Databáze > Firebird a Interbase

Ako na fulltext vyhladavanie v DB Firebird z Delphi

(1/3) > >>

František:
našiel som toto: http://www.firebirdsql.org/en/sphinx-full-text-search/, ale nepodarilo sa mi to rozchodiť a ani pochopiť, viete mi to nejako prerozprávať?

František:
este ako doplnokk musim dodat, ze potrebujem vyhladavat s "like" a "%" neindexovatelne polozky o VARCHAR(3000).. mate nejake napady? dostal som aj radu ze FB treba nahradit riadnou DB (myslene MS alebo My)

pepak:

--- Citace: František  08-09-2015, 21:52:17 ---este ako doplnokk musim dodat, ze potrebujem vyhladavat s "like" a "%" neindexovatelne polozky o VARCHAR(3000)..
--- Konce citace ---
Takže potřebuješ fulltext nebo nepotřebuješ? V prvním příspěvku říkáš, že potřebuješ, v druhém, že naopak fulltext je ti na nic.

--- Citace ---dostal som aj radu ze FB treba nahradit riadnou DB (myslene MS alebo My)
--- Konce citace ---
(podtržení moje) LOL!

František:
mam VARCHAR(3000) UNICODE_FSS a select pomocou "like" trva a trva niekedy aj 50 sec, mam to na SSD a CPU stvorjadro, testovane na kadecom aj i7-5820K (6c), 2x XEON 2620, a inych ... pomohlo bolo to len 15s

pepak:
To je informace na nic. Jaká je struktura obsahu těch varcharů a co v nich vyhledáváš? Zatím o tom obsahu nevíme nic a o vyhledávání jen tolik, že "používá LIKE a %", což je jen nepatrně lepší než nic. Jaká data budeš chtít prohledávat a co v nich chceš vyhledávat? Podle toho se dá rozhodnout, jaké řešení použít. Ale patrně bude potřeba klasický fulltext.

Jinak počet jader je irelevantní, protože Firebird thready moc neumí - v lepším případě jde thread na připojení, ale běžné je i thread na databázi. V defaultní konfiguraci to tak je vždy.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi