Delphi > Obecné

Napojení na SQL Server Compact

(1/3) > >>

pepak:
Z určitých důvodů, které nechci řešit, se zabývám otázkou, jak z Delphi přistupovat k databázi postavené na Microsoftím SQL Server Compact v lokálním režimu (server není nainstalovaný, ale nese si ho aplikace s sebou ve svém adresáři). Nemáte s tím někdo zkušenosti? Já mám zatím dost problém vůbec přijít na to, kudy do toho - tutorialy jsou vesměs dělané pro Visual Studio a aplikace v .net, pro Delphi jsem našel jen velmi kusé zmínky (jako že se k tomu dá připojit přes ADO prostřednictvím connection stringu typu
Provider=Microsoft.SQLSERVER.CE.OLEDB.4.0;Data Source=C:\aplikace\data.sdf; - ale nějak není řešeno, jak se Windows dozví, že tenhle provider je řešen pomocí DLL C:\aplikace\sqlcese40.dll).

Pro jistotu: Nemám zájem o řešení s žádnou jinou embeddovanou databází. Pokud by došlo na to, že SQL Server Compact nelze použít, tak využiji svá vyzkoušená řešení (nejspíš embedded Firebird). Teď ale potřebuju prozkoumat cestu s Compactem.

Stanislav Hruška:
Pridávam sa k otázke.
Tiež ma to zaujímalo, ale nedostal a nenašiel som odpoveď. Snáď sa teraz riešenie nájde.

Radek Červinka:
Ono to jde? Ja myslel, ze se musi instalovat. Dival jsem se na http://www.connectionstrings.com/sql-server-2005-ce  a nic.

Mas odkaz na nejaky tutorial pro .NET?

pepak:
Podle toho, co Microsoft píše, by nemělo být potřeba to instalovat. Ale všechny návody, na které jsem narazil, předpokládají, že to nainstalované je.

Radek Červinka:
Hmm, http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa983326.aspx sekce Private File–Based Deployment

podle mne je klíčový bod 12. Select System.Data.SqlServerCe.

Ten podle mne zavede DLL a udělá další věci. No a potřebuješ něco podobného pro Delphi. Díval jsem se na UniDac a ten to neumí.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi