Autor Téma: Změna výchozí tiskárny  (Přečteno 706 krát)

Offline pulpi

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: Delphi 7
Změna výchozí tiskárny
« kdy: 08-06-2017, 11:57:25 »
Zdravim,
mám malej problém se změnou výchozí tiskárny. Mám na formuláři okno s PDF souborem (adobe reader přes activeX) a potřebuju občas změnit výchozí tiskárnu. Není problém jí změnit, návodů je plný internet, ale problém je, že otevřené PDF změnu neakceptuje a používá pouze tiskárnu, která je výchozí při spuštění programu. Nevíte někdo, jak aktualizovat stav tiskáren v již běžících aplikacích?

96338

• Host
Re:Změna výchozí tiskárny
« Odpověď #1 kdy: 08-06-2017, 13:43:41 »
Zkusil bych "poslouchat" zpravu WM_SETTINGCHANGE. Podle jednoho prastareho navodu by mely poslusne aplikace po zmene broadcastovat prave WM_SETTINGCHANGE. Jestli se tomu skutecne deje (alespon z Windowsiho dialogu nastaveni) ted neoverim. A i kdyby, tak si myslim ze je tady potreba to naucit spis tu ActiveX kontrolku nez vlastni appku nebo ne? Je ten tisk vyvolavany ActiveX kontrolkou nebo appkou?
« Poslední změna: 08-06-2017, 13:48:04 od 96338 »

Offline Ondřej Pokorný

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
« Odpověď #2 kdy: 08-06-2017, 14:50:42 »
WM_SETTINGCHANGE ti na ActiveX nepomůže - to je taková aplikace v aplikaci, t.j. žije si svým životem a ovlivnit ji můžeš jen přes její api.
Embarcadero Technology Partner

Offline pulpi

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: Delphi 7
« Odpověď #3 kdy: 08-06-2017, 15:11:26 »
Tak normální acrobat to ovlivní, ale když je to v appce,  tak ne, jak píše OXO. V tomhle jsem úplně novej, můžu se zeptat, jak se to ovlivňuje přes její API? Nebo kde bych mohl něco vyčíst. Je to poslední důležitá věc, co potřebuju v programu vyřešit a už mi z toho hrabe

UPDATE: Tak normální acrobat si to dělá sám automaticky
« Poslední změna: 08-06-2017, 15:16:19 od pulpi »

Offline Ondřej Pokorný

• Guru
    • Verze Delphi: Primárně Lazarus, jinak D7 až aktuální
    • Kluug.net
« Odpověď #4 kdy: 08-06-2017, 17:02:22 »
zkus pohledat v google: "acrobat activex change default printer"

Co tak koukám, nejseš v tom sám. Třeba https://forums.adobe.com/thread/1522978 - ale bez záruky.
Embarcadero Technology Partner