Databáze > Obecné

Avoid RIGHT OUTER JOINS

(1/2) > >>

Stanislav Hruška:
Narazil som na toto tvrdenie. Vždy mám používať LEFT OUTER JOIN. Ale nikde, ani v samotnom článku, som nenašiel zdôvodnenie prečo.
Rád by som vedel, či to mám brať vážne.

pf1957:

--- Citace: Stanislav Hruška  10-12-2017, 16:43:44 ---Narazil som na toto tvrdenie. Vždy mám používať LEFT OUTER JOIN. Ale nikde, ani v samotnom článku, som nenašiel zdôvodnenie prečo.
Rád by som vedel, či to mám brať vážne.

--- Konce citace ---
To je nejaka pic*vina, prece zalezi, jaka data chces z DB vydolovat... To se pouziva tam, kde se taha nejake "jadro" a k nemu nejake dalsi nepovinne (nullable) vlastnosti

ZPET: pic*vina je, ze odpovidam na neco, co jsem si poradne neprecetl. Souhlasim: ve smyslo toho co jsem napsal nedava RIGHT OUTER JOIN moc smysl.

Stanislav Hruška:
Hm, akosi nerozumiem odpovedi. Viem, že si môžem ľubovoľne zameniť LEFT a RIGHT. Pri dodržaní pravidiel. Podľa mňa je to DB úplne (v ...) jedno. Preto som založil tému.
Asi len predsa platí prvá odpoveď ;D

pepak:
Abych řekl pravdu, ještě nikdy jsem nenarazil na situaci, kdy bych chtěl použít RIGHT OUTER JOIN. Ale nevidím žádný důvod se mu vědomě vyhýbat.

pf1957:

--- Citace: Stanislav Hruška  10-12-2017, 18:10:12 ---Hm, akosi nerozumiem odpovedi. Viem, že si môžem ľubovoľne zameniť LEFT a RIGHT. Pri dodržaní pravidiel. Podľa mňa je to DB úplne (v ...) jedno. Preto som založil tému.
Asi len predsa platí prvá odpoveď ;D

--- Konce citace ---

Jak pise pepak - jeste jsem to nikdy nepotreboval pouzit, protoze mi vzdycky vychazi nejaka skupiny vice ci mene slozitych INNER JOINu a k jejich vysledku dotahuji volitelne (nullable) vlastnosti a to delam LEFT OUTER JOINem, tim padem tim inner joinem omezim result set do nejakych rozumnych mezi, zatimco pri RIGHT JOINu muze byt ten result set k*revsky velky, coz si myslim, ze je motivace k puvodnim tvrzeni

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi