Autor Téma: Delphi & podpora Bluetooth  (Přečteno 2635 krát)

Offline age.new

• Hrdina
Delphi & podpora Bluetooth
« kdy: 17-08-2016, 08:34:26 »
Dobrý den,

má zde někdo zkušenosti s Bluetooth komunikací - komponenta TBluetooth a TBluetoothLE?

Bohužel Embarcadero forum neustále padá na "timeoutech" a odpovědi z oficiálního supportu nikdy nepřijidou. Třeba zde někdo řešil podobný problém popsaný níže:

Společnost Embarcadero uvádí podporu Bluetooth technologie přímo na svých stránkách. Stáhnul jsem si tedy trial verzi Berlin 10.1 a vyzkoušel oficiální příklady z této stránky: http://docwiki.embarcadero.com/CodeExamples/Berlin/en/RTL.ClassicBluetooth_Sample

Mám dva USB moduly pro verzi Bluetooth 2.0 a 4.0. Oba fungují bez problému a takřka denně je využívám. Bohužel veškeré příklady končí stejnou chybou ihned po spuštění aplikace a snaze vyhledat zařízení v dosahu: "Bluetooth device not found: disconnected or turned off". Jedná se o inicializaci aktuálního Bluetooth adaptéru. Zařízení je však vždy připojené a zapnuté. Popis této chyby je uvedený i v odkazu výše. Jak si mám vysvětlit zmiňovanou podporu Bluetooth když je to vlastně nepodporuje? Lze naprogramovat aplikaci, využívající tyto USB Bluetooth moduly?

Děkuji.
AG

Offline Slappy

• Hrdina
  • Slappy
    • Verze Delphi: 11 Alexandria + Vsetky :)
    • unSigned
Re:Delphi & podpora Bluetooth
« Odpověď #1 kdy: 17-08-2016, 09:21:00 »
A na akom zariadeni to testujes? Hned na uvod vidim:

Citace
Note: This sample application does not work on iOS devices.
Citace
Devices with Android system version lower than 4.0.3. do not support this functionality.
Moje projekty: http://www.unsigned.sk Tvorba cool dizajnovych instalatorov v NSIS a Inno Setup. Rozsirenie pre Visual Studio a RAD Studio pre tvorbu NSIS a Inno Setup instalatorov.

Offline age.new

• Hrdina
« Odpověď #2 kdy: 17-08-2016, 09:27:12 »
Delphi mám nainstalované na Windows 7 Pro 64bit. 

Offline martinnr

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 7,2009,XE7
« Odpověď #3 kdy: 17-08-2016, 14:23:21 »
kedysi som s tymto nieco skusal, a spojenie mobilu a notebooku fungovalo dobre.
mozno bude tuto prave to problem, ak dobre som si domyslel, ze sa jedna o BT adaptery v usb porte stoloveho pocitaca. teda bt nie je priamo hadverovo v pocitaci (ako v telefone, aleno ntb), ale ide este cez usb port a komunikaciu s nim zabezpecuje nejaky softverovi ovladac.
tos, ale to je len taky teoreticky dovod.
skusil by som tu aplikaciu na zariadeni, ktore ma BT v sebe, teda napr. nejaky notebook, ci to ziinicializuje.

Offline age.new

• Hrdina
« Odpověď #4 kdy: 17-08-2016, 14:58:39 »
Bohužel nemám možnost jak to vyzkoušet na HW s integrovaným Bluetooth modulem. Domnívám se ale, že by to mělo být jedno -  ať už mám interní / externí Bluetooth adaptér. Když si stáhnu jiný hotový SW (pro vyhledávání zařízení aka. radary), tak to Bluetooth USB dongle detekuje a funguje bez problémů. Předpokládám, že by se tak mělo chovat i Delphi, respektive mělo by to umět obsluhovat jakýkoliv HW, který se chová jako Bluetooth zařízení. Nebo se pletu? 

Offline martinnr

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 7,2009,XE7
« Odpověď #5 kdy: 18-08-2016, 09:03:31 »
jj, teoria je obcas ina ako prax.
skusil by som teda este test toho softu na inom PC, myslim s inym systemom. na W10 alebo W8. mozu trochu inak pracovat s danym usb BT zariadenim a mozno sa to chyti. urcite to nie je riesenie, ale aspon by to mohlo naviest, trebars k pouzitiu nejakeho ineho ovladaca a pod.

Offline age.new

• Hrdina
« Odpověď #6 kdy: 18-08-2016, 09:50:03 »
Vyzkouším to na půjčeném NB s Windows 10. Dokonce se mi podařilo vznést dotaz na ofic. foru, tak se třeba někdo ozve s řešením.

Offline age.new

• Hrdina
« Odpověď #7 kdy: 19-08-2016, 07:13:57 »
Vyzkoušeno jak jsem psal a zjistil jsem toto:

Microsoft přidal podporu Bluetooth LE (verze 4.0) až od verze Win 8. Na Windows 7 chyb některé dll knihovny, takže se pro tyto verze OS musí využít TBluetooth knihovna (pro verze 2.0). Na notebooku s Windows 10 to však psalo stejnou chybu jako na Windows 7 - "Bluetooth device not found: disconnected or turned off".

Zajímavé ale je, že když odeberu všechny ovladače od Bluetooth (dodané výrobcem) a nechám pouze základní (Microsoft generic), tak se mi v projektu využívající Bluetooth 2.0 (komponenta TBluetooth) identifikují oba adaptéry a i najde okolní zařízení - alespoň částečný úspěch. Bluetooth 4.0 adaptér s komponentou TBluetoothLE se mi však nepodařilo úspěšně detekovat.