Databáze > MySQL

Databáze MySQL - založení, připojení

(1/3) > >>

KarlosCZ:
Dobrý den,
s Pascalem a Delphi sporadicky dělám už skoro 30 let. Zabývám se (koníček) připojováním bastleného hardwaru k PC. Aktuálně jako charitu zadarmo dělám projekt, jehož nejschůdnějším řešením je použití databáze. Jenže. Já s databázemi nikdy nepracoval, moje veškeré znalosti se dají shrnout do: databáze jsou tabulky a mezi nimi jsou relační vztahy. Mám o kilometry blíž k assembleru než k sql. NEumím založit databázi, nevím, jak se k ní připojit. Kdysi jsem to zkoušel ještě s BDE někdy v Delphi 5, to šlo, bylo to klikací, ale to už v XE7 nefunguje. Což je ta zrada, se kterou jsem nepočítal. Potřebuju s tím pohnout. Doufám, že to není moc proti pravidlům, když nabídnu odměnu. Co chci: ukázat, jak založit mysql databázi, jak se k ní v XE7 připojit a základ práce s čtením a úpravou dat. Odhaduju max na hodinu práce za 1000 Kč, pokud nutno, úměrně více. Vím, že asi vypadám jako d.bil, ale má skutečná práce mě časově vytěžuje natolik, že nemám čas to lovit na netu a bastlit metodou pokus/omyl, a zároveň nechci nechat ve štychu děcka ze sportovního klubu, kterému jsem ten systém na management závodů slíbil. Střední, případně celá Morava není problém, můžu dojet kamkoliv, případně skype + teamviewer.
Díky moc předem,
Karlos

Stanislav Hruška:
http://www.heidisql.com/
https://www.mysql.com/products/workbench/
http://www.sqlmanager.net/en/tools/free
Osobne mám EMS ale pre FireBird. To je 3 odkaz. Prvé dva nepoznám - google.
A pripojíš sa pomocou FireDAC. Pozor v prefessional verzii len lokálna DB.

--- Citace --- a základ práce s čtením a úpravou dat.
--- Konce citace ---
Pokiaľ Ti postačí DBGrid, tak to máš rýchlo. Ten sa Ti o to postará v kombinácii s DBNavigator a predvolených akcií pre DB.
Ja osobne som DBGrid veľmi rýchlo zavrhol, ale to som ja :)

KarlosCZ:
Díky, to jsem už všechno viděl. WorkBench jsem si stáhnul, nainstaloval, ale absolutně nechápu, jak se s tím dělá. Stejně tak FireDAC, zkoušel jsem nastavit FDConnection, nedělá to nic. Když mám připojit cokoliv přes rs232, není problém, ale tady - hic sunt leones, a to absolutně. Fakt nemám čas se to učit, proto nabízím $ někomu, kdo mi to jednou naživo ukáže, i když to je v podstatě asi banální - to je ale assembler taky ;)

KarlosCZ:
Dobrý den, po čase jsem se dostal k tomu projektu. Podařilo se mi připojit mdb soubor, dokážu vyhledat max a min záznam v požadované tabulce, ale kolabuju na konkrétním dotazu. Jakmile použiju:

iID := dbMain.ExecSQLScalar('select indexnr from judokas where plr_lname = :xyz');
indexnr je číslo osoby
plr_lname je příjmení osoby
xyz by mělo být konkrétní příjmení v textové podobě, podle které se vyhledá odpovídající indexnr

tak dostanu chybu Parameter [xyz] data type is unknown. Hint: specify TFDParam.DataType or assign TFDParam value before Prepare/Execute call

Prosím, co dělám špatně?
Díky moc.

< z >:
Nemá být "xyz" jako string v uvozovkách? ('xyz') ... zdvoj ty uvozovky, aby byly v Delphi jako string

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi