Autor Téma: Potomek TMemoryStream v XE4  (Přečteno 8137 krát)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
Re:Potomek TMemoryStream v XE4
« Odpověď #30 kdy: 25-06-2013, 15:03:21 »
Během vývoje jsem hodně protestoval proti odstranění AnsiStringu a proti zerobased řetezcum - nebylo to nic platné. Jinak si myslím, že až na některé divné věci (další už mne napadá jen to s tím Stream, co řešíte a pak divná implementace WEAK u ARC - ale i ta je řádově lepší než od Apple) je výsledek velmi slušný. Jinak ARC se mi hodně líbí.

Nelíbila se mi změna z XE3.5 na XE4, to není fér, ale uvědomte si na druhou stranu to, že díky LLVM se otevřel nepřeberný oceán možností - Android je jen začátek. Berte třeba možnost kompilace do .NET, JS, atd. A to mi za to fakt stojí.

Nehledě na ty změny v XE3 - 4 jednoznačně směřují k tomu aby rozhraní bylo .NET compatible - a už dávno přemýšlím, jestli oni náhodou nechtějí udělat C# kompilátor do nativního kódu za použití Delphi RTL. Např.

Delphi nikdy nemělo větší potenciál rozvoje než teď, a to za to mi těch pár problémů určitě stojí.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline pepak

• Padawan
    • Pepak.net
« Odpověď #31 kdy: 25-06-2013, 15:17:23 »
Nelíbila se mi změna z XE3.5 na XE4, to není fér, ale uvědomte si na druhou stranu to, že díky LLVM se otevřel nepřeberný oceán možností - Android je jen začátek. Berte třeba možnost kompilace do .NET, JS, atd. A to mi za to fakt stojí.
Z informaticky-teoretického hlediska ovšem není vůbec žádný důvod, proč by LLVM měl vyžadovat tyhle provedené změny. Od toho máme dělení na frontend a backend, případně další vrstvy, aby je šlo upravovat odděleně.

Citace
Nehledě na ty změny v XE3 - 4 jednoznačně směřují k tomu aby rozhraní bylo .NET compatible - a už dávno přemýšlím, jestli oni náhodou nechtějí udělat C# kompilátor do nativního kódu za použití Delphi RTL. Např.
To si moc neumím představit. Zato si dovedu dobře představit překlad z nativního Delphi do .NET nebo jakéhokoliv jiného cílového prostředí - to je přesně to, proč chytří pánové LLVM a podobné mezijazyky vymysleli.

Citace
Delphi nikdy nemělo větší potenciál rozvoje než teď, a to za to mi těch pár problémů určitě stojí.
S první částí bezvýhradně souhlasím, u druhé docela váhám. Myslím, že tohle bude jeden z těch případů, kdy "historii píší vítězové" - buď se to Embarcaderu podaří a pak by to skutečně za těch pár*) problémů mohlo stát, nebo to skončí někde na půl cesty a pak to bude katastrofa.

*) Zase tak málo problémů to není. Mimo jiné se tím v podstatě likviduje zpětná kompatibilita. Náklady na upgrade existujícího kódu nejsou malé.
« Poslední změna: 25-06-2013, 15:20:55 od pepak »

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #32 kdy: 25-06-2013, 15:44:56 »
Castecne s tebou Pepaku souhlasim, jen treba ohledne odstraneni AnsiStringu (a ShortStringu, a dalsich): ono to udrzovat pro ruzne platformy by bylo asi maso - pokud by to vubec slo - proste to chteji zjednodusit.
Nehlede na to ze Unicode prostě vladne. Navic ten chaos ohledne retezcu je v Delphi opravdu velky. Ktery dalsi jazyk ma cca 8 typy retezcu. Ale proc nenechaji aspon RawByteString... To je mimochodem problem, proč jsem nedokazal preklopil Synapsi pro NEXTGEN - neexistence AnsiStringu a nedostatek času, musel bych do toho říznout více než si letos mohu dovolit.

Horsi je to treba s temi zero based stringy, tam to bylo spise k vuli slouceni pristupu s indexovanim do listu atd. Coz je opravdu problem z hlediska zpetne kompatibility - ale zase je to mezi platformami, takze je to relativni.

Já opravdu doufám, že se jim to podaří - kompilátor pro Android jsem neviděl, ale bylo mi už hodně dříve řečeno že existuje, takže teď se řeší věci jako debugger atd. FireMonkey má hlavní změny pro podporu mobilů implementovány už od iOS, RTL je v podstatě Linux friendly od dob Kylixu, takže uvidíme na podzim. A další platformy se uvidí podle zájmu.
Embarcadero MVP - Czech republic