Autor Téma: Licence na starší verze delphi  (Přečteno 8540 krát)

Offline Ondřej Pokorný

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
Re:Licence na starší verze delphi
« Odpověď #30 kdy: 11-11-2012, 11:52:42 »
Tak to není ohledně kompatibiliy, ale kompilování demo DCU.
Embarcadero Technology Partner

Offline ps

• Mladík
  • **
« Odpověď #31 kdy: 13-11-2012, 10:03:44 »
Starter pouzit nemohu, potrebuji veci kolem databazi. Lazarus bych mohl, ale chybi mi tam dobry generator sestav. FreeReport je dost humus.
FastReport 4.13 bude s podporou Lazarusu ... otázne je kedy ...
IDE: Latest Delphi - Mobile, Lazarus - Desktop, OS:Win 10 ,Linux Mint

Offline Petr Slípek

« Odpověď #32 kdy: 14-11-2012, 08:49:25 »
Citace
Nechci furt šít do Delphi, ale chtít € 499,- každý rok bez daně za bug fixies pro nejlevnější verzi taky není právě košér.
Nevím proč by mělo být 499EUR ročně až takový problém v případě, že mě vývoj v Delphi živí. Přece pokud vyvíjím, například komponenty pro Delphi, tak mi také zákazníci platí za to, že vydávám aktualizace a nové verze. Dnes už je zcela běžné, že se za SW platí roční maintanance bez ohledu na to, kdy je vydána nová hlavní verze. V této situaci mi nepřijde platba cca 13 000 Kč za podporu a vývoj produktu, který mě žíví, nijak přemrštěná. 13 000 Kč je cca 10-20ti denní plat programátora.

Na druhou stranu je pravda, že pro hobby vývojáře je to hodně peněz a pak má například Lazarus smysl. Pro vývoj rozsáhlých komerčních systémů si ale myslím, že je stále Lazarus mnohem hůře využitelný zejména s omezením na dostupnost komponent třetích stran.

Offline Ondřej Pokorný

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
« Odpověď #33 kdy: 14-11-2012, 16:57:06 »
Citace
Nechci furt šít do Delphi, ale chtít € 499,- každý rok bez daně za bug fixies pro nejlevnější verzi taky není právě košér.
Nevím proč by mělo být 499EUR ročně až takový problém v případě, že mě vývoj v Delphi živí. Přece pokud vyvíjím, například komponenty pro Delphi, tak mi také zákazníci platí za to, že vydávám aktualizace a nové verze. Dnes už je zcela běžné, že se za SW platí roční maintanance bez ohledu na to, kdy je vydána nová hlavní verze. V této situaci mi nepřijde platba cca 13 000 Kč za podporu a vývoj produktu, který mě žíví, nijak přemrštěná. 13 000 Kč je cca 10-20ti denní plat programátora.

Na druhou stranu je pravda, že pro hobby vývojáře je to hodně peněz a pak má například Lazarus smysl. Pro vývoj rozsáhlých komerčních systémů si ale myslím, že je stále Lazarus mnohem hůře využitelný zejména s omezením na dostupnost komponent třetích stran.

Musím Vám dát za pravdu, pro zaběhlou firmu určitě ne, ale když začínáte a horkotěžko seženete na konci jara peníze na plnou verzi a hned za 4 měsíce po Vás chtějí opět více než polovinu ceny plné verze za aktualizaci, tak si člověk musí postesknout... Nehledě na to mám stejně dojem, že mě spíš živí Lazarus, tam je právě mnohem menší konkurence komponent třetích stran :)

Jinak možná budu taky muset změnit strategii, zatím jsem tíhnul k tomu nabízet aktualizace zdarma.
Embarcadero Technology Partner

Offline ps

• Mladík
  • **
« Odpověď #34 kdy: 20-11-2012, 17:34:15 »
Aktualizácie zadarmo pri komerčnom projekte sú nezmysel, namiesto vývoja budeš naháňať stále nových a nových zákazníkov?

Tak FastReport je už 4.13 s podporou Lazarusu (ale sa mi ho nepodarilo rozbehať ešte).
IDE: Latest Delphi - Mobile, Lazarus - Desktop, OS:Win 10 ,Linux Mint

Offline SaLIk

• Mladík
  • **
    • Verze Delphi: 2010, 10 (Seattle)
    • salikovi.cz
« Odpověď #35 kdy: 21-11-2012, 17:09:55 »
Letos se mi naskytla možnost napsat pár programů za peníze a tak jsem si koupil XE2 Profesional (a s tím i možnost získat licence na starší verze). Teď když se dívám na stránkách Embarcadera http://www.embt.cz/cs/produkty/190-delphi-xe3-professional.html, tak tam nikde nevidím napsáno, že s koupí XE3 získám i všechny dřívější verze. Buď už se to bere automaticky, nebo už to neplatí.

.. to jen k tomu, že se tu uvádělo, že k XE3 jsou i předchozí verze

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #36 kdy: 21-11-2012, 20:08:41 »
Poslední řádek v tabulce na té tvoji odkazované stránce:

"Přístup k licencím předchozích verzí pro Delphi 7 a 2007-XE2"
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline SaLIk