Autor Téma: tembeddedwb X certifikáty (Delphi2005, Win32)  (Přečteno 2216 krát)

Offline ble

• Mladík
  • **
tembeddedwb X certifikáty (Delphi2005, Win32)
« kdy: 17-12-2012, 14:38:41 »
Nazdárek

V aplikaci načítám data z web stránek. Používám k tomu TembeddedWB (Synapsi použít v tomto případě nelze). Od včera nastal problém - skončila platnost certifikátu, se kterým nemám nic společného, a při každém zpracování dané stránky vyskočí dialogové okno (obr 1) s tím že skončila platnost certifikátu (obr 2). Informaci, kdy bude certifikát obnoven nebo vyroben nový, jsem se nedozvěděl a sám to ovlivnit nemohu

Ptám se tedy, dá se u TembeddedWB, resp. TWebbrowser vypnout/zakázat/ignorovat hlášky podobného typu ? Hledal jsem hledal, ale marně. Nacházel jsem různé tipy, avšak žádný se netýkal mého případu. Díky za rady

Offline TLama

• Guru
    • Verze Delphi: 7, 2009, XE3
Re:tembeddedwb X certifikáty (Delphi2005, Win32)
« Odpověď #1 kdy: 17-12-2012, 15:41:44 »
Na tohle jsem kdysi zkoušel odpovídat, ale nepovedlo se (asi to neuvidíš, pokud nemáš 10k reputace, post
jsem z tama smazal). Nicméně, Ondrej Kelle mi tak nějak nastínil jak IHttpSecurity interface implementovat.
Co bych po tobě chtěl, abych mohl tu implementaci dotáhnout je URL na nějakou ukázkovou stránku s takto
vypršeným certifikátem.

Offline ble

• Mladík
  • **
« Odpověď #2 kdy: 18-12-2012, 10:55:51 »
ještě k mému problémku...

když jdu na stránku, kde moje appl má problém, tak např. MSIE9 stejnou stránku zobrazí normálně s tím, že u dolního okraje okna zobrazí hlášku
Citace
"Aplikace Internet Explorer zablokovala na tomto webu zobrazování obsahu s chybami certifikátu zabezpečení"
a standardní hláška (viz. výše - obr1 ) se nezobrazuje

Usuzuji, že když MSIE to umí ošéfovat, tak TWebbrowser/TembeddedWB by to mohl umět také. Jak na to ??

Díky

Offline TLama

• Guru
« Odpověď #3 kdy: 18-12-2012, 11:06:51 »
ještě k mému problémku...

když jdu na stránku, kde moje appl má problém, tak např. MSIE9 stejnou stránku zobrazí normálně s tím, že u dolního okraje okna zobrazí hlášku
Citace
"Aplikace Internet Explorer zablokovala na tomto webu zobrazování obsahu s chybami certifikátu zabezpečení"
a standardní hláška (viz. výše - obr1 ) se nezobrazuje

Usuzuji, že když MSIE to umí ošéfovat, tak TWebbrowser/TembeddedWB by to mohl umět také. Jak na to ??

Díky

Jo, jasně že umí, ale dostat to do něj není jednoduché. S tou implementací IHttpSecurity interface je to ale dost divočina.
Dokumentace, prakticky nulová a skoro každý na netu tvrdí o tom, jak by se měl interface k web browser objektu připojit
něco jiného. Jasně, můžeš se pokusit nějakým hovězím způsobem blokovat všechny hlášky, které z browseru vypadnou,
ale to je spíš programování na indický způsob.

I když nechám se velice rád přesvědčit, že to jde snadno ;)
« Poslední změna: 18-12-2012, 15:21:30 od TLama »

Offline ble

• Mladík
  • **
« Odpověď #4 kdy: 18-12-2012, 11:31:44 »
to: TLama
V "Odpověď #1 kdy: 17-12-2012, 15:41:44" jsi chtěl odkaz na stránku s prošlým certifikátem, v "Odpověď #2" jsem uvedl příklad.  Vyšla ti chvilka času a zkusils to pořešit ?, pokud jo, tak s jakým výsledkem ? mohu-li vědět :-)   Díky

Offline TLama

• Guru
« Odpověď #5 kdy: 18-12-2012, 15:31:07 »
to: TLama
V "Odpověď #1 kdy: 17-12-2012, 15:41:44" jsi chtěl odkaz na stránku s prošlým certifikátem, v "Odpověď #2" jsem uvedl příklad.  Vyšla ti chvilka času a zkusils to pořešit ?, pokud jo, tak s jakým výsledkem ? mohu-li vědět :-)   Díky

Odkaz na stránku jsem potřeboval, abych mohl testovat event OnSecurityProblem interface IHttpSecurity.
Vyšly mi na to zhruba 4 hodiny čistého času než jsem začal implementovat C# verzi web browseru, což trvalo
asi hodinu a půl než jsem toho nechal.

Řeknu to takhle. Abych v tom pokračoval a eventuelně to vyřešil mám malé znalosti a pražádnou motivaci. Zkus
počkat nebo se zeptat na StackOverflow nebo někde. Ten iface je dost zhovadilost a nikde jsem na netu neviděl
vysvětlené přes co se na browser control připojuje.

Online Delfin

• Guru
  • SW konzultant
    • Verze Delphi: 2009, Tokyo
« Odpověď #6 kdy: 08-06-2018, 12:45:25 »
K tematu ukazky webove stranky s vyprsenym certifikatem; kdysi jsem nasel pekny projekt https://badssl.com kde je spousta chybovych stranek k testovani.
« Poslední změna: 08-06-2018, 12:51:30 od Delfin »
I'm a soldier, so don't panic! I know the underground! I like WTFPL license! No more Google, go duck, go!

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Křestní jméno zpěváka Gotta: