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
Utilita ADDFMChanger.exe
« kdy: 25-01-2018, 12:11:02 »
Ahoj, nevali se nekde nekomu po disku utilita viz %subj%?

Ja ji kdysi upravoval DFM pri prechodu z FIB+ na FireDAC, ale na zadnem disku ji nemuzu najit, stahnout z da-soft.com/anydac se uz neda a EMBC vypada, ze ji z instalace vypustilo (Note, ADDFMChanger is not currently available in Embarcadero FireDAC v 7.0.1).

Offline Delfin

• Guru
  • SW konzultant
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo
Re:Utilita ADDFMChanger.exe
« Odpověď #1 kdy: 25-01-2018, 13:29:30 »
Excellent
Rated 1 time
Tak stary AnyDAC nemam, ale ADDFMChanger nahradili utilitou reFind s konfiguracnim souborem. Muzu poslat, jen musis predstirat ze k tomu nikdy nedoslo :) Nebo napred zkusit jestli umi fungovat pro AnyDAC (slo by o upravu toho konfiguraku kde bych upravil nazvy trid a modulu z FireDAC zpet na AnyDAC).
« Poslední změna: 25-01-2018, 13:34:40 od Delfin »
I'm a soldier, so don't panic!

Offline pf1957

• Padawan
« Odpověď #2 kdy: 25-01-2018, 13:36:58 »
Excellent
Rated 1 time
Tak stary AnyDAC nemam, ale ADDFMChanger nahradili utilitou reFind s konfiguracnim souborem. Muzu poslat, jen musis predstirat ze k tomu nikdy nedoslo :) Nebo napred zkusit jestli umi fungovat pro AnyDAC (slo by o upravu toho konfiguraku kde bych upravil nazvy trid a modulu z FireDAC zpet na AnyDAC).
Diky za info. Jestli to nahradili, tak to budeme mit, protoze ve firme pravidelne Delphi upgraduji.

Offline Delfin

• Guru
  • SW konzultant
« Odpověď #3 kdy: 25-01-2018, 13:40:55 »
Diky za info. Jestli to nahradili, tak to budeme mit, protoze ve firme pravidelne Delphi upgraduji.

Mozna doslova neni zac :( Zkuste projit Migrating to FireDAC. Pro konkretni pripad FIB+ ale netusim, takze mozna az tak uzitecny tip to nebyl. Mel jsem si prispevek precist pecliveji :-[
« Poslední změna: 25-01-2018, 13:49:17 od Delfin »

Offline pf1957

• Padawan
« Odpověď #4 kdy: 25-01-2018, 13:53:51 »
Excellent
Rated 1 time
Zkuste projit Migrating to FireDAC. Pro konkretni pripad FIB+ ale netusim, takze mozna az tak uzitecny tip to nebyl. Mel jsem si prispevek precist pecliveji :-[
Know-how je zname: cestup jsem pred lety proslapal a rodinu aplikaci z FIB+ prevedl viz https://stackoverflow.com/questions/16620795/proven-recommended-way-to-migrate-application-from-fib-to-fire-dac-components.

Ale tenkrat jsem pouziva ten ADDFMChanger.exe s vlastnimi pravidly + pro to udelal batch aby se to snadno spoustelo a zdokumentoval metodiku a postup v nasi resitelske dokumentaci... Akorat ted podle te interni dokumetace chtel kolega postupovat a zjistil, ze ten ADDFMChanger nema a ja uz taky ne, protoze leta v Delphi nedelam.
« Poslední změna: 25-01-2018, 13:58:39 od pf1957 »

Offline Delfin

• Guru
  • SW konzultant
« Odpověď #5 kdy: 25-01-2018, 14:04:17 »
Zkuste projit Migrating to FireDAC. Pro konkretni pripad FIB+ ale netusim, takze mozna az tak uzitecny tip to nebyl. Mel jsem si prispevek precist pecliveji :-[
Know-how je zname: cestup jsem pred lety proslapal a rodinu aplikaci z FIB+ prevedl. Ale tenkrat jsem pouziva ten ADDFMChanger.exe s vlastnimi pravidly + pro to udelal batch aby se to snadno spoustelo a zdokumentoval metodiku a postup v nasi resitelske dokumentaci... Akorat ted podle te interni dokumetace chtel kolega postupovat a zjistil, ze ten ADDFMChanger nema a ja uz taky ne, protoze leta v Delphi nedelam.

A tak. Ja mel za to ze mel ADDFMChanger sablony pro FIB+ s sebou. V tom pripade je nova reFind dalsi hracka ke ktere je treba pripravit konfigurak. Tady je zakladni popis (existuji i dema).
« Poslední změna: 25-01-2018, 14:21:15 od Delfin »

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Křestní jméno zpěváka Gotta: