Databáze > MySQL

C++ Builder XE5 a vzdálená MySQL

<< < (8/8)

hlucheucho:
ADO přineslo i výhodu: snadné zobrazení dat - v tabulce nebo grafu. Nastavené během chvilky.

hu

hlucheucho:
Po problémech popsaných v http://forum.delphi.cz/index.php/topic,14406.15.html jsem od použití komponent vč. ADO upustil a použil jsem C API podle http://programujte.com/clanek/2009052300-zakladni-implementace-mysql-v-c-c/.  Jsou potřeba 3 kroky:
1. libmysql zkopírovat do adresáře kam C++ Builder vytvoří exe aplikace
2. použít    implib libmysql.lib libmysql.dll  , získanou libmysql.lib přidat do projektu
3. nastavit "include path" do adresáře kam MySQL instaloval hlavičkové soubory ( C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.6\include )

Sice se to nedá "rychle naklikat", ale chodí to bez bádání. Instalace pro uživatele bude jednodušší - nemusí tvořit zdroj dat ODBC.

hu

Daniel_Andrascik:
Tak si na to nakoniec dosiel sam ;) Vyhybam sa vsetkym klikackam ako sa len da. ADO by som pouzil snad jedine k Accessu a ten sa urcite vyuzivat nechystam. V druhom rade drvivu vacsinu nevizualnych komponent aj tak tvorim rucne v kode az za behu aplikacie. Niet nad to ked si to clovek paru riadkami v kode sam zostavi, ma to plne pod kontrolou, vie kedy sa mu to vytvori, ako sa mu to vytvori, da sa to aj brejknut a odkorokovat atd... Ano, tabulka a graf sa ti sice sam nezobrazi, ale opat si to radsej napisem v kode, ten jeden cyklus for este zvladnem. A uz sme tu niekde riesili ako taketo zobrazenie priohnut pre nejaku speci poziadavku a moc to neslo a tolko zbytocneho trapenia. V tretom rade vacsina mojich aplikacii je robena ako tzv. portable. Este nikdy som nerobil k nim instalatory. Vzdy je to len zipko, ktore sa rozbali a maximalne sa apka pri prvom spusteni nieco opyta a potom to uz ide. Vytvorenie ODBC zdroja sice nie je zrovna najslozitejsie, ale kazdy uzivatel ma iny windows a stale nove windowsi pribudaju. Dnes uz mam problem pomoct zakaznikovy cez telefon nastavit IP-ecku alebo setric obrazovky, pretoze kazdy zasrany windows to ma niekde inde... Takze drzim palce a nerob si nikdy starosti s tym ze sa to neda rychlo naklikat ;)

Navigace

[0] Seznam témat

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi