Autor Téma: EntityDac (was: Re:Parametrizované príkazy)  (Přečteno 214 krát)

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
EntityDac (was: Re:Parametrizované príkazy)
« kdy: 21-12-2017, 08:12:23 »
Tohle je celkem slušné https://www.devart.com/entitydac/.
Stahnul jsem si dox a zhruba ji probehl a skutecne to vypada dost slibne. Dokonce se mi ten "cervi" kod jevi s ohledem na (pravdepodobnou) absenci lambda expressions v Delphi (a tim mensi obecnosti) citelnejsi a prehlednejsi.

Zda se mi (v dox jsem nenasel), ze tomu nektere veci chybi:
  • nikde jsem nenasel anotaci (attribut) pro vytvoreni DB indexu, jen unique [ Key ]
  • nikde nezminuji evoluci schematu (migraci), coz ze sveho pohledu vidim jako show stopper. Je hezke, ze (snad) muzu anotovat plain object (vedle potomku TEntity)  a docilit vytvoreni DB, ktere odpovida teto anotaci, ale co v pripade, ze potrebuju udelat zmenu objektu? Jak ji promitnu do DB naplnene daty? MS EF ma mechanismus inkrementalnich upgradu/downgradu podobne Ruby on Rails a ma tool, ktery je z provedenych zmen vytvari a nasledne je umi aplikovat na DB. A o nic takoveho jsem nezakopnul, ale treba jsem se jen blbe dival
  • na strane LINQu neexistuje "vystupni strana" jako .FirstFirstOrDefault, Single, SingleOrDefault, .ToArray, .ToList, .ToDictionary etc... LINQ konci Queryable a vystupy se musi ziskavat volanim Context.GetEntity<T>(IQueryable) a Context.GetEntities<T>(IQueryable) a dalsim testovanim vysledku, Dictionary zrejme nevytvorim atd..., Ale to uz se jevi jen jako urcita nepohodlnost.
« Poslední změna: 21-12-2017, 08:15:04 od pf1957 »

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Křestní jméno zpěváka Gotta: