Autor Téma: Nahodilá změna velikosti písma labelu  (Přečteno 1840 krát)

Offline KarelHorky

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 7, XE6, Delphi 10.2 Tokyo
Nahodilá změna velikosti písma labelu
« kdy: 14-11-2013, 10:10:33 »
Dělal jsem si pro otestování Delphi XE5 jednoduchou aplikaci ve Firemonkey. Zcela nahodile, 1x z několika spuštění, se některý label vypíše s jinou velikostí fontu. Zůstane tak až do ukončení aplikace. Pro ukázku přikládám obrázek. Horní je s chybnou velikostí, spodní je o minutu později spuštěná stejná aplikace na stejné záložce. S fonty si v aplikaci nehraju, ani s žádnými jinými rozměry.
Řešení neočekávám, uvádím to jen pro zajímavost, jestli jste se s tím někdo také nesetkal.

Offline KarelHorky

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 7, XE6, Delphi 10.2 Tokyo
Re:Nahodilá změna velikosti písma labelu
« Odpověď #1 kdy: 25-11-2013, 15:44:29 »
Tak jsem se na to ještě podíval. V textovém zobrazení formuláře jsem viděl, že labely jsou zapsané až za edity, u kterých se font.size nastavuje. U labelů nebyla property font.size uvedená. Myslím, že načítání komponent ze streamu při vytváření formuláře někdy ponechalo font.size pro label nastavenou podle editu, který byl před ním. U firemonkey formulářů jsem nenašel Creation order, takže jsem na to musel jít jinak. (Teda ono tam je, ale ne pro vizuální komponenty.)
Nastavil jsem tedy velikost fontu labelů tak, aby byla jiná než má formulář a tudíž se pak zapsala do dfm. No a od té doby se mi zvětšený label neukázal ani jednou.
Třeba to někomu pomůže, když se mu budou komponenty vykreslovat v nahodilé velikosti písma.