Databáze > MySQL

Create Procedure - výpočet polynomu

<< < (2/3) > >>

hlucheucho:

--- Citace: pf1957  03-03-2014, 11:53:46 ---Ja z tveho dotazu nechapu, jestli to chces pocitac na strane Sql serveru nebo Delphi Clienta

--- Konce citace ---
Cílem je uložená procedura (nebo funkce) MySQL, takže na straně serveru.

Na straně klienta bych použil FireDAC, koeficienty by se daly číst FDQuery1->Fields->Fields->AsFloat (požívám C++ Builder). Pak by výše popisované zpracování cyklem nebylo problém.

Psaní funkce se mi jeví jako příliš komplikované pro řešení tohoto problému. Navíc: Je možné volat SELECT uvnitř funkce?

Ondřej Pokorný:

--- Citace: hlucheucho  03-03-2014, 13:22:04 ---Psaní funkce se mi jeví jako příliš komplikované pro řešení tohoto problému.

--- Konce citace ---

Záleží na úhlu pohledu. Ukázkový kód máš hotový, stačí ho upravit pro výpočet polynomu, což se mně jeví jako časově nenáročné.

--- Citace: hlucheucho  03-03-2014, 13:22:04 ---Navíc: Je možné volat SELECT uvnitř funkce?

--- Konce citace ---

??? Napsal bysis pouze funkci pro výpočet polynomu z koeficientů a proměnné a tu bys zavolal nějak takhle:

--- Kód: ---SELECT POLYNOM11(a0, a1, a2, a3, a4, a5, a6, a7, a8, a9, a10, a11, Voltage) FROM termoclanky WHERE (Typ = TcType AND Vmin <= Voltage AND Vmax >= Voltage);

--- Konec kódu ---

Mimochodem, polynom se programově nevypočítává po jednotlivých členech ale rozdělí se tak, aby se nekumulovalo násobení proměnné:

--- Kód: ---a0 + a1*x + a2*x^2 + a3*x^3 = a0 + x*(a1 + x*(a2 + x*a3))

--- Konec kódu ---

hlucheucho:
 S tím vytýkáním mne to nenapadlo. 24 let po maturitě začínám mít mezery  :( Proceduru už se se mi podařilo udělat.

Založil jsem dll projekt a zkusil jsem zkompilovat jejich ukázkový příklad udf_example.c. Hlásí chybu:
Multiple declaration for SSIZE_T    v souboru basetsd.h(425)
Earlier declaration of SSIZE_T    v souboru _stddef.h
a ještě několik dalších. Si nevím vůbec rady.

Používám C++ Builder XE 5.

hu

Mi.Chal.:

--- Citace: hlucheucho  03-03-2014, 15:18:59 ---Založil jsem dll projekt a zkusil jsem zkompilovat jejich ukázkový příklad udf_example.c. Hlásí chybu:

--- Konce citace ---

Proč v C? Tohle jde snad bez problému spočítat v té SQL funkci.

hlucheucho:
Abych se to naučil. Nějaký návod jak na to použít C++ Builder jsem nenašel :(

hu

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi