Databáze > MySQL

ADOConnection

(1/5) > >>

pesto:
Zdravím všechny Delphisty. Mám prosbičku o pomoc s připojením k MySQL z DelphiXE. Zkoušel jsem SQLConnection, ale nadává mi kvůli chybě DLL (dle různých diskuzí jsem zkoušel DLL kopírovat do BIN, SYSTEM32 i k EXE a nic). Tak jsem zkusil ADOConnection, průvodcem sestavil ConnectionString (Zprostředkovatel MS OLE DB Provider for SQL Server). Test spojení ovšem neproběhne, po nějaké delší době to píše chybu inicializace zprostředkovatele - Server neexistuje nebo byl odepřen přístup. Přitom už.jméno, heslo a server databáze mám OK, protože se např. přes DatAdmin bez problémů připojím. Poradíte někdo ?

mjseven:

Pokud se nepletu tak MS OLE DB Provider for SQL Server je určen pouze pro MS SQL server.

Pro MySQL budeš potřebovat ODBC driver pro MySQL.
Ke stažení by měl být zde: [size=78%]http://dev.mysql.com/downloads/connector/odbc/[/size]

pesto:
Jo, díky moc, to by mohla být dobrá stopa. Po nainstalování, když dám "Build" na ConnectionString tak se mi ale žádný nový zprostředkovatel neobjeví ... měl by ? Nebo mám dát místo Provider=SQLOLEDB.1 "ručně" jiného ... jakého ? Ještě jednou díky za pomoc  :)

Radek Červinka:
Pokud pouzijes ODBC provider, tak musis jako provider vybrat ODBC a v nemvybrat pripojeni k MySQL. http://delphi.about.com/od/mysql/qt/mysqladoconn.htm

hlucheucho:
DLL je někdy třeba přeregistrovat. Tento problém jsem měl s Midas.dll. Řešení najdeš na netu.

hu

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi