Autor Téma: Komponenta pro SmartCard Mifare  (Přečteno 2356 krát)

Offline KarelHorky

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 7, XE6, Delphi 10.2 Tokyo
Komponenta pro SmartCard Mifare
« kdy: 06-03-2013, 13:10:27 »
Potřebuji popostrčit a poradit, co používáte pro čtení karet / čipů SmartCard Mifare. Z programu chci načítat v podstatě jen ID karty, zapisovat na ni nepotřebuji, ale do budoucna se zápis může hodit. Teď používám PCSCConnector, ale nevím, jestli tato komponenta jede i pod Unicode Delphi. Můžete mi doporučit nějakou ověřenou komponentu ?

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
Re:Komponenta pro SmartCard Mifare
« Odpověď #1 kdy: 06-03-2013, 14:29:38 »
Teď používám PCSCConnector, ale nevím, jestli tato komponenta jede i pod Unicode Delphi. Můžete mi doporučit nějakou ověřenou komponentu ?

A proc to nezkusis? Max. vymenis string za AnsiString v operacich pro cteni a zapis. Zde to udelal nekdo jinak: http://code.google.com/p/wmkey-project/source/browse/trunk/BHO_IE_PlugIn/src/PCSCconnector.pas?r=38

Embarcadero MVP - Czech republic

Offline KarelHorky

• Plnoletý
« Odpověď #2 kdy: 06-03-2013, 15:53:27 »
Na tuto komponentu jsem narazil, ale s původním zdrojákem PCSCConnectoru má společný asi už jen název. Účel ani rozsah úprav z komentářů nevyčtu, autor úprav je z Číny. Proto jsem chtěl doporučit nějaké ověřené funkční řešení, asi i placenou komponentu. Nedělám si ambice, že bych si všechno vyvinul a napsal, když už to zřejmě někdo zvládl přede mnou. Přece si každý nebudeme vymýšlet vlastní kolo  :)

Offline KarelHorky

• Plnoletý
« Odpověď #3 kdy: 08-03-2013, 08:05:43 »
Nikdo nepoužívá, nepracuje se SmartCard ?

Offline geby

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 7, 2007, XE2, 10.2
    • Synapse
« Odpověď #4 kdy: 08-03-2013, 19:14:29 »
Ale jo, ja s tim pracuju. To vis, musime pracovat s Opencard!  8)

V pripade USB ctecek jsem si napsal kod, ktery vola windows API WinSCARD, pomoci ktereho komunikuji se cteckou volanim PC/SC prikazu. Chce si to jen nastudovat ty prikazy, a samotne volani toho API neni zadna veda! Jen si to chtelo precist dokumentaci toho PC/SC.

Pouzivame jeste i ctecky na seriovem portu. Pro mizernou kvalitu jejich PC/SC driveru a taky z duvodu, abychom nemuseli na pocitace instalovat jakekoliv drivery, napsal jsem si kod, ktery komunikuje pres seriovy port primo s API te ctecky. Za pomoci dokumentace se clovek podival, jake sekvence bytu se maji poslat po seriovem portu, aby ctecka udelala co chces, a bylo to.