Autor Téma: FYI: Bug v komponente Tee Chart (was: Další bug v překladači XE2+upd4)  (Přečteno 1590 krát)

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
Nesetkal se nekdo s necim podobnym? Tohle vypada na dost velkou ducharinu: dosud to Delphi prekladal bez problemu, ale XE2 konci s chybou E2003 Undeclared identifier: 'Font', prestoze metoda Add ma vracet TAxisItem - to vypada, jako kdyby nekde pri prekladu poztraceli type info  >:(

Kód: Delphi [Vybrat]
  1. ChartATMFlow.BottomAxis.Items.Add(cdsATMFlow.RecNo, Format('%0.2d:00', [H])).Font.Color := xLabelColor;
  2.  

nastesti jsem si vsimnul, ze o kus vedle se dela neco podobneho  v tele prikazu with-do a tam to prelozit slo, takze jsem to zkusil preformatovat na:

1. with ChartATMFlow.BottomAxis.Items.Add(cdsATMFlow.RecNo, Format('%0.2d:00', [H])) do
  2.   Font.Color := xLabelColor;
  3.  

a to ten shit prelozi...

« Poslední změna: 22-08-2012, 13:09:34 od pf1957 »

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
Re:FYI: Další bug v překladači XE2+upd4
« Odpověď #1 kdy: 22-08-2012, 10:47:18 »
A to co vrací
  1. ChartATMFlow.BottomAxis.Items.Add(cdsATMFlow.RecNo, Format('%0.2d:00', [H]))
má Font?

Jen jestli to co děláš s tím With nezpůsobí, že nastavuješ Font něčeho jiného, třebaformuláře.
Taky už se mi něco podobného stalo...
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
Re:FYI: Další bug v překladači XE2+upd4
« Odpověď #2 kdy: 22-08-2012, 10:48:47 »
Kdyz místo With to vrazíš do proměnné, tak ta Font má?

Offline pf1957

• Padawan
Jen jestli to co děláš s tím With nezpůsobí, že nastavuješ Font něčeho jiného, třebaformuláře.
Taky už se mi něco podobného stalo...
Clovece, mas pravdu. On to neni muj kod, ve kterem se hrabu - ja  konstrukci WITH zavrhnul uz pred desitkami let prave z duvodu moznosti te zameny, takze nemam vypestovane spravne navyky ostrazitosti vuci ni a kdyz jsem ten kod migroval do XE2, tak se mi to vsechno prepisovat nechtelo a nedoslo mi, ze to po migraci vlastne nefunguje, i kdyz prelozit jde.

Jinak to vypada, ze nejak osklive hrabli do TTeeChart, protoze typ TAxisItem property Font vubec nema: odkaz na Font nejde prelozit, inspektor na promenne ji nezobrazuje, IDE property Font nenabizi, ale do  D2010 to fungovalo a v helpu je Font taky uvedena jako zdedena property od TTeeCustomShape.

Kdyz jsem zkusil udelat typecast vysledku z Add na predka TTeeCustomShape, ktery tu property ma a u ktereho ji inspector  zobrazuje, tak ma hodnotu nil. Bohuzel, co s tim vyvedli se zjistit neda, protoze k TeeChart nejsou zdrojovky   >:(
« Poslední změna: 22-08-2012, 13:09:55 od pf1957 »

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
Já jsem si hned myslel, že tak zásadní chyba by tam nebyla :-)

Offline pf1957

• Padawan

1. ChartATMFlow.BottomAxis.Items.Add(cdsATMFlow.RecNo, Format('%0.2d:00', [H])).Font.Color := xLabelColor;

Tak jsem na to prisel: zda se, ze presunuli Font pod property Format, takze ted se to musi napsat jako

1. ChartATMFlow.BottomAxis.Items.Add(cdsATMFlow.RecNo, Format('%0.2d:00', [H])).Format.Font.Color := xLabelColor;

V helpu jsou tim padem pohadky  :(
« Poslední změna: 22-08-2012, 15:48:09 od pf1957 »