Delphi > Obecné

zobrazeni mapy z OSM souboru (OpenStreetMap)

(1/2) > >>

SaLIk:
Ahoj všem,

už delší dobu uvažuji o vytvoření nějaké komponenty pro zobrazení mapy z OSM souboru. Chtěl bych ji používat ve svojí aplikaci co používám v autě. Mapy bych mohl sice tahat přímo ze serveru openstreetmap, ale stává se, že tam, kde se pohybuji, není dostupný internet - byl bych tedy často "slepý".

Představuju si to nějak tak, že OSM soubor zpracuju a "roztřídím" do databáze (aby se v datech dalo rychle vyhledávat), ze které pak podle zvoleného přiblížení mapy budu hledat. Na vykreslování bych asi použil "glscene" (i když s ní prozatím nemám praktické zkušenosti). Z funkcí by mi stačilo vykreslování bodů a tras do mapy + pohyb mapy pomocí myši (jako ve všech mapových aplikacích).

Nezkoušel náhodou podobnou věc někdo z vás? Případně nemáte nějaký jiný nápad, jak požadovanou funkcionalitu docílit jiným způsobem (jiné mapy, nějaká free komponenta, ...)?

Prošel jsem wiki http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Rendering a u některých programů jsou k dispozici zdrojáky. Jsou však většinou v C a tak bych jejich studium viděl jako poslední možnost :).

Díky za všechny podněty, rady, názory, připomínky ...
SaLIk

Mi.Chal.:
Tu aplikaci pouštíš na čem? Ještě jsem snad neviděl žádnou mobilní aplikaci psanou v Delphi.

SaLIk:
Mám v autě (pracovním) technologický počítač (win xp) na který je napojená GPS a CDMA/GPRS modem ...

Mi.Chal.:
Nestačily by ti třeba google mapy s offline uložením? Alespoň mám dojem, že už by to měly umět.

Další možnost je tam vrazit nějaký proxy server s podporou cachování (jeden čas jsem používal http://scache.sf.net) - pak ti výpadek internetu nebude vadit a data to bude brát z cache, stačí si to dané místo na mapě alespoň jednou projít v místě, kde ti internet půjde.

SaLIk:
Google mapy jsem zkoumal a tam je problém s licensí (řešilo se to kdysi na staré builder.cz diskuzi)

To kešování vypadá použitelně .. mohl bych používat klasické online API pro openstreetmapy a nakešovat si co bude potřeba .. zkusím se v tom trochu porýpat - díky za tip

rád se nechám poučit i od ostatních .. jestli budou mít nějaký nápad ;)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi