Win32 a Win64 > Obecné

jak blokovat úsporné fce procesorů

(1/2) > >>

zbelunek:
Zdravím,
při trvalém čtení a zpracování dat z usb nebo hdd několika procesy zvyšuje rychlost aplikace běžící Winamp(nebo jakýkoliv mediaplayer) a to až 10x. Pozoroval jsem to jen na Intel cpu, u AMD X2 ne. Mám Win Vista64, Intel Core2 Duo, Delphi 7. V Biosu jsem vypnul spořící fce jako eist a c_states, chéma napájení mám na vysoký výkon.
Zatím jsem našel jen 2 možnosti, jak udržet cpu v plném výkonu, 1. TMediaPlayer schovaný s otevřeným wav(nemusí hrát), 2. Přidat 2 thready s trvale běžícím cyklem.
Víte o něčem rozumnějším?

Radek Červinka:
Nastavit si pro svůj process větší prioritu? WinAmp to např. umožňuje. Ale podle mne je to nefér. Navíc moderní procesory by to měly zvládnout sami - jako nastavit větší výkon.
Pokud ti nepomůže nastavení napájení ve Windows - použij jiný program, např. RMClock.

zbelunek:
Priorita nepomáhá. Zvláštní je, že vytížení cpu ve Správci úloh je do 5%, přestože program běží naplno a v podstatě nestíhá. Zapnutím winampu se zvýší na 10%, a program zpracuje 10x více dat.
RMClock zkusím

zbelunek:
Zkoušel jsem RMClock, taky nepomhlo zapnutí profilu s maximálním výkonem, na zapnutí profilu power sawing opravdu výkon hodně klesl. Podle jeho monitoringu se tam nic nepodtaktovává.
Ještě doplním, že se to děje i na WinXP.
Tak už mě napadá jen to, že by se nějak zpomalovala sběrnice k usb/sata. Ale nechápu, jak to ovlivní přehrávač medií.

Radek Červinka:
A zkousel jsi si programově zvednout prioritu?

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi