Autor Téma: TMetropolisUIListBoxItem a přístup na jeho vlastnosti  (Přečteno 1810 krát)

Offline Alnath

Zdravím kolegy :)

Začal jsem si trochu hrát s Metropolis vzhledem (pod Firemonkey), konkrétně vytvořený wizardem jako Split Pane Metropolis UI Application. Vygeneruje se mi základ aplikace (GridView a SplitPaneView). Přidám si Datamodul a na ListBox (na Gridview) připojím přes LiveBinding data. Pohoda.
Jednotlivé "items" toho Listboxu jsou typu TMetropolisUIListBoxItem a mají vlastnosti jako Titel, Subtitle... Přemýšlím evidentně zcestně, protože se nejsem schopen (např. při dvojkliku na nějakou položku) na tyto hodnoty dostat. Typické ListBox.Items[ItemIndex] samozřejmě nefunguje, přetypovat to natvrdo na TMetropolisUIListBoxItem taky nejde.

EDIT: Tak první problém vyřešen, vkládám se pro budoucí čtenáře, třeba to někomu pomůže: Přístup na položky vybraného ListBoxItem (pod Metropolis stylem) je následující: TMetropolisUIListBoxItem(ListBox1.Selected).Title

Nemáte někdo rozchozené základní demo pro tento typ aplikace (Embarcadero ho nemá, alespoň jsem ho nenašel)?. Embt má spoustu povídání okolo, ale jinak nic. Demo aplikace (Metropolis) v XE3 řeší úplně jiné věci a nebo ukazují jen připojení dat na ten ListBox, ale už nic dál - nenašel jsem dokonce ani aktivaci příslušného SplitPane na základě kliknutí na položku v Grid. Nejsem ani schopen změnit třeba barvu pozadí nebo textu té položky v gridu na základě nějaké hodnoty načtené z DB.

Máte někdo k tomuhle něco rozchozeného, z čeho bych to mohl vyčíst? Nebo nějaký směr, kudy se vydat?

Díky, Míra
« Poslední změna: 13-02-2013, 15:42:19 od Alnath »