Autor Téma: Delphi 10.1 Berlin Starter Edition  (Přečteno 1332 krát)

Offline AlienStar

• Plnoletý
Delphi 10.1 Berlin Starter Edition
« kdy: 09-01-2017, 22:35:38 »
Přeji hezký den.

Chtěl jsem se zeptat jak je to s touto verzí "Starter".
Někde jsem se dočetl, že je tato verze jen na čas?

Jde mi o to, že pokud si nainstaluji tuto verzi zdarma, zda budu moct vyvíjet aplikace "napořád", nebo je to časově omezené a verze "Starter" mi přestane po této akci zdarma fungovat.
děkuji
Milan

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
Re:Delphi 10.1 Berlin Starter Edition
« Odpověď #1 kdy: 10-01-2017, 08:05:02 »
Verze Starter je momentálně zdarma, tj. zdarma ke stazeni. Zda bude stále ke stažení zdarma (nebo bude za nějaké peníze) je ve hvězdách, ale stažená verze bude fungovat dále.
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Sender

• Plnoletý
    • Verze Delphi: Delphi 7 Prof.
« Odpověď #2 kdy: 10-01-2017, 10:16:08 »
V současnou dobu časově omezená není.Lze v ní psát i komerční  aplikace do ročního limitu 1000 USD.Po přektočení je třeba zakoupit verzi profesional.

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #3 kdy: 10-01-2017, 10:33:40 »
zda budu moct vyvíjet aplikace "napořád"
slovy klasika "... na věčné časy, jen masopust bude ..."  ;)

I kdyby to v budoucnu nikdo nechtel nijak omezovat, mam dojem, ze je to nejak registrovane pres feedback, takze se ti muze stat totez co s Turbo Delphi: pravo uzivat sice teoreticky budes mit (pokud ses onehda zaregistroval), ale server, ktery by ti do nove instalace vdechl zivot uz nebude existovat...

Offline našinec

• Hrdina
« Odpověď #4 kdy: 10-01-2017, 11:32:42 »
zda budu moct vyvíjet aplikace "napořád"
slovy klasika "... na věčné časy, jen masopust bude ..."  ;)

I kdyby to v budoucnu nikdo nechtel nijak omezovat, mam dojem, ze je to nejak registrovane pres feedback, takze se ti muze stat totez co s Turbo Delphi: pravo uzivat sice teoreticky budes mit (pokud ses onehda zaregistroval), ale server, ktery by ti do nove instalace vdechl zivot uz nebude existovat...

Nejen server. To se dá v Turbo Pascalu obejít, ale u současné promoakce platí, co se týče instalace, 3x a dost.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D5,D2007, DXE, DXE2 + 2 poslední (Tokyo)
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #5 kdy: 10-01-2017, 11:41:04 »
Nejen server. To se dá v Turbo Pascalu obejít, ale u současné promoakce platí, co se týče instalace, 3x a dost.

No limit je větší, a pak stačí jen přes web napsat a oni ti to znova zvednou.
Je tam na to položka
http://support.embarcadero.com/forms/
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline Marek Weyda

• Plnoletý
    • Verze Delphi: Delphi 2007, 10.1 Berlin
« Odpověď #6 kdy: 10-01-2017, 12:06:17 »

No limit je větší, a pak stačí jen přes web napsat a oni ti to znova zvednou.
Je tam na to položka
http://support.embarcadero.com/forms/

Tak se chová ale i normální komerční licence. Svého času jsem řešil to, že již nebylo možno aktivovat, museli jsme kontaktovat Embarcadero, jak píše Radek. Máme normální komerční Enterprise licenci nikoliv Starter. Prostě větší počet aktivací (tudíž instalací) po sobě jedné licence, což je oprávněně podezřelé, takže už to nejde a musí se kontaktovat Embarcadero. Nám to způsobil jeden bývalý zaměstnanec - programátor, jehož koníček nebylo programování, ale neustálé přeinstalovávání všeho možného i nemožného, asi aby měl stále čistý počítač >:( Dle mého soudu naprosto korektní chování ze strany Embarcadera - být na jeho místě, nechoval bych se jinak. I s ohledem na to, jaké ještě bylo v nedávné době v České republice povědomí o autorských právech, pamatuji si, jak můj otec ještě před revolucí aktivně propagoval používání legálního software a byl za naprostého ... a to ještě i řadu let po revoluci. Takže to je jedna z pojistek, samozřejmě softwarovému pirátství to nezabrání, ale tady teď samozřejmě nemluvím už o edici Starter, tam se na politiku nejlépe zeptejte někoho z Embarcadera, jistě to rádi vysvětlí.

PetrB01

• Host
« Odpověď #7 kdy: 10-01-2017, 13:04:24 »
Jo, z tohoto pohledu musím české zastoupení pochválit. Také jsem řešil násobnou instalaci (používám více počítačů a ty postupně stárnou). Stačila emailová konverzace a bylo to v pohodě rozšířené. Čistě a rychle, bez nějakých problémů.

Offline Sender

• Plnoletý
    • Verze Delphi: Delphi 7 Prof.
« Odpověď #8 kdy: 10-01-2017, 13:41:37 »
Zažil jsem situaci,kdy nešlo Dephi7 aktivovat přes net.Donutilo mě to napsat si aplikaci ,která upraví registry a nakopíruje soubory licence tam ,kde mají být.Při spuštění aplikace se kontroluje správnost(mojí) licence a SN.Pokud aplikuji aktivaci před samotnou instalací Delphi7,instalátor nepožaduje zadávání SN a řešení aktivace.
Věřím,že by šlo něco takového dořešit i na Delphi Starter.