Databáze > Obecné

CTE nepoužívať pre veľký dataset

(1/5) > >>

Stanislav Hruška:
Nikde som nenarazil na to čo je veľký dataset. A ja to neviem :(  Je 25 000 záznamov veľký dataset?

Delfin:

--- Citace: Stanislav Hruška  16-12-2017, 14:52:12 ---Nikde som nenarazil na to čo je veľký dataset. A ja to neviem :(  Je 25 000 záznamov veľký dataset?

--- Konce citace ---

Na to neexistuje specificka odpoved. Ale 25k temer jiste ne (pokud nemas DBMS na tri osm svestce s par mega volne pameti - ze by musel chudacek Firebird swapovat CTE resultset na disk). Ale neni to jedno? Pokud uvazujes pouzit CTE pro nejakou rychle rostouci tabulku, co udelas v dobe az dosahne toho "velkeho limitu"? Vyrobis z ni temporary tabulku?

Pro nektere DBMS muze CTE prinest vyhodu, pro nektere ne. Zalezi jak pracuji uvnitr. Zmer pro svuj konkretni pripad a uvidis ;)

Stanislav Hruška:
Dosť som si o tom čítal. O kladoch i záporoch. Tých 25k je v podstate horná hranica. Určené podľa WHERE. Aj by som si to zmeral, ale nemám toľko údajov. Len 1 200.
Ja som sa rozhodol pre použitie CTE na základe odporúčania, že je veľmi vhodné pre agregačné funkcie. A ja tam mám MIN(myDate), MAX(myDate) a tri cudzie kľúče.

Delfin:

--- Citace: Stanislav Hruška  16-12-2017, 15:55:01 ---Dosť som si o tom čítal. O kladoch i záporoch. Tých 25k je v podstate horná hranica. Určené podľa WHERE. Aj by som si to zmeral, ale nemám toľko údajov. Len 1 200.
Ja som sa rozhodol pre použitie CTE na základe odporúčania, že je veľmi vhodné pre agregačné funkcie. A ja tam mám MIN(myDate), MAX(myDate) a tri cudzie kľúče.

--- Konce citace ---

Tak si je vygeneruj ;) A velmi vhodne, tezko posoudit. Clovek co Ti tohle radil nejspis vi jak ma Firebird implementovane CTE. Pro dany sloupec setrideny resultset pro MIN a MAX funkce jen tezko trumfnes. Ale tohle cele bude IMHO jen mikrooptimalizace. Osobne bych se staral spis o to jak se zbavit Firebirdu ;D

Stanislav Hruška:

--- Citace ---Tak si je vygeneruj
--- Konce citace ---
Už niečo mám, ale medzitým som zmenil štruktúru DB. Takže najprv dokončím čo robím. Potom už je malý predpoklad zmien v DB. Môžem pokračovať v generovaní testovacích údajov a ladiť aplikáciu.

--- Citace ---Clovek co Ti tohle radil nejspis vi jak ma Firebird implementovane CTE
--- Konce citace ---
Všetky materiály som si stiahol z internetu. Pre rozumy chodím akurát tu. Bolo to všeobecné odporúčanie bez ohľadu na DB. Snáď jediné na ktorom sa všetci zhodli.
--- Citace ---Osobne bych se staral spis o to jak se zbavit Firebirdu
--- Konce citace ---
Kde si bol, keď som sa pýtal ktorú DB mám nasadiť :-\

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi