Databáze > MySQL

ADOConnection

<< < (2/5) > >>

sud:
Jak psal Radek musíš buď použít ODBC connection nebo můžeš použít ZeosDB

Daniel_Andrascik:
DLL sa registruju len ak su kontajnermi pre ActiveX prvky. Ale dll-ky pre MySQL pokial viem activex prvky neobsahuju. Kniznice libmysql**.dll urcite len distribuju subor funkcii. Takisto odporucam napriklad ZeosDB, UniDAC, FireDAC/AnyDAC s tymito kniznicami. Ma to tu hlavnu vyhodu ze ak tu dll-ku mas rovno pri exaci tak tu aplikaciu spustis i na uplne novo nainstalovanom windowse bez akychkolvek nutnych doplnkovych instalacii ODBC a akychkolvek inych nutnych nastavovaciek v systeme.

hlucheucho:
Bez midas.dll připojení DB pomocí dbExpress nechodí. Zrovna tato dll občas přeregistrování vyžaduje.

U některých verzí C++ Builderu (o Delphi platí asi totéž) je podporováno připojení jen k lokální a embedded DB.

K ADO: http://forum.delphi.cz/index.php?topic=9573.0;wap2  Podle tohoto postupu jsem to rozchodil během asi 20 minut. ODBC driver pro MySQL byl součástí jejího instal. balíku nebo ho získáš na stránkách MySQL.

hu

pesto:
Stále jsem nezvítězil  :'(
Mám nainstalovaný ODBC driver pro MySQL "mysql-connector-odbc-5.3.2-win32"
a ConnectionString je
DRIVER={MySQL ODBC 5.32 Driver}; SERVER=jmeno serveru; PORT=3306; DATABASE=jmeno databaze; USER=uživatel; PASSWORD=heslo; OPTION=3;
jakmile dám Connected na true, tak vyskočí chyba "Zprostředkovatel nebyl nalezen. Pravděpodobně není sptávně nainstalován"
Instalace ODBC driveru proběhla v pořádku.
Kde je chyba ? Nemusí se ODBC driver v Delphi ještě nějak registrovat ? Když spustím "Build" průvodce na sestavení ConnectionString, tak mi to ODBC pro MySQL mezi zprostředkovateli nenabízí ...

hlucheucho:
conection string se dá "naklikat" v Object Inspectoru. Pro první pokusy s připojením je to nejvhodnější postup.

hu

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi