Autor Téma: RSA šifrování textu pomocí certifikátu  (Přečteno 1205 krát)

Offline rpdap

RSA šifrování textu pomocí certifikátu
« kdy: 21-05-2013, 09:44:54 »
Zdravím všechny,
pracuji na aplikaci, která bude posílat hlášení v XML souborech na portál VREP ČSSZ.
Ty XML soubory jsou struktury (obálky), které se posílají jako "holé" nešifrované XML.
Obsahují ale element BODY, do kterého se vkládají vlastní data hlášení a ta musejí být zkomprimována, zašifrována a převedena na text následovně:

1) Zkomprimována LZ77 Gzip
    Na to používám z JclCompression - TJclGZipCompressionStream

2) Zašifrována pomocí šifrovacího certifikátu, dle standardu PKCS/CMS s využítím asymetrického klíče certifikátu X.509.
    Šifrovací certifikát je na adrese http://www.cssz.cz/stranky/certifikaty/dis.cssz.aktualni.cer odkud ho stáhnu na disk
    a pomocí OpenSSL z něj vytvořím .PEM soubor, z kterého načtu certifikát ... ale dál jsem zatím nepostoupil ...

3) Převedena na bin.Base64 aby se dala vložit jako text do elementu Body XLM obálky.
    Na to používám z JclMIME - MimeEncodeStream ale super to jde i v Synapsi funkcí EncodeBase64.

---------------------
Body 1 a 3 mám vyřešeny ale s bodem 2 si nevím rady a po několikadenním googlení jsem
sehnal (libeay32.dll + libeay32.pas) a (cl32.dll + cryptlib.pas) ale nevím zatím jak dál :-(
Mám string a potřebuji ho zašifrovat tím šifrovacím certifikátem.

Nemáte prosím někdo zkušenosti s šifrováním pomocí certifikátu? 
« Poslední změna: 22-05-2013, 10:12:14 od rpdap »