Autor Téma: Vzkaz od IDERA  (Přečteno 1062 krát)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
Vzkaz od IDERA
« kdy: 05-11-2015, 22:00:43 »
Toto mam jako MVP tlumocit od Idery
viz screenshot.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Marek Weyda

• Hrdina
    • Verze Delphi: Delphi 2007, 10.1 Berlin
ohledně koupě Embarcadera Iderou
« Odpověď #1 kdy: 06-11-2015, 08:46:45 »
Pevně věřím, že opravdu Idera splní to, o čem mluví.

Já osobně mám dost strach, protože vím, co se s Delphi dělo v minulosti. A teď konečně, když to pod Embarcaderem šlapalo, tak to koupí Idera a tak trochu mám hrůzu, co se bude dít.

Psal jsem už přímo CEO Idery panu Randy Jacopsovi, jaké jsou opravdu plány s Delphi. Odpověděl mi opravdu milým e-mailem, kde mě ujistil, že za tak velký prachy by nikdy nekoupil něco, co by chtěl potopit. Tak doufám, že mluví pravdu. Kdyby jste někdo měl zájem o ten e-mail, co mi napsal, tak vám ho rád přepošlu. Ale bude to prostě dobrý manažer, včetně toho, že určitě umí dobře mluvit. Jenže mě zajímá realita, proto se stejně trochu obávám.

U nás totiž je teď ve hře to, jakou cestou do budoucna půjdeme. Pokud by s Delphi nebyla jistá budoucnost, jdeme od toho. Což by mě fakt mrzelo. Já osobně už programoval v lecčem, ale prostě si nemohu pomoci, ERP systém si prostě nedovedu představit, že by jsme dělali v něčem jiném.

Ale bojím se bojím, aby prostě Delphi nepohřbili.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
Re:Vzkaz od IDERA
« Odpověď #2 kdy: 06-11-2015, 10:48:04 »
Mel jsem včera 1,5 hod. webinar, kde Atanas Popov, což je nyní absolutní šef Embarcadera dosazený z IDERY s titulem:  Idera General Manager of the Embarcadero Developer Tools and InterBase business  - je to mladý chlap, s hodně technologickým zázemím a má za sebou nejen různé technologické startupy.

a prezentoval odpovědi na otázky co MVP zaslali (a to šlo opravdu natvrdo) a bohuzel nemohu nic z toho publikovat (resp. nebylo jasne co je tajemstvím, takže raději nic), ale obecně mám mnohem lepší pocit.
Pro Ideru je to Delphi a spol (a Interbase! z hlediska toho že jsou DB firma) velkým potenciálem a chtějí si ji nechat  a rozhodně ne pohřbít. Značka Embarcadero zůstane zachována pro vývojové nástroje (viz screenshot) - proto se taky nikde o tom moc nemluví.

Něco prásknu, ale doufám že nikdo v Americe neumí česky. EMBT viz  screenshot se zaměřením na developery - Speciálně tam bylo řečeno, že Developers are own superheroes. Zisky z Delphi a spol půjdou zpátky do vývoje - ne jak u Inprise. Bude snaha změnit edice tak, aby více odpovídaly současnosti a konkurenci. Hodně se bude tlačit na web a rozšíření povědomí o stavu Delphi. Roadmap je na cestě.

Embarcadero MVP - Czech republic

Offline hlucheucho

• Plnoletý
Re:Vzkaz od IDERA
« Odpověď #3 kdy: 06-11-2015, 13:00:54 »
Citace
Něco prásknu, ale doufám že nikdo v Americe neumí česky.
Neboj, dají si to do google translate a vyleze jim z toho takový paskvil, že nebudou vědět, o čem byla řeč.  :D

hu