Autor Téma: Synchronizace času  (Přečteno 8694 krát)

Offline geby

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 7, 2007, XE2, 10.2
    • Synapse
Re:Synchronizace času
« Odpověď #30 kdy: 06-04-2016, 08:43:31 »
A smysl tveho snazeni vidis vlastne v cem?

Offline geby

• Plnoletý
    • Synapse
« Odpověď #31 kdy: 06-04-2016, 08:50:04 »
Zkratim to:

- pokud je ti synchronizace fuk, proc ztracis cas a snazis se v diskuzi dokazat, ze zrovna tobe to nefunguje?
- pokud ti to neni fuk, tak si udelej diagnostiku, proc ti to nechodi.
- pokud si diagnostiku udelat neumis, tak si zaplat nekoho, kdo to umi.

V zadnem pripade si ale nemyslim, ze se situace ma resit tak, ze si napisu vlastni synchronizaci. Z duvodu, ktere tu uz byly receny. Opravdu si nemyslim, ze je dobry napad, aby kdejaka aplikace zasahovala do systemoveho nastaveni, jako je treba cas, ktery ovlivni uplne cely system. Kdyz uz delat neco takoveho, tak jedine v ramci te aplikace, ne v ramci celeho pocitace. Argument, ze ted mas cely pocitac pod kontrololou a pro sebe, neni argument. Protoze nikdy nevis, co bude treba za par let...

Offline Ondřej Pokorný

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
« Odpověď #32 kdy: 06-04-2016, 09:44:42 »
Sakra, geby, nejseš náhodou ženského pohlaví a nedostals takovou tu ženskou periodu? ;D (Nic ve zlém.)
Já myslím, že už tě tu dávno všichni pochopili...
« Poslední změna: 06-04-2016, 09:51:15 od oxo »
Embarcadero Technology Partner

Offline Marek Weyda

• Hrdina
    • Verze Delphi: Delphi 2007, 10.1 Berlin
Re: Synchronizace času
« Odpověď #33 kdy: 06-04-2016, 10:18:38 »
Tedy já vám sice se synchronizací času neporadím, ale když čtu tuto diskuzi, moc se mi to nelíbí. Přeci nemusím mít za každou cenu pravdu. Já tedy nevím, kdo z vás všech pravdu má, toto jsem ještě neřešil - synchronizaci času, ale z vlastní zkušenosti vím, že není moc dobré vytrvale tvrdit, že pravdu mám, protože jí prostě mít nemusím. Ono totiž něco, co opravdu vypadá neprůstřelně, dost možná někde vykazuje přeci jenom jiné chování, než bych očekával. Stalo se mi to právě teď. Nejde sice o synchronizaci času, ale problém s gridem, ale také jsem tvrdil, že to prostě musí fungovat, když to u 300 klientů funguje léta bez problémů. A ten jeden dělá asi něco špatně. Jenže nedělal. Špatně byla skutečně naše aplikace. Respektive jeden pozůstatek z minulosti od jednoho bývalého rádobyprogramátora. Nastala prostě jistá konstelace a chyba se projevila. Takže už jsem dost opatrný na to, abych tvrdil, že fakt všechno funguje a 100 procentně pravdu mám já. Prostě v IT světě si člověk nemůže být jistý ničím.

Offline geby

• Plnoletý
    • Synapse
« Odpověď #34 kdy: 06-04-2016, 10:38:01 »
Aha, takze kdyz ti to u 300 lidi funguje a u jednoho ne, prijde ti normalni, aby vsichni prohlasovali, ze ti to nefunguje vubec? Neni nahodou prave prednosti profesionalniho ajtaka, ze to dokaze diagnostikovat a odhalit skutecny problem? To ale z hlasky "me to blbne" nedokaze nikdo. ::)

Offline Marek Weyda

• Hrdina
    • Verze Delphi: Delphi 2007, 10.1 Berlin
Re: Synchronizace času
« Odpověď #35 kdy: 06-04-2016, 10:48:32 »
No, o tom to právě je. To s Tebou souhlasím. Nejprve vše opravdu pečlivě prověřit a pak zjistit, zda tam skutečně problém je nebo není. To jsem samozřejmě udělal a ten problém tam byl. Já jenom právě narážel na tu vaši diskuzi. Protože z té mám pocit, že jeden říká, že mu to nefunguje v malém procentu případů a druhý říká, že to určitě funguje. Tak mi to připomnělo to, co jsem řešil s tím gridem. A je to přesně tak, jak píšeš - kdo má pravdu, se ve skutečnosti zjistí až opravdu důsledným prověřením. 300 klientů si fungovalo léta bez problémů. Jenže kdyby u nich nastala konstelace, jako u toho jednoho, nefunguje jim to také. Ale je to mimo téma, takže hlavní je, že tazatel dostal na tu synchronizaci času odpověď.

Offline geby

• Plnoletý
    • Synapse
« Odpověď #36 kdy: 06-04-2016, 11:21:43 »
Jenze on rika, ze mu to nefunguje, a dokazuje to vypisy z funkcniho stavu. Schvalne se na ty vypisy sam podivej, vidis tam nekde, ze by ta synchronizace nefungovala? Proto je me tvrzeni, ze mu to funguje, mym fanatizmem?

Proto jsem na zacatku rekl, ze fakt nemam kristalovou kouli, abych to mohl opravdu dukladne posoudit, ale poradil jsem prikazy, kterymi je dobre zacit. Tak jste mi za odmenu nasadili psi hlavu, dekuji.

Offline geby

• Plnoletý
    • Synapse
« Odpověď #37 kdy: 06-04-2016, 12:20:38 »
... a uz to necham byt.