Autor Téma: MDI aplikace, MDI child maximized a tři řádky systémových ikon  (Přečteno 804 krát)

PetrB01

• Host
Ahoj,
mám MDI aplikaci v DelphiXE2 s MainMenu, ActionManager a TActionToolBar. Pokud maximizuji child okno s připojovaným menu, tak mám vpravo nahoře tři řádky se systémovými ikonami (minimize, maximize,close). Pokud jej restornu do normální velikosti, tak jeden řádek zmizí.
Stejné chování je popisováno zde https://www.telerik.com/forums/mdi-child-form-maximized-shows-title-bar-control-box-icon včetně obrázků, které ukazují moji situaci.
Bohužel navrhované řešení (dát na hlavní okno MainMenuStrip) jaksi nefunguje,protože to je pro jiný jazyk (C++?) a já nenašel odpovídající komponentu.
Nevíte co s tím? Kritické to není, ale vypadá to blbě.

Díky Pb

Offline vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
Re:MDI aplikace, MDI child maximized a tři řádky systémových ikon
« Odpověď #1 kdy: 08-12-2017, 18:33:37 »
Mám pocit, že jsem kdysi někde viděl zmínku, že hlavní menu má mít jen hlavní okno aplikace, ne jednotlivé MDI Child.
Jinak v helpu u Delphi 10.2.1 zmiňují jako alternativu TActionMainMenuBar, ale nikdy jsem to nezkoušel.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #2 kdy: 08-12-2017, 22:17:06 »
Mám pocit, že jsem kdysi někde viděl zmínku, že hlavní menu má mít jen hlavní okno aplikace, ne jednotlivé MDI Child.
Jinak v helpu u Delphi 10.2.1 zmiňují jako alternativu TActionMainMenuBar, ale nikdy jsem to nezkoušel.

Pokud má hlavni okno jak MDI child tak hlavni okno, tak se ty Menu umí spojit- myslím, že je tam na to property
Embarcadero MVP - Czech republic

PetrB01

• Host
« Odpověď #3 kdy: 10-12-2017, 17:01:46 »
Já ta menu v hlavní form a v MDIChild spojuji (je tam tuším nějaké AutoMerge nebo tak nějak), to funguje.
Ještě si s tím zkusím pohrát. Pokud nepoužívám rodinu visuálních komponent kolem TAction, tak to funguje v pohodě.

Díky

Pb