Android aplikace v Delphi?

Autor Téma: Android aplikace v Delphi?  (Přečteno 2298 krát)

Offline pepak

• Guru
    • Pepak.net
Android aplikace v Delphi?
« kdy: 04-07-2014, 12:03:38 »
Ahoj,

nevíte někdo o nějakém seznamu Androidích aplikací napsaných v Delphi? Myslel bych si, že z obchodního hlediska by takový seznam provozovalo samo Embarcadero, ale na jeho webu jsem nic takového nenašel.

Pozn.: Jde mi o finální aplikace, ne o komponenty.

Offline Richard Kubát

• Nováček
  • *
Re:Android aplikace v Delphi?
« Odpověď #1 kdy: 04-07-2014, 12:07:33 »
http://www.embarcadero.com/products/rad-studio/application-showcase

Offline pepak

• Guru
    • Pepak.net
« Odpověď #2 kdy: 04-07-2014, 12:08:36 »
Díky. Ale kdyby byly i další, uvítal bych je.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #3 kdy: 04-07-2014, 13:54:40 »
Osobně jsem viděl dvě české od Danniela Jenne - iOS a Android(pro stavební dozor v terenu a ovladaní studiových světel - screenshoty druhé http://delphi.cz/img/brno2014/RADStudioXE5.pdf z XE5) , pak jsem v Brně slyšel ještě o něčem pro lékárny (iOS, Android), resp. mluvil jsem s jejich autorem, ale firmu si nepamatuji - jen vím, že to nebyla Apatyka :-)

http://blogs.embarcadero.com/vsevolodleonov/2014/01/31/appfactory-delphi-for-android-2013-contest-review/

Ted to nemuzu najit, ale byl nejaky velky rozhovor s ruskou firmou, ktera ve firemonkey udelala system, ktery stremoval online video z jejich bezpecnostnich kamer nebo co to bylo, dalo se to to pak nejak ovladat a dalsi veci atd.

Co presne hledas?
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline pepak

• Guru
    • Pepak.net
« Odpověď #4 kdy: 04-07-2014, 14:15:02 »
V podstatě hledám, v jakém stavu je momentálně podpora Androidu v Delphi - jestli je to finální produkt, ve kterém schopný programátor může udělat aplikaci uplatnitelnou v konkurenčním prostředí, nebo jestli je to hračka, která sice technicky vzato vývoj umožňuje (to víme už z product specifications), ale fakticky s ní zatím nikdo nic rozumného udělat nedokázal. Kriterium "tak se podíváme, jaké aplikace s tím už někdo dokázal udělat, a porovnáme si je s podobnými aplikacemi vytvořenými v Javě" se na to IMHO docela hodí. (Ve finále jde o to, jestli má smysl pro Androidí vývoj použít Delphi a nebo jestli bude lepší použít třeba nějaký HTML5+JS framework.)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #5 kdy: 04-07-2014, 14:32:04 »
Na to je těžká odpověd, záleží na tom, co za aplikaci chceš dělat. Jinak znáš http://www.fmxexpress.com/. Ne na každou věc se FMX vyplatí, ale naopak, v některých případech se zase vyplatí velmi.

No nejméně se s tím dá napsat flappy bird :-) http://www.fmxexpress.com/flappy-bird-clone-source-code-for-delphi-xe5-firemonkey-on-android-and-ios/

Ale teď vážně - zkus se ještě zaměřit na AppTethering - velmi to posouvá hranice toho co se s tím dá dělat, resp. je to velmi významné rozšíření pro spolupráci např. s tvojí případnou stávající službou nebo programem na Windows.

Jakého typu ta aplikace má být?

Offline pepak

• Guru
    • Pepak.net
« Odpověď #6 kdy: 04-07-2014, 14:38:14 »
Jakého typu ta aplikace má být?
To zatím nevím :-))

Offline pepak

• Guru
    • Pepak.net
« Odpověď #7 kdy: 04-07-2014, 14:40:40 »
Abych to vysvětlil - nyní jsem zhruba v pozici člověka, který se dozvěděl o existenci 3D tiskáren a má pocit, že by se na tom asi dalo dost vydělat, ale než se vůbec pustí do vymýšlení vhodného produktu, potřebuje si ověřit, jestli s tou 3D tiskárnou jde vyrobit i něco složitějšího než miska (demonstrační výrobek od výrobce tiskárny) nebo zarážka pod dveře (praktický příklad od kamaráda).

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #8 kdy: 04-07-2014, 14:48:44 »
Ok, uz chapu. Jsem zhruba ve stejne pozici (tj. chápu, že se v tom točí velké peníze), jen s tim, ze vím, že to v Delphi jde - ale nemám ten nápad. A to za rohem číhá Internet of Things. (A delphi pro Linux x Intel Android x W8).

Zkus to s trialkou XE6.

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Kolik je šest plus čtyři (slovem):