Delphi > Obecné

splashscreen

(1/5) > >>

Vladimír:
Zdravím potřeboval bych pomoci se svojí aplikací
pokouším se do mé aplikace dát splashscreen ale pokaždě, když jí zapnu tak se nejdříve zobrazí forma, na které má být obrázek ale ten se ani nestihne načíst a aplikace se hned zapne.
Hlavní co mě vadí, že se zobrazí ta forma, chtěl bych aby se zobrazil jen obrázek a ne forma, na který se pak načte obrázek v mém případě se ani nenačte, protože start aplikace je moc rychlý.

zde zasílám aplikaci i se zdrojovým kódem
http://www.ulozto.cz/xr3ESWv/nechapu-rar

Děkuji všem za vaše odpovědi, už vážně nevím co s tím lámu si stím hlavu už druhý den projížděl jsem anglický stránky ale nikde tenhle problém neměli tak netušim kde může být chyba :(

Mi.Chal.:
to není žádná forma, ale formulář. Zajímalo by mě, kam na takové nesmysly lidi chodí.

Pokud je aplikace moc rychlá, tak ten splashscreen asi nemá význam - ten se dává proto, aby člověk nemusel koukat do prázdna, než se ten moloch načte.

Pokud chceš, aby byl obrázek chvíli vidět, tak třeba použít timer a po nějaké době formulář s obrázkem zavřít.

Pokud nechceš vidět okraje, tak si nastav borderStyle formuláře na bsNone, pak by se měl zobrazovat jenom jeho obsah bez okrajů, titulku, tlačítek atd.

Vladimír:
teďka je ta aplikace rychla ale časem se zpomalí proto tam chci ten splashcreen ano chci aby byl ten obrázek vidět ale nechci aby byl vídět prazdnej formulář než se ten obrázek načte
(za tu formu se omlouvám)
a ten border style o tom vim to jsem si na internetu našel

Jan Fiala:
Neni treba pouzivat timer, staci prikaz Sleep()

Vladimír:
díky všem funkce sleep pomohla jsem si neuvědomil že bych do uses mohl napsat windows aby ta funkce fungovala ......
a co se týče toho spoždění tak jsem to vyřešil černou obrazovkou :)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi