Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecné / Re:Nadviazanie komunikacie na dvoch zariadeniach v neznamej sieti
« Poslední příspěvek od Delfin kdy Dnes v 22:42:24 »
Ale jestli další komunikace má probíhat po TCP, tak to nepotřebuje, ne? Tam by ho měla zajímat jen cílová adresa.

...kterou pokud neznas a nevis zda v siti existuje, muzes v siti nadeklarovat unikatni, fixni domenu ke ktere se bude klient snazit pripojit. V pripade uspechu pak DNS prelozi takovou domenu na IP adresu, jinak smula... To s tim UDP je cele takove, hm ::) :)
2
« Poslední příspěvek od vandrovnik kdy Dnes v 20:53:03 »
Ale jestli další komunikace má probíhat po TCP, tak to nepotřebuje, ne? Tam by ho měla zajímat jen cílová adresa.
3
« Poslední příspěvek od František kdy Dnes v 20:47:26 »
ale ako zisti UDP client spravny interface a svoju IP?
4
« Poslední příspěvek od vandrovnik kdy Dnes v 19:41:21 »
A je nutné potvrzování na UDP? Pokud klient odchytí UDP broadcast oznamující, na jaké IP adrese běží server, tak by se mohl rovnou pokusit o připojení na TCP a nemusel po UDP nic řešit...
5
Obecné / Nadviazanie komunikacie na dvoch zariadeniach v neznamej sieti
« Poslední příspěvek od František kdy Dnes v 18:43:18 »
mam to takto

1. pc1: spustim app1
   zapne sa tam UDP server

2. pc2: spustim app2
   UDP client posle broadcast
   zapne sa UDP server

3. pc1: prijme UDP broadcat (nachadza sa tam aj ip adresa clienta co to odoslal)
    a odosle na ziskanu IP UDP ze ok
    a caka UDP potvrdenie

4. pc2: prijme spravu UDP ze ok
    zalozi TCP server
    a odosle UDP spravu ze uz ma TCP server (a uz vie kde sa ma konektnut a aj pocuvat)

5. pc1: prime UDP spravu ze TCP uz existuje
    a zalozi TCP server (a uz vie kde sa ma konektnut a aj pocuvat)

problem vznika v medzi krokmi 2 a 3, a ma to nejaky suvis s net interfaces ... ten "UDP client posle broadcast" nedojde vsade a neviem to smerovat alebo ze ktory interface pouzit...
6
Firebird a Interbase / Re:Chyba typu pri delení
« Poslední příspěvek od Stanislav Hruška kdy Dnes v 11:35:44 »
Už som asi pochopil. Pri delení nie je podporované vyhodnocovanie výrazov. V mojom prípade to je parameter. Ach moja angličtina.
7
Firebird a Interbase / Chyba typu pri delení
« Poslední příspěvek od Stanislav Hruška kdy Dnes v 11:27:42 »
Prečo musím mať pretypovanie na INTEGER
Kód: SQL [Vybrat]
  1. CAST((' + DateTo + ' - ' + DateFrom + ' +1) AS DOUBLE PRECISION) / CAST(:FOCTOTALDAYS AS INTEGER) RATIO
ak
Kód: Delphi [Vybrat]
  1. Fqry_I.ParamByName('FOCTOTALDAYS').AsInteger := Trunc(FLastDateFocInYear - FFirstDateFocInYear) +1;
Hlási mi
Citace
Dynamic SQL Error expression evaluation not supported Invalid data type for division in dialect 3
8
Obecné / Re:Pojede RAD Studio 2009?
« Poslední příspěvek od našinec kdy 22-01-2018, 14:13:47 »
Na jednom PC jsem kvůli problémům s hw musel často přeinstalovávat winOS, čehož jsem využil i k různým způsobům instalace D7. U jedné instalace na win10 x64 build 1703 jsem u D7 dosáhl vzhledu win10. Funkčně naprosto v pořádku.
9
Obecné / Re:Speciální slevová krátkodobá akce a amnestie Delphi
« Poslední příspěvek od Radek Červinka kdy 22-01-2018, 13:27:48 »
tiez to u nas vo firme vyzera, ze vyuzijeme akciu ("vyzera" lebo faktura este nie je zaplatena  :D).
teraz mame a pouzivame D7 a D2009, ktore asi si budeme chciet (pre istotu) aj ponechat.
ale mate nejaky tip, ake verzie by bolo dobre si este aktivovat okrem najnovsej? malo by byt totiz mozne si aktivovat akukolvek starsiu verziu, v ramci tejto teraz zakupenej licencie. ci je nejaka starsia verzia, ktora dokazala nieco, co uz teraz nejde, alebo nieco podobe. myslim, ze XE7 bola nejaka rozsirena...

Myslím si, že DXE byla pro mne nejmilejší verzí (ale už je celkem stará) do příchodu Berlin (nebo i Seattle, případně XE8), Tokyo je malý krok zpátky, hlavně u Androidu.
Jinak k XE4 (ale jen asi Ent) se dala získat poslední verze  samostatného FireDac https://cc.embarcadero.com/Item/29458, který jde použít s libovolnou verzí Delphi. Jinak nevím.

Tady se snažím psát to co mne zaujalo u každé verze http://delphi.cz/page/Verze-Delphi.aspx
10
Obecné / Re:Pojede RAD Studio 2009?
« Poslední příspěvek od martinnr kdy 22-01-2018, 12:51:31 »
mam na Win10 instalovane D7 aj D2009. nieco nefunguje, ale to je skor uz rozhasenou instalaciou delphi a nie winom. chcelo by to celkovu preinstalaciu systemu. ale nepada mi to, ako bolo spomenute niekolkokrat za den. tak maximalne raz nejaka nezmyselna chyba a restart delphi pomoze. D7 nepada vobec.
Stran: [1] 2 3 ... 10