Autor Téma: Kam uložit data  (Přečteno 4410 krát)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
Re:Kam uložit data
« Odpověď #15 kdy: 08-03-2013, 13:18:17 »
Mně hlavně celý dotaz  přijde divný.
S tím zamykáním EXE pro úpravy máš pravdu (v mé případě to byla jiná trochu jiná situace a dávno). Ale jiný proces to jak píšeš změnit může. Ale stejně je to celé zvrácené. Zajímalo by mne CO za program chce takto chránit (a neochrání).
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #16 kdy: 08-03-2013, 13:42:00 »
Mně hlavně celý dotaz  přijde divný.
Ale stejně je to celé zvrácené. Zajímalo by mne CO za program chce takto chránit (a neochrání).
Obecne dotazy o tom, jak chranit program,  nelze IMHO brat moc vazne - to jsou spis nejake aktivity pionyru se znalostmi, ktere jim obcas dovoli zapochybovat, jestli prece jenom v tom pocitaci nebehaji trpaslici  ;)

IMHO je-li nekdo schopen vytvorit program, ktery stoji za to chranit, tak bude mit dost znalosti k tomu, aby se sam v problematice zorientoval a pripadne se bude ptat na vlastnosti konkretnich technik apod.

Me by spis zajimalo, zda takovi lide nakonec nejake rady na svoje obecne dotazy zuzitkovali a udelali neco smysluplneho.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: W10 + Delphi 10.4 professional
« Odpověď #17 kdy: 08-03-2013, 13:48:24 »
Citace
Me by spis zajimalo, zda takovi lide nakonec nejake rady na svoje obecne dotazy zuzitkovali a udelali neco smysluplneho.
Ja ešte nie.
W10 64b, Delphi 10.4, FireBird 3.05
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline < z >

• Administrátoři
  • Guru
    • Verze Delphi: 7, 2010
« Odpověď #18 kdy: 08-03-2013, 19:34:49 »
2 Radek Červinka:
praci Vrtuleho znam, jen si nejsem jisty, kolik dalsich lidi by bylo schopnych neceho takoveho :D :D

Offline Vrtule

• Mladík
  • **
    • Verze Delphi: XE2
    • Jádro systému Windows
« Odpověď #19 kdy: 08-03-2013, 21:21:10 »
2 Radek Červinka:
praci Vrtuleho znam, jen si nejsem jisty, kolik dalsich lidi by bylo schopnych neceho takoveho :D :D
Tak, já jsem tu možnost s ovladačem psal jednak trochu z legrace, druhak mě zajímalo, jaká bude reakce :-).

Zrovna v tomhle případě by napsání ovladače nebylo nijak těžké, protože by se jednalo o čistě softwarovou komponentu, která navíc nevyužívá žádné zajímavé možnosti, které jádro Windows nabízí, ale pouze těží z faktu, že do paměti jádra běžná aplikace nevidí. Takže by šlo jen o to si zvyknout na fakt, že v jádře není Windows API, ale sada funkcí, které se jmenují jinak, a naučit se tyto funkce využít.

Větší problém je v tom (krom toho, že je to prostě overkill), že na 64bitové verze Windows je potřeba ovladač digitálně podepsat, aby se do kernelu vůbec dostal. A ten certifikát něco stojí.